İçeriğe Yönlendir

C-Max II - Bagaj Kilit Sorunu

habib özboyacı

Recommended Posts

habib özboyacı
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar benim son zamanlarda bagaj la ilgili bir sorunum var 3 -4 ay öncesini kadar kumandadan 2 kere bastıgımda ve içerden bagaj düğmesine tek sefer bastıgımda bagajım sorunsuz acılıyordu şuan 2 sefer kumandadan basıyorum sadece kilidi acıyor yukarı kalkmıyor 2 kere daha basınca kapak yukarı kalkıyor içerden ise tek seferde sadece kilidi acıyor 2.basısımda yukarı kaldırıyor tozlanma filanmı yoksa beyin veya motorlamı ilgili sıkıntı bilemedim daha önce basına gelen varmı var ise nasıl çözüldü bu konuda görüş ve önerilerinizi bekliyorum şimdiden tesekkür ederim.herkese şimdiden kazasız belasız  iyi bayramlar dilerim.saygılarımla

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Celal Maraşlıoğlu

Kilidin olduğu yeri biraz yağlarsanız büyük ihtimalle hallolur

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Wd40 ile temizleyin kilit bölgesi ve pistonları daha sonra kilit mekanizma içerisine sıvı gres tüp halinde bulabilirsen az bir şey sık problem yaşamazsın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Kilit karşılığı da kaymış olabilir biraz. İli tane vida tutar. Ayarlamak gerekebilir. Fiesta da başıma gelmişti. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Otomatik bagaj kapaklarında hafıza olayı vardı yanlış hatırlamiyorsam.Mesela aracınızı park ettiğiniz garajda tavan alçak ise tamamen kalkmasın diye seviye ayarı kumandadan yapılabiliyordu.Bu şekilde hafıza ayarı yanlışlıkla ayarlanmış olabilir.

Tarifi başka bir sayfadan alıntı yaptım deneyin isterseniz.

1. bagaj kapağının ne kadar açılacağını ayarlayabilirsiniz. bagaj bölmesi kapağını açınız. istediğiniz yüksekliğe gelince durdurup bagaj bölmesi kapağı anahtarına basıp üç saniye kadar basılı tutun. bir uyarı sesi gelince bagaj kapağınız istediğiniz yükseklikte açılacaktır artık. İPTAL için Elle kapağı sonuna kadar açın, düğmeye basılı tutarak tekrar programlayın
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...