İçeriğe Yönlendir

Megane 3 pert olur mu?

Salih Zeki Köni

Recommended Posts

Salih Zeki Köni

Eşim otopark çıkışında bahçe duvarına vurdu...Fren yerine gaza basmış maalesef...Yeni yeni öğreniyor allahtan bişey olmadı. Arabanın durumu ortada sizce pert olur mu?yq9k0y.jpg6NGjN7.jpgWDRjD2.jpgGDXj96.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Öncelikle geçmiş olsun. Pert olur. Şükür kimseye birşey olmamış. [emoji17]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Büyük geçmiş olsun. Tamirat için yetkili servise götürürseniz kesin perte ayrılır. Eşiniz bir süre en azından şoförlüğü tam oturana kadar trafiğe çıkmazsa iyi olur. Geçtiğimiz Mayıs ayında komşumuzun eşi aynı sebepten mahalle arasında top oynayan bir çocuğu ezdi şu an hapiste tutuklu.

• Beğen 3
  • Şaşkın 3
  • Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Geçmiş olsun, kimseye birşey olmaması tek teselli. Açan airbag var mı, hasarın miktarına göre pert oluyor araçlar.

Yalnız araç bu haldeyse bahçe duvarı kesin pert.

Ek: Yeni resimlerde airbaglerin durumu görüldü.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Şase kolunda hasar yoksa pert edecek birşey yok. Pert olursa zarar edersiniz. Araçtan soğuma varsa sizde yaptırıp satın o başka

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Şase kolunda hasar yoksa pert edecek birşey yok. Pert olursa zarar edersiniz. Araçtan soğuma varsa sizde yaptırıp satın o başka

Kasko varsa airbag için komple göğüs değişimi istiyor servis. Ondan dolayı da genelde perte ayrılıyor
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bence pert etmeye değmez. Göğüs için airbag orjinal toplanıp dışarda kapatılabilir. Yeterki içini doğru toplasinlar. Exper ile anlaşılır

Kasko varsa airbag için komple göğüs değişimi istiyor servis. Ondan dolayı da genelde perte ayrılıyor
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Bence pert etmeye değmez. Göğüs için airbag orjinal toplanıp dışarda kapatılabilir. Yeterki içini doğru toplasinlar. Exper ile anlaşılır

Ha tamir olayı ayrı ben normal rutin prosedüre göre konuştum. Yoksa bunu kasko satışa çıkarır 3-5 bine toplarlar.
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Büyük geçmiş olsun. Tamirat için yetkili servise götürürseniz kesin perte ayrılır. Eşiniz bir süre en azından şoförlüğü tam oturana kadar trafiğe çıkmazsa iyi olur. Geçtiğimiz Mayıs ayında komşumuzun eşi aynı sebepten mahalle arasında top oynayan bir çocuğu ezdi şu an hapiste tutuklu.
Kesinlikle doğru, iyice öğrenmeden trafiğe çıkmamalı. Otomatik ise daha tehlikeli.
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

pert kismindan ziyade, basa gelen olay cok daha onemli... cok dikkat edilmeli daha fazla pratik ve alistirma yapilmali.

kimseye birsey olmamasi sevindirici...

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Geçmiş olsun kasko pert eder gibi duruyor ama kasko olmasa 5/6 bin TL toplanır sanayide ama pert olmasi durumunda zarar edersiniz bence bu piyasa fiyatlarında birde uzmanlar daha iyi bilir ama bazı kaskolar Karayolları dışında olan otopark AVM . FERİBOT gibi yerlerdeki kazalara karışmıyor ek teminat ekleyiliyor diye duymuştum emin değilim ama bir bakın isterseniz telefondan yazıyorum hatlar için özür dilerim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçmiş olsun. Bu araç perte çıkar.

Ön iki airbag, göğüs, kemer gerdiricileri, tampon, kaput, farlar, sis farları, radyatör, çamurluk, ön cam zaten ilk gözüken. Sağ ön kapının durumu belli değil.

Motorun sağında tüm aksesuarlar (klima, devirdaim, kayışlar vs) oraya girmedik bile.

Megane'ım varken sağ ön kapı değişimi ile pertten döndü sadece ki, burada hasar çok daha büyük.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

kasko perte çıkarsa aracı sizin satacağınız parayı zaten vermiyor çirkinleşip pazarlık yapıyorlar müşteri ile. Buradan 3-5 bin kaybınız olur. Kendiniz sanayi usulü toplatsanız vereceğiniz tutar da aşağı yukarı bu kadar. Kaskonun verdiği paranın üzerine para koyup başka araç alırsanız yine zarar. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Geçmiş olsun.  Bu araç nasıl 3-5 bine toplanıyor o kısmı anlamadım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Geçmiş olsun.  Bu araç nasıl 3-5 bine toplanıyor o kısmı anlamadım. 

Hepsi çıkma parçalarla toparlanıyor.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Airbag patlarken ön camı da kırıyor Çiğdem hanım. Araçtan araca değişen bir durum.

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
4 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Airbag patlarken ön camı da kırıyor Çiğdem hanım. Araçtan araca değişen bir durum.

İlginçmiş. Teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Bence pert olur. 3_5 bine bunu kimse toplamaz. Kaput, tampon ,far ,sis, panjur, cam, hava yastıkları, radyatör,çamurluk sadece görünen. Mutlaka icindede var birşeyler. + Boya. Bunu 3-5 bine kimse yapmaz.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Daha önce Şişli Profilo AVM içinde kaza yaptım, trafik sigortam vurduğum aracın masrafını karşıladı. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
10 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Geçmiş olsun. Otopark içndeki hasarı kasko karşılamıyordu hatırladığım ?

Kaskoda sorun yok.. 

Trafik sigortasında geçerli o durum.. 

Bu aracın sağlam hali kaç lira ederdi.. ?

Bu kaza sonrası her halukarda zarar edilecek.

Kaskodan yapılsa dahi.. Kaskoya 15-20 bin lira hasar kaydı girecek.. Araç bedelini 3-4 bin lira düşürür..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...