İçeriğe Yönlendir

Günümüz Araç Fiyatları

Murat Kırçal

Recommended Posts

Murat Kırçal
(düzenlendi)

Arkadaşlar 1 ay önce 18 bin veya 20 bin liralık araçlar şimdi 23 , 27 bin olmuş. Sizce fiyatlar düşer mi ? yoksa bu şekilde kalır mı ? Cevaplarınız ve düşünceleriniz için teşekkürler.

tarihinde Murat Kırçal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ben aracimi 2014 te sifir olarak 48 bine aldim su an sifiri 110 bin olmus. Sizce duser mi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hangi tarihte otomobil rakamları düşmüştür ülkemizde? Emsali yok ise ilk olur.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ocak ayında 100bin'e çıkan en dolu Duster şu an 153bin. Bankaya yatırsak bu kadar kâr ettirmezdi :)

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Ocak ayında 100bin'e çıkan en dolu Duster şu an 153bin. Bankaya yatırsak bu kadar kâr ettirmezdi [emoji4]

Dolar olarak daha fazla ederdi. Belki ikinci el duster bedavaya gelir birde 100.000 geri kalabilirdi

Hatta ocak 1 kuruna göre 100.000 tl ye 26.000 $ alınabiliyormuş.
26.000 * 7 bozdurmuş olsaydı. Şu anda parası 182.000 tl olmuştu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sezer Ercan

Hocam hiç merak etmeyin ben bir çok mondeo s60 ilanına yazdım. 10 bin tl aşşagısına teklif ettim çogu kabul etti yada üstüne 1-2 ekle öyle vereyim diyor. aslında dolar kriz sıfır araçların pahalanması nedeni ile diyor ama bir çogu fazladan yazılmış ilanlar. gerçekten alıcam nakit dediginizde hepsi suyu koyuveriyor çünkü onlarada kriz vuruyor. bir çogu mecbur satmak zorunda kaça itelersem diye bakıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Dolar olarak daha fazla ederdi. Belki ikinci el duster bedavaya gelir birde 100.000 geri kalabilirdiHatta ocak 1 kuruna göre 100.000 tl ye 26.000 $ alınabiliyormuş.
26.000 * 7 bozdurmuş olsaydı. Şu anda parası 182.000 tl olmuştu.
TL icin demistim ya :)
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Devir elindekini tutma devri, geri aynı paraya sattığın aracı bile alamıyorsun. Piyasa gün geçtikçe artıyor ve artmaya da devam edecek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

mondeonun piyasası olmadığı için ikinci el fiyatları hala zıplamadı, ama diğer klişe araçların fiyatları felaket yüksek. Ülkemizde km yükseldikçe fiyat yükselir hale geldi. 97 merso kedigöz kasalara 50 gayme istiyorlar.

2.el Araç fiyatlarının düşmesi için;
1- Sıfır araç fiyatları düşecek,

2- Döviz düşecek.

3- ÖTV azalacak.

Bunlar olmadıkça hayal. Yani imkansız.

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Ben aracimi 2014 te sifir olarak 48 bine aldim su an sifiri 110 bin olmus. Sizce duser mi?

Beleş almışsın ha [emoji3].
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Bora aşki da bir yere kadar [emoji16]
Bı turbosu olsa var ya ömürlük araba da turbo yok ama bizim aşkımız ilelebet sürecek [emoji23][emoji23].
Yorum bağlantısı
Özgen Acar
8 saat önce, Sezer Ercan yazdı:

Hocam hiç merak etmeyin ben bir çok mondeo s60 ilanına yazdım. 10 bin tl aşşagısına teklif ettim çogu kabul etti yada üstüne 1-2 ekle öyle vereyim diyor. aslında dolar kriz sıfır araçların pahalanması nedeni ile diyor ama bir çogu fazladan yazılmış ilanlar. gerçekten alıcam nakit dediginizde hepsi suyu koyuveriyor çünkü onlarada kriz vuruyor. bir çogu mecbur satmak zorunda kaça itelersem diye bakıyor.

sizin dediğiniz araçlar satışı ağır araçlar ondan dolayı böyle bir tespit yapmışsınız ,piyasası iyi olan araçlara satış fiyatından 10 bin aşağısını teklif etmeyin bence canınız sıkılmasın😃

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
sizin dediğiniz araçlar satışı ağır araçlar ondan dolayı böyle bir tespit yapmışsınız ,piyasası iyi olan araçlara satış fiyatından 10 bin aşağısını teklif etmeyin bence canınız sıkılmasın[emoji2]
Degil mi bos muhabbete gerek yok kalp kirarimli ilanlara ozellikle dikkat [emoji16]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sezer Ercan

Evet :) hakhaklısınız ama ben artık 2.elin düşecegine inanıyorum. Şu anda degil ama yakında çok düşecek. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
16 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Düşmez.

Düşmesi için sebep yok maalesef.. 

Lastik almıştım, 380 tl tanesi. 2 tane daha alayım dedim diğer araca. Parasını ödedim, iptal ettiler. Kur saçma şekiklde 7 tl ye çıkınca 540 tl yaptılar. geçen gün 5.8 e düştü fiyat hala aynı. Neden düşürsünki fiyatı, fırsatçı ...... Peşine uygun argo lafı yazarsınız.

Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

Gecen sene nisan ayinda 142k e aldığım aracimin 1 yıldaki fiyat değişimi. Şimdi olsa alamazdim asla1b80f91252d96ec1b2337aaae5f9e653.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma

2.el araçların aslında çok fazla 0 km ile bağı yok. 0 km artsa da 2.ele çok yansımaz, kaldı ki 5 yaşından büyükse 2.el araç , kolay kolay etkilenmez. piyasayı yükselten asıl sebep , malum stede fiyat yarışı.. herkes bir önceki ilana bakıp , o araba bu parayı yaparsa benimki 5bin fazla yapar diye fiyat yazıyor.

Bayide 87bine verdiğim 0 km aracın , malum sitede 99500 tl'ye bile ilanı olduğunu görünce anladım ki ikinci elde ki yarış , 0 araçları geçmiş gitmiş..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

eb24f031785b68c976f7313bc883a891.pngbenim aracın sıfırı. Yuh diyorum artık. Arada 4 yaş var topu topu. Arabanın net fiyatı 257 bin ötv si 283 bin KDV si 93 bin. Yakında bayiler kapanır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 saat önce, Arda Bülent Güzel yazdı:

benim aracın sıfırı. Yuh diyorum artık. Arada 4 yaş var topu topu. Arabanın net fiyatı 257 bin ötv si 283 bin KDV si 93 bin. Yakında bayiler kapanır.

Devlet güzel kazanıyor.. Nerede bu paralar :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Devlet güzel kazanıyor.. Nerede bu paralar [emoji4] 

Yol yapıyor abi. Ama yolda gidecek araba kalmayacak yakında [emoji23]
Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız

kasım-aralik-ocak aylarında çoğu firmalar hep indirime gidiyor bu sene ne olur bilinmez ama benim görüşüm araba fiyatından çok kredi faiz oranlarının çok düşüğe çekip bu şekilde satacakları yönünde

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
2.el araçların aslında çok fazla 0 km ile bağı yok. 0 km artsa da 2.ele çok yansımaz, kaldı ki 5 yaşından büyükse 2.el araç , kolay kolay etkilenmez. piyasayı yükselten asıl sebep , malum stede fiyat yarışı.. herkes bir önceki ilana bakıp , o araba bu parayı yaparsa benimki 5bin fazla yapar diye fiyat yazıyor.
Bayide 87bine verdiğim 0 km aracın , malum sitede 99500 tl'ye bile ilanı olduğunu görünce anladım ki ikinci elde ki yarış , 0 araçları geçmiş gitmiş..

Benim sattigim 2004 Bora 22 bin lira idi 4 sene once simdi 40 a satiliyor nedendir acep :) Megane 1 30 35 olmus. Golf V 45 50 olmus.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...