İçeriğe Yönlendir

Teknolojinin Günümüz Zirvesi (Bence)

Tufan Caliskan

Recommended Posts

Tufan Caliskan

Geçen ofisteyiz, Çin'den alışveriş yapan bir arkadaşımın ekranına gözüm takıldı. 2TB USB diye bir reklam. Fiyatına bakması için sorunca, abi yeni çıktı onlar sahte olabileceğinden kuşkuluyum dedi. 13-14 dolar civarında olmasından dolayı riski göze alıp bir tane sipariş verdirdim. O günün kuru ile 63 küsür TL tutu. 4-5 hafta arasında geldi. Bu gün denedim. Gerçekten 1.9 TB hafızalı USB2.0 hızında alet canavar. Harici harddisklere son :D Teknoloji nerelere ulaşmış? Ya da bu ve benzeri icatlar çoktandır var ama kademeli olarak para kazanan küresel sermaye adım adım sunuyor yeni ürünleri. 

k67Ybr.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

1,9TB veriyi içine atıp, tamamına erişip erişemediğinizi bi kontrol eder misiniz?

Samsung enayi değildir 64GB belleği 150TL'ye satsın :)

• Beğen 6
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
10 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

1,9TB veriyi içine atıp, tamamına erişip erişemediğinizi bi kontrol eder misiniz?

Bunu bir arkadaş yaşamıştı, içine ne atsa alıyordu ama iş veriye ulaşmaya gelince hüsran :(

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

İçine toplamda 10 GB veri attım. Film, müzik, PDF, Word ve Excel dosyaları vb. Tamamına yakınını denedim, tekrar tekrar çıkarıp taktım bir sıkıntı yok. Dün arabada kaldı güneş altında vitesin önünde 40°C'yi görmüştür. Nazar değmez inş. :nazar:

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bu işi yazılımla da yapabiliyorlar. Bundan yıllar yıllar önce Çin'den gelen çift çekirdek(T serisi işlemci olduğu yazıyordu) bir bilgisayarda format sonrası Celeron işlemci çıkmıştı :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Yıllar yıllar önce okuduğum bir makalede manyetik alanda veri depolamanın bir limiti olmayacağı ile ilgili bir cümle hatırlıyorum. Sanki tüm bellekler terabaytlarca veri alabilecekken yazılımlar ile sınırlandırılmışlar gibime geliyor. Sonra 1,4 MB disketler aklıma geliyor ve gülüyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
16 dakika önce, Tufan Caliskan yazdı:

İçine toplamda 10 GB veri attım. Film, müzik, PDF, Word ve Excel dosyaları vb. Tamamına yakınını denedim, tekrar tekrar çıkarıp taktım bir sıkıntı yok. Dün arabada kaldı güneş altında vitesin önünde 40°C'yi görmüştür. Nazar değmez inş. :nazar:

1,9TB veri atımı sonrası bi konuşalım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
(düzenlendi)

Böyle bir şey maalesef mümkün değil. Muadil ürünler 6-7 bin liraya satılıyor. Belki de satıcı hatalı fiyat girdi ve ne sattığının farkında değil. Aliexpress'te 2 tb'lar için fiyat çok yüksek diye fiyat bile vermiyor satıcılar :biggrin:

tarihinde Harun Kocaçalışkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
(düzenlendi)

Ben bi ara a101 de satılan 8 gb lıklardan almıştım arabaya takım diye, bırak 8 gb ı içine 1 gb bile zor aldı... sonra teyp okumaz hale gelmişti...

Tavsiyem içinde önemli verilerinizi bulundurmayın... sonra verilere erişimde sıkıntı yaşayabilirsiniz...

tarihinde Hasan Karabekiroglu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

63 liraya yatık olmuş, 110 lira falan yapardı harcamasaniz [emoji16]

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

2TB o kadarcık alana abartı geldi. Ama umarım doğrudur. Hızlı format atıp bir denem gerek.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
28 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

2 tb veri bulup denemek de zor :)

Sen sıkıntı çekme abi, gönder bana disk, hallederiz :D

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan
17 saat önce, Tufan Caliskan yazdı:

Geçen ofisteyiz, Çin'den alışveriş yapan bir arkadaşımın ekranına gözüm takıldı. 2TB USB diye bir reklam. Fiyatına bakması için sorunca, abi yeni çıktı onlar sahte olabileceğinden kuşkuluyum dedi. 13-14 dolar civarında olmasından dolayı riski göze alıp bir tane sipariş verdirdim. O günün kuru ile 63 küsür TL tutu. 4-5 hafta arasında geldi. Bu gün denedim. Gerçekten 1.9 TB hafızalı USB2.0 hızında alet canavar. Harici harddisklere son :D Teknoloji nerelere ulaşmış? Ya da bu ve benzeri icatlar çoktandır var ama kademeli olarak para kazanan küresel sermaye adım adım sunuyor yeni ürünleri. 

k67Ybr.jpg

Ben de merakla bekliyorum 2 TB veri alacak ve okuyacak mı acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Bunu bir arkadaş yaşamıştı, içine ne atsa alıyordu ama iş veriye ulaşmaya gelince hüsran [emoji20]

Aynısını ben yaşadım. 128gb da. Çöp oldu.
  • Mutlu 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Aynı veriyi usb içinde kopyala yapıştır yaparak deneme yapabilirsiniz, 10gb*2  20gb*2 40gb*2 derken bir kaç hamlede 2tb doldurulur ona.

Bence sonu hüsran olacak, böyle bir şey var evet ama 500 usd fiyat görmüştüm bunun dışında bu kadar veri için 500 usd de vermem.

Usb bellekler güvenilmezdir :) yaşasın onedrive.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
9 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Sen sıkıntı çekme abi, gönder bana disk, hallederiz :D

Yemin ederim aklıma geldi yazarken... 

Ulen Sani'de film arşivi vardır aslında demiştim.. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız

Vaat ettigini yerine getirmiyor.Yaklasik 2 sene evvel aynisini almistim.belli bir asamadan sonra kilitleniyor.Reel kapasite testinde 16gb cikmisti.Onu bile yerine geiremiyor pc yi kasip donmasina sebeb oluyordu.2 gun evvel cocougun oyuncaklari arasinda gozume takilmisti.Oyuncaklar arasinda daha islevsel bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
44 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ulen Sani'de film arşivi vardır aslında demiştim.. :D

Var abi, nasıl film istediğini söyle sen, hallederiz :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Aldığına alacağına pişman oldu :) Hoca en fazla 63 küsür liradan olacan.Tecrübe edindin ve burada paylaşarak insanlara faydalı bilgi vermiş oldun...

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...