İçeriğe Yönlendir

Evin Küçük Soytarısı

Mehmet Kaya

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Geçen sene eşimin okul müdürüyle zaman probleminden dolayı yaşadığımız problemlerden dolayı büyük oğlunum 5. Sınıfa başlaması küçük oğlumun ana sınıfına başlaması sebebiyle 2. Bir araç ihtiyacı hasıl oldu.

Benzimli 1.2-1.4 Palio Siena Albea bakarken tek kapı fiesta bakarken al sat yapan bir arkadaşımda 2005 model 1.4 tdci 228bin km fiesta varmış. Baktım bindim araç çok düzgündü. Arkadaş eksik listesini çıkarmamı söyledi. Eksikleri tamamladı. Muayenesini yaptırdı satışı aldım.

6bff00b766e580e1d4a33d86c7c691cb.jpg

0f939e97c4e14fb5abe821ec7d4e4f5a.jpg

6e4b93db867a7f610a698cc290547667.jpg

9167faa1a9b36354d2beda7fc8691b38.jpg

fc24b85982ec6acea689f3bbd588dc56.jpg

e28e0458535fdae02eb3d14dc68ade01.jpg

İlk işim arabanın içini dışını temizlettim. Sonra Buğra kardeşimin verdiği ilaçla koltuklara kapı yüzlerime plastiklere giriştim. Leş gibiydi. Sonuç Harika.

40efc023cfdb3f70b1a0a676fb5fb12f.jpg

ff42ea79a26ea9e786e401e3e874d80e.jpg

Klima yönlendirme düğmesi çalışmıyordu. Arkadaş bayram sonrası yaptıralım abi dedi. Bekleyemedim [emoji85][emoji85][emoji85]

f57676699608eb5d01fe7b436bf1b7e1.jpg

0e4d378f548e3b689768d8088ffc6c7a.jpg

Cuma gününden beri kullanıyorum. Dizel performansı iyi.

Mondeodan sonra sesli (-ki dizel sevmiyorum).

Küçük boyutlara rağmen iç hacmi güzel.

Mondeo ile şehir içinde meğer zorlanıyormuşum fiesta ile şehir içinde bayram öncesi gezince daha iyi anladım.

Manuel olması tabiki kötü. Otomatik candır.

Arka camlar kolla açılıp kapanınca ve sunroof olmayınca küçük sıpamm beğenmedi. Arkada Kolçak olmayınca büyük sıpam eksikliğini hissetmiş. 🤣🤣

• Beğen 20
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Fiesta olunca ask dolu gozlerle bakiyorum.. gule gule kullanin..Vites topuzu isik yansimasimi yoksa soyulma mi var? eger soyulma ise onada bir mudahale sart....

@Buğra Höngül buradada mi sen 😁

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Fiesta olunca ask dolu gozlerle bakiyorum.. gule gule kullanin..Vites topuzu isik yansimasimi yoksa soyulma mi var? eger soyulma ise onada bir mudahale sart....
[mention=67110]Buğra Höngül[/mention] buradada mi sen [emoji16]

Gri bir yapışkanlı kaplama ile kaplanmış. Hiç sevmediğim birşey. Biraz zaman geçsin onları değiştireceğim.

Teşekkür ederim.

Hayırlı olsun olsun Mehmet. Çok temiz maaşallah [emoji4]

Sağol abi. Teşekkür ederim.
[mention=67110]Buğra Höngül[/mention] buradada mi sen [emoji16]

Buğra ile biz aynı memleketliyiz. Eniştemiz olur kendisi. [emoji5] geçen haftalarda ziyaretime geldiğinde vermişti.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Hayırlı uğurlu olsun bende LPG ‘li 2003 var rahatlık konfor bakımına hastayım resmen yakıt olarak şehir içi üzüyor gibi fakat 740 km 47.74 lt ile 1 lt lpg ile 15.5 km yol almışım hasta oldum arabama tekrar 😃 @Alpay Sumer yok soyulma değil Sedef kaplama yapılmış.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Allah gördüğünden geri koymasın.
Çocuk bile aramış eksiklikleri.
Güle güle kullan hocam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Hayırlı uğurlu olsun bende LPG ‘li 2003 var rahatlık konfor bakımına hastayım resmen yakıt olarak şehir içi üzüyor gibi fakat 740 km 47.74 lt ile 1 lt lpg ile 15.5 km yol almışım hasta oldum arabama tekrar [emoji2] [mention=76599]Alpay Sumer[/mention] yok soyulma değil Sedef kaplama yapılmış.

Teşekkür ederim sağolun. Ben yakıt düşünerek almamıştım ama yakıtı az olması iyi olacak. Mondeo Maraş'ta 16 litre lpg yakıyor. Uzun yolda 10-11 litre yakıyor. Aylık şehir içinde 1000 km yol yapıyorum. [emoji5]
Allah gördüğünden geri koymasın.
Çocuk bile aramış eksiklikleri.
Güle güle kullan hocam.

Amin abi.
Aynen ufaklık çok fena. Arka camlar mondeo da aşağıya kadar iniyormuş( ben hiç dikkat etmemiştim) bunda yarıya kadar iniyormuş onu bile problem yaptı. Arkada neden aydınlatma yokmuş mondeo da varmış. 🤣🤣
  • Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın hocam. Mondeo daimi olarak eşinize mi gitti yani?

Teşekkür ederim. Sağolun.
Uzun yol harici hanımda [emoji5]

Uzun yola çıkarken mondeoyı alırım 🤣🤣 verir inşallah.

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
12 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Farkettim, ustte yazdim duzeltme niyetine...

Ben cevap verirken yazmışsın abi görmedim evlat ile uğraşıyordum düzeltmede yapamadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Keyifli arabadır. Ben seviyorum açıkçası. 

Arka tampon gözüme çarptı hemen. 2006 ve sonrası makyajlı kasaya ait. Sis farı ve bej döşeme collection yada cool donanım olmalı. 

Hayırlı olsun. Satmaya kıyamayacaksınız. 🙂

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Arka tampon gözüme çarptı hemen. 2006 ve sonrası makyajlı kasaya ait. Sis farı ve bej döşeme collection yada cool donanım olmalı. 
Hayırlı olsun. Satmaya kıyamayacaksınız. [emoji846]

Araç 2005 model confort. Genç biri kullanmış sanırım. O birşeyler yapmış olabilir.
Sağolun. Bakalım artık. Sorun çıkarmazsa kalır.
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
36 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Hayirli olsun kazasiz belasiz :)

Teşekkürler.

3 dakika önce, Evren Barış Özbek yazdı:

Hayırlı olsun. :nazar:

Teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayırlı olsun hocam :nazar:

Ön sis farları orjinal mi?

ABS var mı?

Jantları ne zaman orjinale döndürüyoruz?

Arka tampon makyajlı kasa takılmış, içinde sıkıntı yoktur umarım.

Şirket aracı olarak kullanmıştım. İnanılmaz sesli bi motor mevcut ama konforu çok iyidir. Yakıtı clio kadar değildi ama, yine az yakar.

@Ali Cihangiroğlu da gelsin, über triportör görsün gözleri 😛

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
29 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

1-Hayırlı olsun hocam :nazar:

2-Ön sis farları orjinal mi?

3-ABS var mı?

4-Jantları ne zaman orjinale döndürüyoruz?

5-Arka tampon makyajlı kasa takılmış, içinde sıkıntı yoktur umarım.

Şirket aracı olarak kullanmıştım.

6-İnanılmaz sesli bi motor mevcut ama konforu çok iyidir.

7-Yakıtı clio kadar değildi ama, yine az yakar.

@Ali Cihangiroğlu da gelsin, über triportör görsün gözleri 😛

1-Teşekkür ederim Sani. Çok sağol :)

2-3-5=bilmiyorum. Abs yok sanırım.

4-Şu anda lükse girer.

6-Evet gürültülü konfor olarak beğendim rahat bir araç.

7- Depoyu doldurdum bakalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Duzeltme: Ekran isigi azdi bu nedenle sedef kaplamayi soyulma gibi gordum.afedersiniz..
Telefon iPhone mu :)
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
7 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Hayırlı olsun. Satmaya kıyamayacaksınız. 🙂

Bende comfort paket vardi ayni bej dosemeydi..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Mehmet gardaşım hayırlı olsun. Egzoz eğri gibi bunu sumaklı dil çorbası düzeltir sadece bilesin[emoji41]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Mehmet gardaşım hayırlı olsun. Egzoz eğri gibi bunu sumaklı dil çorbası düzeltir sadece bilesin[emoji41]

Sağol abi. Her daim beklerim abi.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...