İçeriğe Yönlendir

Hesap Kesim Tarihinin (Banka Tarafından) Sarkıtılması

Bekir Çelik

Recommended Posts

Bekir Çelik

Merhabalar. Hesap kesim tarihim her ayın 11'i. Geçen hafta Cumartesi'ye denk geldi, onu anladım da, Pazartesi'den beri hala ekstre gelmedi. Bankanın böyle bir inisiyatif hakkı var mı? Hesap kesildikten sonra yapmayı planladığım yüklü bir çekimi, hesap kesimden önce yapmak durumunda kaldım mesela. Hesaplar karıştı.

Sektör çalışanlarından aydınlatma rica ediyoruz. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

11'ini 17 sine sarkıtmaz heralde.. ekstre gelmese de hesap kesmiştir bence.. 

Haftasonuna denk gelirse pazara sarkıyor falan.. bu şekilde basit kuralları var ve açıklamalarda yazıyor bu.. 

Ben 7 günlük sarkma görmedim hiç.. 

Açıklamalar kısmını oku kardeşim.. Vardır orada bişeyler. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
(düzenlendi)

email olarak geliyorsa en geç 2.gün geliyor. Ayrıca sms olarak da geliyor. Gelmediyse internet bankacılığı şifrenizle  girip extrenizin ayrıntılarını kontrol edebilirsiniz.

Banka sormadan hesap kesim tarihini değiştirmez kolay kolay. 9 10 11 gibi tarihlerdir.

Ayrıca geçen ayın extresinde bir sonraki hesap kesim tarihi de yazar.

tarihinde Fikret Özsoy tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

durum soyle olmustur. her ayin 11 inde hesap kesiminiz oluyor ise banka size 10 gunluk odeme suresi tanir. boylece son odeme tarihi ayin 21 ine gelir. bu ayin 21 i ise bayram tatili oldugundan dolayi odeme yapamayacaginizi dusunerek ileri tarihe ertelemistir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
27 dakika önce, Fikret Özsoy yazdı:

Ayrıca geçen ayın extresinde bir sonraki hesap kesim tarihi de yazar.

Aynen

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
29 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

durum soyle olmustur. her ayin 11 inde hesap kesiminiz oluyor ise banka size 10 gunluk odeme suresi tanir. boylece son odeme tarihi ayin 21 ine gelir. bu ayin 21 i ise bayram tatili oldugundan dolayi odeme yapamayacaginizi dusunerek ileri tarihe ertelemistir.

Bu da mantıklı... 

Tam tüccar zihniyeti.. 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
14 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu da mantıklı... 

Tam tüccar zihniyeti.. 

Tüccarın nesi var ki? En mantıklısı da bu değil mi zaten?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
15 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu da mantıklı... 

Tam tüccar zihniyeti.. 

Banka dediğin tefecinin önde gidenidir borçlu olmaya gör. Paran hesaptayken en has müşterisindir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
19 saat önce, Bekir Çelik yazdı:

Merhabalar. Hesap kesim tarihim her ayın 11'i. Geçen hafta Cumartesi'ye denk geldi, onu anladım da, Pazartesi'den beri hala ekstre gelmedi. Bankanın böyle bir inisiyatif hakkı var mı? Hesap kesildikten sonra yapmayı planladığım yüklü bir çekimi, hesap kesimden önce yapmak durumunda kaldım mesela. Hesaplar karıştı.

Sektör çalışanlarından aydınlatma rica ediyoruz. Teşekkürler.

Garanti bankasında hesap kesim tarihi 4 gün oynuyor. Bazen 10unda kesiyorlar bazen 14ünde. Hafta olarak tanımlama yapıyorlarmış. Çoğu banka gün seçtiriyorken ilginç bir uygulamaları vardı. 

Sizde de benzer bir durum olabilir.

17 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

İsbankası ve yapı kredi de gün belirleme var. Her ay o günde kesiyorlar. Daha bayram tatili filan değişmedi hiç kesim tarihlerim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar
18 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Vakıfbank’ta aynen dediğiniz gibi oldu. Normalde 11-12-13 ünde kesiliyordu. Bu ay 17’sine atmışlar. Demek ki bu yüzdenmiş

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Bankasına göre değişiyor. Son ödeme tarihi tatile denk gelirse, hesap kesimi ileri atmış olabilir.

Ben ayın 15i ödeme tarihi olarak ayarlıyorum hesap kesimleri. O yüzden bende bir sıkıntı olmadı bu dönem. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
4 saat önce, Osman Nuri Köknar yazdı:

Vakıfbank’ta aynen dediğiniz gibi oldu. Normalde 11-12-13 ünde kesiliyordu. Bu ay 17’sine atmışlar. Demek ki bu yüzdenmiş

Cogu banka boyle yapmis...

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
2 saat önce, Bekir Çelik yazdı:

Dün kesildi benim hesap. 11 nere 17 nere.

bayram sonrasi ilk is gunu 27 si cunku.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim Yapı Kredi..

Her zamanki gibi 12 sinde hesap kesmiş.. Ödemesi 21-22'sinde olurdu..  28'i olmuş.. 

Yani ödeme gününe göre kesim tarihini uzatmamışlar.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...