İçeriğe Yönlendir

C-Max I - 2005 CVT Bilgi

Serdar Bursa

Recommended Posts

Serdar Bursa
(düzenlendi)

İyi günler öncelikle ford cmax 2005 dizel  205000km de yarıotomatik araç alacağım cvt şanzıman satan arkadaş pek bilgisi Yok bende sizlere sormak istedim şanzıman bakımı masraflı mıdır yakıt tüketimi nasıldır yeni şöförlük öğrenen biri için tavsiye eder misiniz

tarihinde Serdar Bursa tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Bursa

Bende biraz araştırdım ama direk bir kullanıcıya ulaşamadım ondan dolayı forumdaki arkadaşların yorumlarına başvurdum teşekkürler yanıt veren arkadaşlara 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
5 saat önce, Serdar Bursa yazdı:

İyi günler öncelikle ford cmax 2005 dizel  205000km de yarıotomatik araç alacağım cvt şanzıman satan arkadaş pek bilgisi Yok bende sizlere sormak istedim şanzıman bakımı masraflı mıdır yakıt tüketimi nasıldır yeni şöförlük öğrenen biri için tavsiye eder misiniz

O yıllarda üretilen focus ve cmax araçların dizel-otomatiklerinden (cvt) uzak durmanızı tavsiye ederim. Eninde sonunda %99 u şanzıman arızası çıkartıyor, çok masraflı oluyor ve yapılsa bile tam düzelme sağlanamıyor ya da kısa sürede tekrarlıyor. Evvelki sene yetkili Ford servisleri bu araçları geri satın almışlardı.

Cvt, dizel Focuslarda büyük sıkıntı, büyük risk.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Tekin

İyi niyet garantisi işini de bitirdiler 12-13 bin tl masraf olduğunu forumdan okumuştuk. 

Özetle forumda kullanan abilerimiz ve arkadaşlarımızda oldu, uzak durulması gereken bir kombinasyon 😃

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
15 saat önce, Serdar Bursa yazdı:

Almayın. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
15 saat önce, Serdar Bursa yazdı:

Zaten "satan arkadaşın pek bilgisi yok " ise ne olursa olsun almayın 😀

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Kullandım 2 Sene. Arıza yapmasa motorla mükemmel uyumu var. Performans ve yakıtı ideal. Ancak, arıza yapıyor. Ben Otokoç Dolapdere ile akraba olmuştum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...