İçeriğe Yönlendir

Bla Bla Car

Azad Mirzade

Recommended Posts

Azad Mirzade

Selamlar,

Yarın sabah Antalya'ya gideceğim, otobüs bileti bulamadım. Uçak bileti 250 den başlıyor, dedim amann ne olacak sanki ve uygulama üzerinden birisiyle 75 tl ye anlaştım, yarın sabah beraber Antalya'ya gideceğiz.

Otostop çekmek gibi, biraz daha güvenli, en azından sitede bilgiler var, araca binmeden plakasını dostlarla paylaşcağım aynı zamanda canlı konumda atacağım, saat başı kendimi arattıracağım filan.

Bu kadar korkunç olacağını sanmıyorum gerçi, şoförümüz emniyet görevlisiymiş, kendi yazdığına göre öyle yani.

Bir başkası motorsikletle gidiyor, ona cesaret edemedim :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

İş yerinden arkadaş 2 yıl önce Kuşadası'na giderken 2 yolcu almıştı böyle sorunsuz gittiler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

O kadar saat bi yabancı ile kısıtlı alanda kalmak bi türlü bana olmuyor. Afakanlar basıyor.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
(düzenlendi)
2 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

O kadar saat bi yabancı ile kısıtlı alanda kalmak bi türlü bana olmuyor. Afakanlar basıyor.

10 yıl kadar önce ben de kalkışmazdım böyle bir şeye, ama zamanla şunu geliştirdim, karşı taraf geveze ise benim çenem de düşer, karşı taraf sessizse açar filmimi izlerim.

Aslında kendimiz site içerisinde böyle bir şeyler yapabiliriz, haftasonları bir yere gidecekken, gelecekken vesaire yol arkadaşı tarzı, yok uymadı galiba.

tarihinde Azad Mirzade tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Ben 4 defa sürücü olarak kullandım. Ancak yolcuları almadan önce profiline bakarak onay veriyorum ya da vermiyorum. Bir sorun yaşamadım. 

Ancak okuduğum kadarıyla herhangi bir kaza ve yaralanma durumunda yolculardan sürücü sorumluymuş. O yüzden şu an sürücü olarak biraz riskli geliyor. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Allah göstermesin ama kaza durumunda yolcuda yaralanma veya can kaybı olursa şoför bir çok yasal sorumluluğun altında kalıyor. Yolcu açısından bir değişiklik var mı bilemiyorum. İşin yasal dayanağını araştırmak lazım.

Yorum bağlantısı
Murat Azalma

Tanıdığım bile olsa başkasının kullandığı araçta bile tereddüt ediyorum . Kaldı ki tanımadığım birisi , hasta mıdır ? bağımlı mıdır ? takıntılı mıdır ? yoksa iyi şöför müdür? kafamda deli sorular :)  belki ben abartıyorumdur inşallah sağ salim ulaşırsınız gideceğiniz yere. şimdiden iyi yolculuklar :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tabi ki.. Her kazada sürücü mesuldür.. 

Mantıklı bir şey değil. 

Ben bu sebeple asla bakmakla yükümlü olmadığım kimseyi mecbur kalmadıkça aracıma almam.. 

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Tanımadığım kimseyi araca almam. Bundan yıllar önce Bilkent üniversitesi orkestrasına flüt çalan bir kişiyi, otomobiline aldığı biri kadın iki kişi muğlada hunharca öldürmüştü. Tip hiçbirşeyi göstermez  yani. 

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

İş yerinden bir arkadaşım 2 haftada bir izmir bursa arası gidip geliyor. Sürekli kullanıyor ve profillerine bakarak yolcu seçiyor. Kimi zaman kendi aracına yolcu alıyor kimi zaman da başka bir araca yolcu oluyor. Şimdiye kadar hiç sıkıntı yaşamadı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Yolcu olmak da riskli de sürücü bence çok riskli. Kazası var belası var. Her türlü tipi var. Bana çok sakat geliyor bu iş.

Yolcu aldın adam rahatsızlandı kalp krizi geçirdi öldü başka bir şey oldu öldü. Derdini anlatana kadar göbeğin çatlar.

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

BlaBlaCar ile yaptığım yolculuk sigortamın kapsamına girer mi?

BlaBlaCar, profesyonel bir taşımacılık hizmeti değildir. Platformumuz bir yolculuk ilanında teklif edilebilecek koltuk sayısına ve talep edilebilecek masraf katkı payına sınır getirir. Yolculuk ilanı veren sürücüler, sadece yol masraflarını paylaşırlar ve kâr etmezler. Mevcut mevzuat kapsamında, zorunlu trafik sigortanı bu nedenle etkileyecek bir kısıtlama bulunmamaktadır.

böyle bir bilgi var ama kaza anında o adamlar sonuçta gönüllü biniyor, ölürlerse beni neden bağlar ki?

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Şoför de yolcu da memnun oluyor sonuçtan, biri para kazanıyor, diğeri hem hızlı hem konforlu hem de ekonomik yolculuk yapıyor. Daha ne olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
16 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

böyle bir bilgi var ama kaza anında o adamlar sonuçta gönüllü biniyor, ölürlerse beni neden bağlar ki?

Kişi yada yakınları şikayatçi olup tazminat davası açabiliyorlar. Bunların hiçbirisi olmasa bile kamu davası açılıyor. Yolcunun insafında herşey. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Aracınızdaki kişi arkadaşınız bile olsa kaza sonunda Allah göstermesin ölürse yasal varisleri ve avukatları ile muhatap olna ihtimali çok yüksek. Okuldan dönerken otostop çeken öğrenciler oluyor iki defa aldım. İlkinde çocuk montunu unuttu gelip almadı en son okulunun sekreterine bıraktım. İkincisinde kendi öğrencilerimdi aldım hocam bizi görmüyorsunuz gidiyorsunuz falan bende durumu anlattım. Bu işin kazası var ölümü var emniyet kemeri bile zorla takıyorsunuz birde üstüne üstlük sigara içiyorsunuz dedim hocam siz haklisiniz dediler.
Tanımadığım insanın kullandığı otobüs hariç hiç bir araca binmem, tanımadığımıda aracıma almam çok riskli geliyor bana.
Ve bazı şeyler hayatta bir defa oluyor y hayattasınız ya değilsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Karışık bir konuymuş, eee böyle bir uygulamanın yürürlükte olması da ciddi sıkıntı o zaman aslında.

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

ülke ne hale geldi kaza bela riski hariç insanların bir birine güveni kalmadı, başka yerde blablacar'da tanışıp evlendiler diye haberler görürüz bizde "sürücü acaba beni nerede bıçaklayacak" endişesi var.  Sorunsuz bir yolculuk geçirirsiniz umarım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Ayrıca yasa dışı bir şey taşımak için güzel yöntem olabilir. Çantada uyuşturucu yada silah olmadığını nasıl bileceksiniz. Yakalandığında bu çantam benim değil derse ne yapılabilir. vs. vs.

Çok riskli.

4 saat önce, Murat Azalma yazdı:

Tanıdığım bile olsa başkasının kullandığı araçta bile tereddüt ediyorum . Kaldı ki tanımadığım birisi , hasta mıdır ? bağımlı mıdır ? takıntılı mıdır ? yoksa iyi şöför müdür? kafamda deli sorular :)  belki ben abartıyorumdur inşallah sağ salim ulaşırsınız gideceğiniz yere. şimdiden iyi yolculuklar :) 

Hiç de abartı değil. Oldukça mantıklı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Valla ben aracima almam kimseyi...

zaman kotu...

noluuuur nolmaaz...

Cok aman aman sofor degilim ama baskasinin kullandigi aracta rahat ta etmiyorum... hele sag onde isem ayagim fren pedalina bol bol gidiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
13 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

hele sag onde isem ayagim fren pedalina bol bol gidiyor.

:D  :D 

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Yıllar önce köyde yağmurlu bir havada bir tanıdık aracına birini alıyor.(Aynı köyde yaşıyorlar , uzaktan da akrabalar). Araçla kaza yapıyorlar, ikisi de maalesef vefat ediyor. Bu tür ölümlü veya yaralanmayla sonuçlanan kazalardan tazminat almak için çalışan avukatlar var aileye ulaşıyor. Sigortadan yüklü miktarda tazminat alıyor. Sigorta şirketi sürücünün suçlu olduğunu iddia ederek faiziyle varislerinden bu parayı talep ediyor. Mahkeme halen devam ediyor. 

İyi niyetle bile olsa 1. derece yakın akraba dışında araçtaki herkes risk oluşturuyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Niyeyse kendimden başka kimsenin şoförlüğüne bir türlü güvenemiyorum. Cesaretli bir karar olmuş sizin için. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...