İçeriğe Yönlendir

Doblo - Teyp Kodu Öğrenme ve Girme (Wait Hatası)

Ahmet İhsan Akşen

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen

Kayınpederin aracının, ekranda wait yazıyor kod girmeye izin vermiyor, 2 senedir falan böyle, çözmenin bir yolu var mı?9dbf7fe2fe55157881fc5bd6c90d230b.jpg745db209ff7c31b9ba872f3c4f6422a2.jpgceb9d6325a13460bbb6e3f55935c8d10.jpg6c86bf405514b2e3a55643f4707dac42.jpg

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Peşpeşe fazlaca kod girilmiş. Teybi harici 12 volt ile çalıştır. Sanırım 8 saat sonra açacak. Ondan sonra asıl kod girilecek 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Peşpeşe fazlaca kod girilmiş. Teybi harici 12 volt ile çalıştır. Sanırım 8 saat sonra açacak. Ondan sonra asıl kod girilecek 
Himm, PSU ile çalıştırıriz evde o kolay da kod işini halledecek bir hayırsever varmı :)
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

çöpe de gitmiş olabilir teyp. Ford'lar mesela 13 deneme sonraydı sanırım, kilitliyordu kendini.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
geçen şöyle bir site buldum.İşinize yarayabilir belki

http://www.radio-code.lt/radio-fiat

Yukarıda var, para istiyor, üstelik utanmadan Sterlin (7.80) olarak default_smile.png
çöpe de gitmiş olabilir teyp. Ford'lar mesela 13 deneme sonraydı sanırım, kilitliyordu kendini.

Servet abinin dediğini bir deneyim de olmadı eski araçtan kalma USB li bir Pioneer var onu takayım hayrına default_smile.png ara kablo varmı acaba kesip bitmeden takmak için.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Fiatlar biraz değişik :D  dışarıda kod isteyen teyp araca takınca istemeyebilir. Aracı mı tanıyor nedir anlamadım.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Fiatlar biraz değişik [emoji3]  dışarıda kod isteyen teyp araca takınca istemeyebilir. Aracı mı tanıyor nedir anlamadım.
Teyp araçta takılı ama kod bile istemiyor maalesef. Söküp eldeki Pioneer i takayım diyeceğim ama ara kablo varmı bakamadım daha.
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Bülent Tarakçı

Konuyu hortlatayım. Bir yakınımın aracının aküsünü değiştirirken teyp hesaba katılmamış. Doblo dur kendisi ve kod istemektedir. Yardımcı olabilecek var mı? Servis 80 TL istiyor. 

Teyp in üzerinde barkod yok. 

z9cWBR.jpg

SRBJW6.jpg

RHKLA3.jpg

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
(düzenlendi)

Abi teyp aynen budur;

xTR7xx.jpg

Ve problemin çözümü de bu sitede;

http://www.radio-code.lt/cc-1416

Sitenin verdiği kod doğru çıktı. Yarım saat kadar önce kodu teybe girdik ve kod çalıştı. Hatta parça ve seri numarası olarak doldurulması gereken 2 yer gözükmesine rağmen sadece seri numarasını girerek arattım ve kodu verdi. Birini yazmak yetiyor. Sadece 4 haneli kodu yazıyoruz. Başka bir yere basmaya gerek yok. 4 rakamı yazınca kendi açılıyor. Onaylamak için başka bir yere, tuşa basmak yok.

tarihinde Bülent Tarakçı tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Benim arabada kod istedi bir kere, kendiliğinden açtı sonra.

Bu Fiat lar hakikaten çok ilginç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ahmet İhsan Akşen
Bülent Tarakçı yazdı:

Ve problemin çözümü de bu sitede;

http://www.radio-code.lt/cc-1416

Sitenin verdiği kod doğru çıktı. Yarım saat kadar önce kodu teybe girdik ve kod çalıştı. 

Ben üye olamadım, başka sitelerde hep 6-10 dolar istiyor. benim başta paylaştığım seri numaralar ile bana da kod alabilir misiniz hesabınız duruyorsa. Gerçi wait diyor hala teyp kod isteme kısmına geçmedi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Ben üye olamadım, başka sitelerde hep 6-10 dolar istiyor. benim başta paylaştığım seri numaralar ile bana da kod alabilir misiniz hesabınız duruyorsa. Gerçi wait diyor hala teyp kod isteme kısmına geçmedi.

Ford teybi içinse Emmi'ye ulaşın.

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Gerçi wait diyor hala teyp kod isteme kısmına geçmedi.

Ou, bunu atlamışım. Teyp kilitlenmiş sanırım. Yapacak bi şey yok muhtemelen.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Teyp kod isteme durumuna gecmediyse yanlis kod vs bekleme suresinde olabilir. Teybin elektrik baglantisini kesin soketinden 7 8 saat bekleyin bekleme suresi sifirlanirsa kod ekranina gelebilir. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
(düzenlendi)

2 Senedir Wait mi diyor bu teypp

tarihinde Fatih Evcin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Fatih Evcin yazdı:

2 Senedir Wait mi diyor bu teypp

Aynen, ben yapmazsam 20 sene daha durur öyle :) kayınpeder kullanıyor, bakımlar falan kayınçoda ama araç yürüdüğü sürece ellemez pek :)

ekleme, konuyu açtığımda 2 senedir öyle demişim, 4 sene olmuş neredeyse 😁

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Her 15 dakikada bir bekleme suresi uzuyormus katlayarak dusunun siz teybi sokun dedigim gibi en az yarim gun bekleyin :)

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Şifreyi unuttum. Mail adresine gönderin dedim. Fakat hala gelmedi. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Aynen, ben yapmazsam 20 sene daha durur öyle :) kayınpeder kullanıyor, bakımlar falan kayınçoda ama araç yürüdüğü sürece ellemez pek :)

ekleme, konuyu açtığımda 2 senedir öyle demişim, 4 sene olmuş neredeyse 😁

farkındaysan bende düzenledim mesajımı :D ilk önce 4 yazmıştım sonra yok ya olamaz 2dir dedim düzenledim :) geçmiş olsun bence 50-60 liraya çıkma bir çin malı teyp alın.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Ona da gerek yok benim eski araçtan Pioneer var USB li falan, 7 yıldır yatıyor. Kesme biçme istemiyorum benim araba değil sonuçta.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Bülent Tarakçı yazdı:

Şifreyi unuttum. Mail adresine gönderin dedim. Fakat hala gelmedi. 

Teşekkür ederim, site ölmüş sanırım, bende üye olmayı demedim ama tık yok.

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Teşekkür ederim, site ölmüş sanırım, bende üye olmayı demedim ama tık yok.

1 gün oldu hala ses seda yok. İlgilenen de yok gibi...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...