İçeriğe Yönlendir

C-Max I - Akü Ömrü

Ramazan Işıklı

Recommended Posts

Ramazan Işıklı

Merhabalar aracım 2011 model ecoboost 1.6 180hp araçta halen orjinal akü var. Geçenlerde tatile gittiğimde bagaj kapısı 45 dk-1 saat gibi bir süre açık kalmıştı. Daha sonra power a bastığımda çalışmadı çocuk kilidi uyarısı verdi göstergeler gidip gelmeye başladı. Takviye ile çalıştırdık neyse asıl soruma gelirsek malum önümüz kurban akünün ömrü bitik uzun yol yapabilir miyim? 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Uzun yol yapmaniza engel bir durum yok. Engel olacak sey, uzun yolda stop edip calistiramazsaniz olur.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Ben de bu tarz akünün ömrünün bittiğine dair emareler görmeye başladığım zamanlarda, kısmen uzun yolda mola için durdum. Hiç bir sorun yoktu. 15 dakika sonra araca bindim ve marşı çeviriyorum arabada tepki yok :D İmkanınız ve durumunuz varsa değiştirin bu ay bitmese önümüzdeki ay bitecek, kafanız rahat olsun.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Bence de uzun yola çıkmadan evvel değiştirin. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Işıklı

Birde arkadaşlar servis değiştirsin,servise git diyorlar ama servis de çok para alır gibime geliyor normal sanayide değiştirme durumu sorun yaratır mı ki ?

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
54 dakika önce, Ramazan Işıklı yazdı:

Birde arkadaşlar servis değiştirsin,servise git diyorlar ama servis de çok para alır gibime geliyor normal sanayide değiştirme durumu sorun yaratır mı ki ?

Ben de geçen yıl değiştirdim. Serviste değişti. Öyle bir fark yok piyasayla servis arasında. Hatta lastikleri bile serviste değiştirdim. Piyasa fiyatıyla aynıydı. Tüm rot balans ayarları da dahil. Bir de 100 tl serviste kullanılması için hediye çeki vermişlerdi. Servis iyidir. :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Değişmenizi tavsiye ederim. Fusion aracım varken sanayide bir fusion görmüştüm neyi car deyince akü bitik olduğu için beyni yanmış çıkma beyin arıyoruz demişlerdi. Akü çok zayıf olduğunda oluyormuş. Akünün 7. Yılıydı korkudan hemen değişmiştim.

Merhabalar aracım 2011 model ecoboost 1.6 180hp araçta halen orjinal akü var. Geçenlerde tatile gittiğimde bagaj kapısı 45 dk-1 saat gibi bir süre açık kalmıştı. Daha sonra power a bastığımda çalışmadı çocuk kilidi uyarısı verdi göstergeler gidip gelmeye başladı. Takviye ile çalıştırdık neyse asıl soruma gelirsek malum önümüz kurban akünün ömrü bitik uzun yol yapabilir miyim? 
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
3 saat önce, Ramazan Işıklı yazdı:

Hiç sıkıntı olmaz. Teybiniz orjinal ise kod sorabilir, onun için ruhsatla servise gitmeniz gerekebilir.

Yorum bağlantısı
Bekir Memur

Arabamın aküsünü 3 ay önce değiştim normalde çok iyi çalışıyodu geç çalışma gibi bir olay yoktu bir gün marşı çevirdim baktımki hiç tepki yok kaçak olduğunu sandım bi şekilde arabayı çalıştırıp sanayiye gittim akünün ömrünü ölçtüler şarj full fakat ömrü tamamen bitmiş durumdaydı akücü "içeride kısa devre gibi bir olay olursa şarj olur fakat hemencecik şarjı biter" demişti.

Uzun yolda böyle bir maceraya gerek yok bence.

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Havalar sıcak. Akünün durumuna göre havalar soğuyana kadar, her gün aracı kullanırsanız, biraz idare eder. Ama kış geldiği zaman kesin değiştireceksiniz. Ha 2 ay sonra ha bugün. Riske girmeye değmez. En kötü akü araçta sıkıntı yoksa 4-5 yıl gider. Sanayii de değiştirebilirsiniz. Değiştiriken akücü yedek bir aküyle enerji takviyesi yapsın, arıcın teyp kodu vs. gitmesin. Kolay gelsin...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...