İçeriğe Yönlendir

Volvo s60 mı Opel İnsignia mı

Erman Uzun

Recommended Posts

Erman Uzun

80 bin civarında bşr bütçe mevcut yılda iki defa uzun yol yapıyoruz şehiriçi de yıllık 5000 km yi bulmaz ondan yakıt konusu önemli değil önemli olan kriterler sağlamlık konfor genişlik sorunsuzluk donanım zenginliği otomatik benzinli olması ve bence en önemlisi de performanslı olması basınca ok gibi aracın uzaması 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

80.000’e 2011 S60 alınabilirken, aynı paraya Insignia almak istediğinizde 2014 model ve düşük km’li alınabiliyor. 

Otomatikte Insignia tork konvertörlü olduğu için daha sorunsuz iken, S60 powershift olmasından ötürü daha performanslı. 

Volvo donanımları hakkında bilgim yok ama Opel donanım konusunda zengindir. 

Son olarak Insignia’nın facelift modeli olduğu için kronik sorunların giderilmiş olma ihtimali var.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Ofisimiz için iki tane 2014 model S60 kiralayıp 3 yıla yakın kullandık. Kiralama dönemi bitmeden firmanın promosyon sunması üzerine Volvoları verip, bir Egea ve bir de Insignia aldık.  İki yıldır Insignia'yı kullanıyoruz.

Volvo da Insignia da 1.6 otomatik dizel versiyondu.

Benim kanaatime göre sürüş dinamiği, yol tutuş, tokluk, güven hissi ve ergonomi bakımından Volvo çok daha üstün.

İç mekan ferahlığı, bagaj hacmi ve donanım yönünden ise Opel bariz olarak daha iyi.

İkisi de basınca ok gibi gitmiyor. Performansları "yeterli" düzeyde.

Daha önce Vectra da kullandığımdan ve çevreden duyduklarımdan Opeller'i sorunlu araçlar olarak değerlendirirdim. Fakat Insignia da bir sorun yaşamadık. Buna karşılık S60 lardan birisi bakım için servise götürüldüğünde servisin tespit ettiği (bizim kullanırken farkına varmadığımız) fren sistemindeki arıza yüzünden araç iki hafta serviste yatıp parça bekledi. Diğer S60 ın ise arıza sebebiyle şanzumanı garantiden komple değişti. 

Insignia şu an 65 bin km de.

Volvoların her biri 90 bin km ye yakın kullanılmıştı. 

Sizin kriterlerinizin kimi Opel'i, kimisi de Volvo'yu öne çıkartıyor.

İkinci elde S60 daha tutulan ve değerini koruyan bir araç.

Kriterleriniz arasında öncelik sıralaması yapıp, her iki aracı da bizzat görerek bir karar vermenizi öneririm. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erman Uzun
2 saat önce, Rıdvan Ergün yazdı:

Ofisimiz için iki tane 2014 model S60 kiralayıp 3 yıla yakın kullandık. Kiralama dönemi bitmeden firmanın promosyon sunması üzerine Volvoları verip, bir Egea ve bir de Insignia aldık.  İki yıldır Insignia'yı kullanıyoruz.

Volvo da Insignia da 1.6 otomatik dizel versiyondu.

Benim kanaatime göre sürüş dinamiği, yol tutuş, tokluk, güven hissi ve ergonomi bakımından Volvo çok daha üstün.

İç mekan ferahlığı, bagaj hacmi ve donanım yönünden ise Opel bariz olarak daha iyi.

İkisi de basınca ok gibi gitmiyor. Performansları "yeterli" düzeyde.

Daha önce Vectra da kullandığımdan ve çevreden duyduklarımdan Opeller'i sorunlu araçlar olarak değerlendirirdim. Fakat Insignia da bir sorun yaşamadık. Buna karşılık S60 lardan birisi bakım için servise götürüldüğünde servisin tespit ettiği (bizim kullanırken farkına varmadığımız) fren sistemindeki arıza yüzünden araç iki hafta serviste yatıp parça bekledi. Diğer S60 ın ise arıza sebebiyle şanzumanı garantiden komple değişti. 

Insignia şu an 65 bin km de.

Volvoların her biri 90 bin km ye yakın kullanılmıştı. 

Sizin kriterlerinizin kimi Opel'i, kimisi de Volvo'yu öne çıkartıyor.

İkinci elde S60 daha tutulan ve değerini koruyan bir araç.

Kriterleriniz arasında öncelik sıralaması yapıp, her iki aracı da bizzat görerek bir karar vermenizi öneririm. 

çok güzel bir değerlendirme olmuş bende sizinle aynı kanaatteim ama karar vermk cok zor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

Volvo nun artıları; Kaliteli Şasi,Kaliteli İç mekan,Powershift (hızlı şanzıman fakat arıza çıkarabilir),Konfor çok daha iyi,Performans T4 motorun muazzam

İnsignia nın artıları; Şanzıman uzun ömürlülüğü,Bagaj ve yaşam alanı hacmi çok daha geniş,Donanım daha zengin,(Alırsanız) AFL farlar gece sürüşte mükemmel

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Ben de 5. insigniamı kullanıyorum. Ben çok memnunum. Performans S60 şanzımanından dolayı bir tık üstte onun dışında hem yakıt hem de dayanıklılık olarak iki motor da birbirine yakın sayılır. Tabiki ikisini de 1.6 olarak düşünüyoruz. Volvo sağlamlığı dillere destan elbette ben de katılıyorum ancak ciddi kazalarda insignia da pek azımsanacak bir araç değil. Çok şükür ben öyle bir kaza yaşamadım ancak yaşayan arkadaşlarımdan gördüğüm için söylüyorum. Arkadaşların söylediklerine katılıyorum. aynı paraya insignianın daha düşük km ve daha donanımlısı alınabiliyor. Bunu da göz ardı etmemek lazım. 

Özellikle 2004 ve üzeri insignialarda donanım alternatifleri çok fazla. Mesela benim şu an kullandığım araç cosmo üzerine alınabilecek tüm paketler ( 5 paket ) içeriyor ki alınabilecek akla gelebilecek tüm özellikler mevcut. Bu donanımda Volvo bulmak bildiğim kadarı ile imkansız. Özellikle cosmoda standart olan AFL çok çok güzel bişey. Tabiki bunu uzun yolda gece yolculuğu yapmadan anlatmam zor. 

Ben biraz insigniadan yana oyumu kullanıyorum. Volvo ile ikisi arasında ben de zamanında kalmıştım ama dediğim gibi şu an 5. insigniamı kullanıyorum. Pişman olmadım açıcası. Tavisye ederim. 

Ne alırsanız alın hakkınızda hayırlı olan olsun, Allah kaza bela vermesin...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
(düzenlendi)

Volvo her ne kadar da sağlam güvenilir bilinse de elektronik ve parça konusunda pek öyle değil. Volvo'nun kasa sağlamlığına diyecek kelime yok ama bazı sorunlarının olduğu konuşuluyor.Motor PSA ve focus motoru(dizel). Alt yapı da da Ford un malzelemeri kullanılıyor ve bu parçalarda sorun yok ama diğer ayna kapı gibi kasa parçalarında pahalılık söz konusu.Servis konusunda da Opel daha çok ve heryerde bulunabilir. İnsignia nın çok fazla kronik arızası da yok. 1.6 dizel motoru gerçekten performanslı ve yakıtının düşük olduğundan bahsediliyor.Birde Volvo ların kaskosunun biraz pahalı yapıldığını biliyorum. Volvo'nun benzinlileri ciddi yakıyor.Volvo bu yarışta kafa çıkarsa da ülkemiz şartlarını düşünerek insignia diyebilirim.

tarihinde Tayfun Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Keşke bütçeyi biraz yukarı çekebilseydiniz. O zaman yeni İnsignia derdim :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Volvo s60 D sınıfına yakışmayacak kadar küçük hacimli.Bagaj zaten rezalet.Bu konularda insignia önde.Çarpışma testleri puanlamasında 2009 yılında çıkan insignia ile volvo s60 sürücü güvenliğinde aynı puana sahip.Diğer puanlarda volvo bir miktar önde ama abartılacak bir durum yok.Performans olarak 1.6 t insignia 180 hp, 2.0 t s 60 ile kafa kafaya gider.1.6 t otomatik 170 hp insignia bir nebze daha yavaş.Yakıt tüketimi olarak volvo ne yakar bilmiyorum ama insignia 9 10 litre ortalama yakar.

Donanım olarak full olanlar kıyaslanırsa çok fark olmayacaktır volvoda boş değil.

2.el olarak pek farkları yok ikisininde 2.eli ölüdür.

D sınıfı baz alınarak araç alınacak ise ben bu tercihlerden ilave vergi avantajınıda düşünerek insignia tercih ederdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
17 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Volvo nedense bana ruhsuz geliyor...Ben insignia diyorum...

Neresi ruhsuz.. adı yeter... :)

İnsignia yakışıklı, Volvo kral arabası...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

ben insignia diyorum volvonun eski havası bence artık yok bi eski s60 bakıyorum bir şimdikine arada uçurumlar var..

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
47 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Neresi ruhsuz.. adı yeter... :)

İnsignia yakışıklı, Volvo kral arabası...

ic dizayn...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...