İçeriğe Yönlendir

Opel Corsa Boya Koruma

Buğra Höngül

Recommended Posts

Buğra Höngül

]Merhaba arkadaşlar bugün mesaiden arkadaşımın aracının boyasını düzelttim polisaj işlemlerinden sonra wax ile koruma altına aldık ön yıkama demir tozu ve kil temizliğinden sonra durum bu şekildeydi

fd891e4d79fe58862dee8f792f599675.jpgfd11ff9618f3f514094792d6ffd0052a.jpg

Sonrasında ilk kat polisaj işlemimizi yaptık %50

715cce940e8747a49826cc429d11e138.jpg

Uygun kombinasyondan sonra ise işleme devam ettim

257f3812f5b2150ccfc179cbdcd3d503.jpg

ddd401940e0057e82decb51ccf8ae699.jpg

Sağ arka çamurluklar

Sonrasında ise kötü rütüş yapılmış direklerdeki izleri giderdim son fotoğraf projektör altında değil ancak hareleride aldım [emoji4]

07f962bdacf26b89dd75fda44bbe5f43.jpgd1047d2cd2b41ddf799662eea0fbd68e.jpgf9bcc2a3868e2e7c05c3feda4e561e0c.jpgfe2e8731d3d6685315c9cb9b196645bb.jpg

bd159d9b84367f810b68a4330a4cc4b1.jpg

Tavan %50

fe55460616fc7938b37c8bd27ea9dc83.jpg

Tüm aracı bu şekilde bitirip izopropil alkol ile temizleyip soft99 wax ile koruma altına aldım

Finallere gelirsek

56938ca85aeefc82b7da797dc767bdaa.jpgb9eda67cd88394afa5d07dccf6567940.jpgd881017ca8aa02fc2597fc29e9dda992.jpg406ebc7de0e6b2a844ae2ab82b57fcac.jpgdbd6b61f285367b6548cea69f8bb3a2e.jpg4f57ca5c33afb0a54e8ae121972d7c22.jpg7d470899d34144970912ca9e129e3bc8.jpgb1506e70b8fe7cdf4aa46722923ea444.jpg57dc22a616d0777f38af584ca6992178.jpg

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül
Hem de beyaz [emoji106]eline sağlık
Teşekkürler abi
Yanıyooooor...Masalllah..
Mikemmel!
Teşekkür ederim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Uzundumlu

Buğra Bey elinize sağlık. Camlardaki çizikler ve kalıcı lekeler için bir çözüm öneriniz var mı?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
1 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Beyazın da ben burdayım diye bağırdığını ilk kez görüyorum :)

Eline sağlık Buğra

Hakkaten bagiran bir corsa 👏

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Teşekkürler emrecim :)

Beyazın da ben burdayım diye bağırdığını ilk kez görüyorum [emoji4]
Eline sağlık Buğra

Camlardaki çizikler için bir çok yöntem var zımpara(çok kalın çizikler için) rayon ped ve sonax glasspolitur ince kılcal çizikleri giderecektir

Buğra Bey elinize sağlık. Camlardaki çizikler ve kalıcı lekeler için bir çözüm öneriniz var mı?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Uzundumlu
2 saat önce, Buğra Höngül yazdı:

Camlardaki çizikler için bir çok yöntem var zımpara(çok kalın çizikler için) rayon ped ve sonax glasspolitur ince kılcal çizikleri giderecektir

Zımpara için kaclik önerirsiniz? Farlara uygulama yapar gibi kalindan inceye mi uygulama yapmak lazim?

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Çiziği görmeden direk zımpara uygulayın diyemem ayrıca onun için ısı tabancası vakumlu zımparanızın olması lazım siz basit yöntem rayon ped ve sonax glasspolitur deneyin

Ayrıca zımpara ön cama uygulanması doğru değil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Uzundumlu
11 dakika önce, Buğra Höngül yazdı:

Çiziği görmeden direk zımpara uygulayın diyemem ayrıca onun için ısı tabancası vakumlu zımparanızın olması lazım siz basit yöntem rayon ped ve sonax glasspolitur deneyin

Ayrıca zımpara ön cama uygulanması doğru değil

Ön camım berbat durumda çizik maalesef.. ilk sahibi çok iyi bakmis (!) Geceleri ışığı inanilmaz dağitiyor. Sonax glasspolitur epeyce pahaliymiş..

Diğer lekeler (kireç vs.) için pasta uygulamasi önerenler var. Sizin görüşünuz nedir?

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Sinan bey hani bi fotoğraf olsa ona göre yardımcı olsam çok daha iyi olur kireç lekeleri için 3d hd eraser var tavsiye ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Uzundumlu
Şimdi, Buğra Höngül yazdı:

Sinan bey hani bi fotoğraf olsa ona göre yardımcı olsam çok daha iyi olur kireç lekeleri için 3d hd eraser var tavsiye ederim

Tamam müsait zamanda çeker paylaşırim. Çok teşekkur ederim 

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Diğer lekeler (kireç vs.) için pasta uygulamasi önerenler var. Sizin görüşünuz nedir?

Temizlik sirkesi ,(beyaz sirke) ile temizleyin bir kaç sefer belki kireç lekelerinde kurtulursunuz da çizikler için fikrim yok.
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)

Aracimi aldigimda aracim resmen kalgon reklamindaki rezistant gibiydi... sirkeli suyla sildim.. gicir gicir oldu...tavsiye ederim...Ben @Buğra Höngül gibi detay bilmem.. bizim kara duzen😊

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Uzundumlu
2 saat önce, Adnan Çakır yazdı:

Temizlik sirkesi ,(beyaz sirke) ile temizleyin bir kaç sefer belki kireç lekelerinde kurtulursunuz da çizikler için fikrim yok.

2 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Aracimi aldigimda aracim resmen kalgon reklamindaki rezistant gibiydi... sirkeli suyla sildim.. gicir gicir oldu...tavsiye ederim...Ben @Buğra Höngül gibi detay bilmem.. bizim kara duzen😊

Camlarda ki lekeler nasil lekeyse sirke de kar etmedi. Denemistim. Lekelerin ne oldugu konusunda fikrim yok maalesef. Kireçte olmayabilir yani. Bayramdan sonra makina ile pasta uygulamayi deneyecegim. 

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Yağmur çamur değilde kasap yıkmacılar çeviriyor

çok züzel olmuş.
zamanla yağmur çamur bu yapılan işlemleri eskiye çeviriyor mu?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
Yağmur çamur değilde kasap yıkmacılar çeviriyor

Elinize saglik. Resimlerden anladigim guzel is cikmis. Tebrik ederim.

Kayinbiraderime yeni bir arac aldik. Yeni derken birkac ay oluyor ama arac 2018 model. Ocak ayinda satilmis. Martta sirket iflas vermis biz almis olduk. Araca iki gun once bu tarz islemleri nasil yapariz diye sordu. Bilmiyorum arastirayim dedim. Gecmisinde bu tarz herhangi islem varmi bilmiyoruz ama sanmiyorum. Izmir icinde onerilen bir yer varmi? Kendimiz yapmaya kalksak yeni baslayan hevesli eli is tutan mekanik kabiliyeti olan iki kisiyiz. Ama hic bu islerden anlamayan bizler icin onerilecek fiyat/performans ve uygulama kolayligi anlaminda egrisi iyi olan malzeme ve uygulama tavsiyeleriniz ne olur?

Birde bu uygulamalardan sonra yikamaci tercih edilirken nelere dikkat edilmeli? Veya kendimiz yikayacak olursak neler yapmaliyiz?

Tesekkur ederim.

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Elinize saglik. Resimlerden anladigim guzel is cikmis. Tebrik ederim.
Kayinbiraderime yeni bir arac aldik. Yeni derken birkac ay oluyor ama arac 2018 model. Ocak ayinda satilmis. Martta sirket iflas vermis biz almis olduk. Araca iki gun once bu tarz islemleri nasil yapariz diye sordu. Bilmiyorum arastirayim dedim. Gecmisinde bu tarz herhangi islem varmi bilmiyoruz ama sanmiyorum. Izmir icinde onerilen bir yer varmi? Kendimiz yapmaya kalksak yeni baslayan hevesli eli is tutan mekanik kabiliyeti olan iki kisiyiz. Ama hic bu islerden anlamayan bizler icin onerilecek fiyat/performans ve uygulama kolayligi anlaminda egrisi iyi olan malzeme ve uygulama tavsiyeleriniz ne olur?
Birde bu uygulamalardan sonra yikamaci tercih edilirken nelere dikkat edilmeli? Veya kendimiz yikayacak olursak neler yapmaliyiz?
Tesekkur ederim.
Öncelikle işi ehline bırakmanızı tavsiye ederim izmirde cem özgen var hardcore garaj sahibi kendisi işinde çok çok iyidir baştan şunu belirtmek isterim ki aracınızın durumunu görmeden yorum yapmam uygun olmaz diye düşünüyorum

Ancak mazeme olarak yinede yazayım ben aracın durumunun kötü olduğunu belirterek yazıyorum ancak kil ve demirtozu temizleyici her halükarda kullanılması gerekir

Aracın ön yıkaması yapıldıktan sonra

Demirtozu temizliği
Sonrasında akan demirtozları için yıkama yapılır
Kil işlemi için kil kaydırıcı lazım 1şişe suya 1 damla sıvı el sabunuda kafidir
Kil işlemi sonrasında araç yıkanıp kuruması beklenir
Sonrasında tirimlerine ve fitillere zarar gelmesin diye 3m yada muadili maskeleme bandı kullanılır ancak boyutlarını uygun kullanın
Sonrasında kapalı alanda bir projektör eşliğinde çiziklerin durumuna göre

Yün ped kombinasyonuna yada cutting ped menzerna fg400-carwax k9+ - scholl- consept s3 - 3d hd 501-rupes coarse vb muadil ürünler kalın çizikler için kullanılır
İnce kılcal çizikler için ise menzerna 2500 carwax k6 scholl consept s17 gibi ürünler ve polish pad ile

Sonrasında finish ped ile carwax k4 plus scholl consept s30-s40 gibi ürünlerle final yapılır

Her kombinasyon sonrasında izopropil alkolle temizliğini yapıp kontol edilmelidir

Sonrasında ise yıkamadan sonra herhangi beğendiğiniz bir wax ile koruma işlemini yapabilirsiniz

Ancak holgramsız bir finish için orbital Makine şarttır oda kaliteli bişey 2100-2300den başlar

Yukarıda saydıklarım ile hepsini aldığınızda yaklaşık 4-5bin gibi bir maliyet çıkacaktır

Bana bu kadar maliyet çok diyorsanız elle uygulanacak silikonlu ürünler tavsiye ederim

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Her kombinasyon sonrasında izopropil alkolle temizliğini yapıp kontol edilmelidir

Izopropil alkol bu kullanilan urunleri alip goturmuyor mu? Mantigini veya urunleride tanimiyor oldugum icin sorular abuk kacabilir kusura bakmayin. Bilmeyen biri olarak buraya kadar anladigim; koruma degil koruma asamasina gelene kadarki on hazirliklar. Boyaya hazirlik gibi yani. Bu yuzdenmi izopropilin muhtemeln etkisinin onemi yok? Kendi mantigimda boyle anladim sadece.
Aracin durumu bize gore iyi ama biz usta degiliz haliyle. Belkide ilk temizlikler yapildiktan sonra ortaya cikabilecek durumlarda vardir. Oda surpriz artik. Makina problemimiz yok. Basinc ayarli yikama makinamizda var ama daha onceki yazilarinizdan birinde basincin aslinda iyi birsey olmadigini yazdiginizi gormustum. Fakat en azindan su tasarrufuda yapmak ve zaten makinaya yatirim yapmis olmaktan sebep tabancayi uzaktan tutarak durulama yapiyoruz. Hatta gecenlerde yirtilmis kotu durumda birer kaput ve tavan denk geldi. Malzeme temin edip bunlarda elimizi alistirma planimiz olustu. Biz en iyisi arabayi isin ehline teslim edip cikma kaput ve tavanda antrenman yapalim bir sure. :-)
Tesekkur ederim. Hayirli bayramlar dilerim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

İzopropil alkolle sildiğiniz zaman gerçekte ne iş yaptığınız ortaya çıkacaktır dolgulu pastaların düşmanıdır :)

Izopropil alkol bu kullanilan urunleri alip goturmuyor mu? Mantigini veya urunleride tanimiyor oldugum icin sorular abuk kacabilir kusura bakmayin. Bilmeyen biri olarak buraya kadar anladigim; koruma degil koruma asamasina gelene kadarki on hazirliklar. Boyaya hazirlik gibi yani. Bu yuzdenmi izopropilin muhtemeln etkisinin onemi yok? Kendi mantigimda boyle anladim sadece.
Aracin durumu bize gore iyi ama biz usta degiliz haliyle. Belkide ilk temizlikler yapildiktan sonra ortaya cikabilecek durumlarda vardir. Oda surpriz artik. Makina problemimiz yok. Basinc ayarli yikama makinamizda var ama daha onceki yazilarinizdan birinde basincin aslinda iyi birsey olmadigini yazdiginizi gormustum. Fakat en azindan su tasarrufuda yapmak ve zaten makinaya yatirim yapmis olmaktan sebep tabancayi uzaktan tutarak durulama yapiyoruz. Hatta gecenlerde yirtilmis kotu durumda birer kaput ve tavan denk geldi. Malzeme temin edip bunlarda elimizi alistirma planimiz olustu. Biz en iyisi arabayi isin ehline teslim edip cikma kaput ve tavanda antrenman yapalim bir sure. :-)
Tesekkur ederim. Hayirli bayramlar dilerim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...