İçeriğe Yönlendir

Fusion - Enjektör Temizliği

Sami Ulusman

Recommended Posts

Ali Gök

arabada hiç sorun yokken wurt atıncamı sorun başladı. yoksa zaten sorun vardı wurt atınca iyice patlakmı verdi ?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sami Ulusman

Evet doğru 300-400 kilometre sonra canavar kesiliyor.yalniz bu arada birşey çok canımı sıktı.yeni memeler değişmiş enjektör ile ilk depo nerdeyse 930 km yaptım hemde uzun yol değil ikinci depoda eskisinden daha kötü gitti araba bu zamanla değişirmi,? biliyorsunuz kalibrasyon çok hassas bir iş.simdi yine deniyorum...Fethiye diğer tasralar gibi kalifiye elemanın nerdeyse yok derecede olduğu bir yer Onun için pek fazla şansım yoktu Bilgisayar ortamında kalibrasyon yapan tek bir yer biliyorum Orada yaptırdım Bakalım İnşallah ileride daha güzelleşir.

Okay o konuyu biliyorum ara sıra da olsa baarttırıyorum arabayı 3500 3700 devirlere çıkardığım oluyor vites arası.

Yorum bağlantısı
Sami Ulusman

Ali bey arabada hiç bir sorun yoktu daha evvelden wurth kullanmıştım biraz duman atmıştı sonradan geçti bir sene sonra yine attım bu sefer duman kesilmedi onun üzerine meme değişti...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

katkıdan değil bence, sizin enjektörlerin ömrü dolmuştur, ortalama ömürleri 150 bin km. diye biliyorum, iyi mazotla dahada dayanır tabii....

kullanmaya devam edin, bakalım ne yapacak....

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Sağlam sisteme çomak sokmamakta hep fayda vardır . 

Hayırlısı olsun tez zamanda düzelir inşallah

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sami Ulusman

Ali bey iyi akşamlar evet önümüzdeki salı günü 600 km bir yolum çıktı.ben şimdi bu yeni kalibrasyonlu enjektorlerle her zaman surdugumun dışında bir sürüş yap diyorsunuz.vites aralığı 2000-3000 devir 5.viteste 100 - 110 [3000 i geçmem] bazen cosarim 130 giderim ama araba o süratte daha az yakıyor buna şahidim.

Benim derdim enjektörlerin istediğim gibi eskisinden daha ekonomik olmasi.uzun yolda bir depo ile 850 km giderdim.[ 1 litre mazot uzun yolda 20-21 km]

Yaklaşık 1200 km ,devirli mi kullanayim ne tavsiye ederseniz...

Bu arada soft 99 kulllandim, coat çektikten sonra biraz matlasti 24 saat bekledikten sonra bezle parlatayimmi. Şimdiden teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

parlatın fazla bastırmadan, 48 saat olunca güzelce parlatın...

bende 2000-3000 aralığında sürüyorum ve evet biraz hızlı gidince motor daha az yakıyor, düşük hızda bayılıyor biraz, sıkışıyor gaza basınca, biraz devir sitiyor yani,basınca azmı yakar olurmu hiç derler ama olur, 5. vites 90 la gidince az geliyor hız, rahat çalışması için ideali 2500 devirde kullanmak, eskisi gibi kullanın 110 zaten 2500 devre geliyor, basmanıza gerek yok yani 2500 yer yer 3000 devre yaklaşın, ara ara 130 140 yapın yani, yeterli gelecektir....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sami Ulusman

İyi akşamlar,burdan giderken yolun yarısı 100-120 öteki yarısı 130-140 gittim 1lt/19km 

Dönüşte yolun yüzde büyük bir bölümü 130-140 gittim 1lt/18 km ...fena değil sanirim, Afyon'dan sonra araba çıldırdı 170 i gördüm ibrede...

Yalnız sizin dediginiz lightone 99 gayet güzel temizledi sıra coating e geldiği zaman şişenin içindeki madde hem şeffaf hemde pütürlü idi ve cam gibi olmadı...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...