İçeriğe Yönlendir

Ev İnternetinde Cihazların Modeme Bağlanamama Problemi (Wi-Fi Üzerinden)

H.Cenk Bayrakçı

Recommended Posts

H.Cenk Bayrakçı

Benzer konu başlıklarını araştırdım ancak burada bulamadım. TTNET Hipernet sınırsız internet hattım var. Modemimiz Zyxel marka. Evdeki notebook ve cep telefonları eskiden evin her yerinden wi-fi üzerinden internete bağlanırken, şimdi uzaklaşınca bağlantı kopuyor ya da bağlı görünüyor ama internete giremiyoruz. İnternete bağlanmak için modeme yakınlaşmamız gerekiyor. TTNet ile görüştüm, modemi sıfırlamamı söylediler, yaptım ama çok da faydası olmadı.Kablo ile bağlanırken sorun yok, fakat wi-fi problemli. 

Ne önerirsiniz? Güçlendirici anten gibi birşey mi alayım?Modem ayarları mı değişmeli? Önerileriniz ve çözümyolları için hepinize teşekkürler.    

Yorum bağlantısı
Alper Tuğlu

Modem ile hat arasında splitter var ise onu aradan çıkarıp deneyin. Eğer  yoksa veya düzelmezse modem arayüzünden kanal değişikliği yapmayı deneyin. Benzer sorunu ben böyle çözmüştüm 

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

En basitten baslayip kanal degistirmeyi deneyebilirsiniz. Etrafta kablosuz kullanici sayisi arttikca bu durum yasanabiliyor. Birazda agirlik abone ttnet kullanip yine cogunlugu ayni modem olunca karmasa kacinilmaz. Once basit ve masrafsiz olan bu yontemi deneyin.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Kanalı nasıl değiştireceğim? Modem ayarlarına girip ne yapmam gerekiyor?

Yorum bağlantısı
Alper Tuğlu
22 dakika önce, H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Kanalı nasıl değiştireceğim? Modem ayarlarına girip ne yapmam gerekiyor?

Modem arayüzünde 

--kablosuz ağ ayarları--kısmında yer alır.

Muhtemel şuan otomatiktir. Siz farklı bir kanal  seçip kaydedip çıkış yapacaksınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Bir saat önce, H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Benzer konu başlıklarını araştırdım ancak burada bulamadım. TTNET Hipernet sınırsız internet hattım var. Modemimiz Zyxel marka. Evdeki notebook ve cep telefonları eskiden evin her yerinden wi-fi üzerinden internete bağlanırken, şimdi uzaklaşınca bağlantı kopuyor ya da bağlı görünüyor ama internete giremiyoruz. İnternete bağlanmak için modeme yakınlaşmamız gerekiyor. TTNet ile görüştüm, modemi sıfırlamamı söylediler, yaptım ama çok da faydası olmadı.Kablo ile bağlanırken sorun yok, fakat wi-fi problemli. 

Ne önerirsiniz? Güçlendirici anten gibi birşey mi alayım?Modem ayarları mı değişmeli? Önerileriniz ve çözümyolları için hepinize teşekkürler.    

Bir kaç ay önce aynı sorunu yaşadım. Superonline internet her zaman çeken yerde wi fi çekmemeye başladı, access point miydi adı, ondan koydum olmadı. Modemin dibine girince çekiyor, kablo ile sorunsuz çalışıyordu. Defalarca telefon görüşmesi, ayar, sıfırlama kar etmedi, modemi değiştirin dedim, değiştirdiler tüm sorunlar uçup gitti. Modemi değiştir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
17 dakika önce, Alper Tuğlu yazdı:

Modem arayüzünde 

--kablosuz ağ ayarları--kısmında yer alır.

Muhtemel şuan otomatiktir. Siz farklı bir kanal  seçip kaydedip çıkış yapacaksınız.

Anladım, teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Eve yakın yerlerde harici sinyal kaynağı yapıldı ise wifi sinyalini zayıflatır. Örneğin kablosuz görüntü aktarımı gibi cihazlar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
8 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Bir kaç ay önce aynı sorunu yaşadım. Superonline internet her zaman çeken yerde wi fi çekmemeye başladı, access point miydi adı, ondan koydum olmadı. Modemin dibine girince çekiyor, kablo ile sorunsuz çalışıyordu. Defalarca telefon görüşmesi, ayar, sıfırlama kar etmedi, modemi değiştirin dedim, değiştirdiler tüm sorunlar uçup gitti. Modemi değiştir :)

Aynen bu işte bu problem. Başka odada internete bakarken, hoop bakıyorsun bağlantı gitmiş. Ama modemi değiştirmez telekom sanmam...:unsure2:

5 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Eve yakın yerlerde harici sinyal kaynağı yapıldı ise wifi sinyalini zayıflatır. Örneğin kablosuz görüntü aktarımı gibi cihazlar

Ben yapmadım Servet Abi. Komşular yapmış olabilir de, kime soracaksın. Apple TV vb. gibi cihazları mı kastediyorsun?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ben aynı prbolami yaşadım. Kablosuz görüntü aktarıcı vardı. İptal ettim düzeldi. Video sinyali taşıyordum evin kamera sistemi için

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
21 dakika önce, H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Aynen bu işte bu problem. Başka odada internete bakarken, hoop bakıyorsun bağlantı gitmiş. Ama modemi değiştirmez telekom sanmam...:unsure2:

Ben yapmadım Servet Abi. Komşular yapmış olabilir de, kime soracaksın. Apple TV vb. gibi cihazları mı kastediyorsun?

Mümkünse denemek için emanet bir modem bul Cenk, Kesin teşhis için. Ve TT onu değişitirir, zorunda. Çalışmıyor değiştirin diyeceksin. (ilkten modemi sen kendin almadıysan)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Modemlerin yayın yaptığı frekanslar var default ayarlarında hepsi aynıdır. Yani çevrenizdeki modemler ile aynı frekansta yayın yaptıkları için yayın gücü zayıflıyor modem arayüzünden frekansı değiştirin.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Belli ki wifi sinyalini bozan bi şey var. Önder abi'nin dediği gibi modem bozuk değilse, evde wifi sinyalini bozan, yerini değiştirdiğiniz bi şeyler olmalı.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Valla evde kablosuz telefon var, ama en baştan beri modemin yanındaydı o. Sitede olunca aynı marka ve modelde modem çok. Wi-fi sinyali için bakınca 12-13 tane modem görünüyor, bunların 5-6 tanesi Zyxel... TV eski zaten interneti vb. yok. Anlamadım doğrusu... :unsure2:  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arayüzüne erişebiliyor muyuz? Erişebiliyorsak kanal değişimi deneyelim. Arayüz erişim bilgilerine sahipsen hocam teamviewer ile ben de bakabilirim.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Bulmam lazım Sani. Gece aramayayım şimdi. Yarın bulup sen nüsait olduğunda bakalım. Bir de kabloyla bağlanmam lazım. İnternet koparsa bir işe yaramaz. :D 

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Ne zaman istersen hocam [emoji4]

Koptu zaten. Sana cepten yazıyorum. Şifre ve kullanıcı adını buldum, ama kablo yok. Yarın bulup, sen müsait olunca bakarız.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Koptu zaten. Sana cepten yazıyorum. Şifre ve kullanıcı adını buldum, ama kablo yok. Yarın bulup, sen müsait olunca bakarız.
Herhangi bir modem olur, aynisina gerek yok. Yeni tip olsun yeter. Fiber internete uygun.
Bi de ttnetten modem ayarlari otomatik geliypr sanirim.
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Wifi kanal ayarınız auto da değilse auto ya da çekerek de deneyebilirsiniz. En az sinyalin geldiği kanala kendisi ayarlamalı.

Yoksa elle 13 kanal arasında bakacaksınız. Elle yapacaksanız bir wireless scan programı ile mevcut diğer wireless kanallarına bakıp olmayan yada en zayıf olan kanalı seçebilirsiniz. Program falan uğraşamam deyip sıradan denerseniz önce 4-5-9-10 tavsiye olunur.

Her kanal değişiminden sonra bağlantıyı koparıp yeniden bağlanmanızda fayda var. En temizi modem restart

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Telekomun modemi ise yuksek ihtimal modem gidiktir.

Aynı sorunu ben de yasadım, TTNet değiştirmedi aldım bir asus kurtuldum.

Onların modem de kutusunda duruyor.

Benim de TTNet hipernet ve zyxel modemdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Aynı sorun bende de vardı. Modemi değiştirdim, kanalı değiştirdim, burda söylenen her şeyi yaptım çözüm yok. Modemin bitişiğinde Tivibu cihazı vardı ethernet ile bağlı onu kaldırdım sorun çözüldü. Modemin yanında varsa hiçbir elektronik alet bırakmayın. Sinyal kalitesini çok bozuyor. Çözüm olmazsa konu komşudan ödünç bir modem alıp deneyin bence. Sorunu siz kendiniz çözeceksiniz. Maalesef Ttnet teknisyenlerinin bilgi ve tecrübeleri vasatı geçemiyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Sani uzaktan erişerek kanal ayarını yaptı sağolsun. Şimdilik iyileşme var. Bakalım deneyelim birkaç gün. Tekrar teşekkür ederim Sani. :good1:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...