İçeriğe Yönlendir

Play Station 3 - 4- 6 tavsiye

Cavit Çırakoğlu

Recommended Posts

Cavit Çırakoğlu

Merhaba oyunla aram iyi olmamasına rağmen evdeki çocuk durumundan almam gerekiyor. Bilgim sıfıra yakın . Bilen , bilmeyen , alan,satan arkadaşlardan öneri bekliyorum. 

Şimdiden teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Çocuğun yaşı önemli. İsteyen çocuk kaç yaşında ?

Oyunlara para verme olanağı var mı ?

Ayrılabilecek bütçe nedir ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Tutar

Cavit bey öncelikle çocuğunuzun yaşı önemli, PS3 multiman ile kırılmış ve içinde 40 - 50 adet oyun yüklü olarak 750TL ile 1000 TL arasında bulmanız mümkün, avantajı oyunlara para vermiyor oluşunuz torrent kullanabiliyorsanız internetten oyun indirip kendiniz içine atabilirsiniz, dezavantajları ise yeni çıkan oyunları oynama şansınız yok, ve PS3 ünüzün garanti dışı olmasıdır.

Ben şuan PS4 kullanıyorum, ve tavsiye ederim, oyunları PSN ismi verilen platforma kayıt olup sanal olarak satın alıp oynayabiliyorsunuz, veya fiziki olarak oyun satın alıp oynayabilir daha sonra takas yolu ile farklı oyunlar edinebilirsiniz. Avantajları, görüntü kalitesi, yeni çıkan oyunlar, ürünün garantili olması, dejavantajı ise oyun fiyatları diyebilirim.

Saygılarımla.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Çocuk 2 tane biri 42 yaşında biri 6 yaşında. :)))

Fiyat konusunda net değilim. Oyunlar zamanla tabiki de alınabilir. Biraz fiyat baktığımda çok geniş bir fiyat aralığı görüyorum. Bu da bilgi olmayınca kafa karışıklığı olarak ortaya çıkıyor. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Tutar
(düzenlendi)

10 yaşından küçük çocuklar için benim görüşüm fiziksel gelişimini destekleyip eğlenebileceği  Nintendo wii daha uygun olur, :) Sizin için PS4 tabiki, bu arada PS4 ü 2. el almanızda fayda var genelde insanlar hevesle alıyor, fakat vakit ayıramıyor eğer faturalı garantisi devam eden cihaz bulursanız almaktan çekinmeyin, kolay kolay arıza vermez PS. Bende çok severek oynuyorum fakat 1 buçuk yaşındaki oğlum peşimden ayrılmıyor maalesef oynayamıyorum bu sebeple...

tarihinde Selçuk Tutar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

2 - 3 ay önce az kullanılmış bir ps4 aldım.(1100 TL), bir adet ilave joystick kontorland marka (140 TL, orjinali 260 TL idi), aynı gün 2 oyun. (240 TL), sonraki günlerde Ps store'dan internet üzerinden alınan oyunlar (çok TL)....

Bendeki cihaz 500 gb. İnsana çokmuş gibi geliyor ancak oyunları netten satın alırsan cihaza kayıt ediliyor-dvd yok- ve oyunlar 20+Gb olduğundan bir süre sonra hafıza yetmez olacak.

Kızımla beraber oynuyoruz, 9 yaşında. Tavsiye ederim.

Kırık makine alırsan Selçuğun dediği gibi çok çok ucuza, 1 oyun fiyatına 20 oyun yükletebilirsin ancak online oyun oynayamazsın, oyun güncellemesi alamazsın. Gerçi online oyun oynayabilmek için psn denen sisteme (play station network) ayda 15 Tl karşılığı üye olman gerek.

Mesela ben film izlemek için artık laptopu değil ps+ ü kullanıyorum. Kendi tarayıcısı var, tv ye zaten bağlı, film açıp izliyorum. Kırık makine olsa izlenir mi bilemedim. Şimdi de bu mesajı bitirip oyuna geçiyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
2 saat önce, Önder Özcan yazdı:

2 - 3 ay önce az kullanılmış bir ps4 aldım.(1100 TL), bir adet ilave joystick kontorland marka (140 TL, orjinali 260 TL idi), aynı gün 2 oyun. (240 TL), sonraki günlerde Ps store'dan internet üzerinden alınan oyunlar (çok TL)....

Bendeki cihaz 500 gb. İnsana çokmuş gibi geliyor ancak oyunları netten satın alırsan cihaza kayıt ediliyor-dvd yok- ve oyunlar 20+Gb olduğundan bir süre sonra hafıza yetmez olacak.

Kızımla beraber oynuyoruz, 9 yaşında. Tavsiye ederim.

Kırık makine alırsan Selçuğun dediği gibi çok çok ucuza, 1 oyun fiyatına 20 oyun yükletebilirsin ancak online oyun oynayamazsın, oyun güncellemesi alamazsın. Gerçi online oyun oynayabilmek için psn denen sisteme (play station network) ayda 15 Tl karşılığı üye olman gerek.

Mesela ben film izlemek için artık laptopu değil ps+ ü kullanıyorum. Kendi tarayıcısı var, tv ye zaten bağlı, film açıp izliyorum. Kırık makine olsa izlenir mi bilemedim. Şimdi de bu mesajı bitirip oyuna geçiyorum :)

Önder abi hangi oyunları oynuyorsunuz mesela?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
8 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Önder abi hangi oyunları oynuyorsunuz mesela?

Emre, kızım en çok minecraft seviyor ve oynuyor. Son 15-20 gündür hello neighbor diye yeni bir oyuna bağlandı, onunla yatıp onunla kalkıyor. 1-2 tane de adını hatırlamadığım oyunu var, onlara zamanı kalmadığı için az oynuyor.

Ben birincisini 2000 yılında ps1 de oynamaya başladığım (VI. hariç tamamını defalarca oynadım bitirdim, VI da bilgisayarımda var ama pc den oynamayı sevmiyorum)  Resident Evil hayranıyım, ama asıl hikaye, yan hikayeler değil. Yakın zamanda RE VII yi bitirdim, doymadım tekrar başladım. Bayramda Uncharted 4  oyunuyla tanıştım, çok hoşuma gitti, bayramdan beri onu oynuyorum çok iyi bir oyun. Pes 2018 var, sadece 1 kere açıp baktım, kapattım :) ,  WRC 5-6-7 var fırsat bulursam WRC oynuyorum. Böyle işte :)

@Cavit Çırakoğlu Play Stationda 6 yok henüz, 5 de yok :) Şu an son seri PS4 (bunun çeşitleri var)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

4 yasinda bi oglum var isin gercegi baglanmasindan korkuyorum yoksa bende cok almak istiyorum ama... bi arkadasimda nintendo vardi onunla oynarken daha cok eglenmistim..spor aktiviteleri tarzinda bir oyundu..galiba bende wii alacagim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Kendimden korkuyorum bu playstation konusunda,başından kalkamazsam, merdane başımdan kalkmayabilir.. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
1 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Emre, kızım en çok minecraft seviyor ve oynuyor. Son 15-20 gündür hello neighbor diye yeni bir oyuna bağlandı, onunla yatıp onunla kalkıyor. 1-2 tane de adını hatırlamadığım oyunu var, onlara zamanı kalmadığı için az oynuyor.

Ben birincisini 2000 yılında ps1 de oynamaya başladığım (VI. hariç tamamını defalarca oynadım bitirdim, VI da bilgisayarımda var ama pc den oynamayı sevmiyorum)  Resident Evil hayranıyım, ama asıl hikaye, yan hikayeler değil. Yakın zamanda RE VII yi bitirdim, doymadım tekrar başladım. Bayramda Uncharted 4  oyunuyla tanıştım, çok hoşuma gitti, bayramdan beri onu oynuyorum çok iyi bir oyun. Pes 2018 var, sadece 1 kere açıp baktım, kapattım :) ,  WRC 5-6-7 var fırsat bulursam WRC oynuyorum. Böyle işte :)

@Cavit Çırakoğlu Play Stationda 6 yok henüz, 5 de yok :) Şu an son seri PS4 (bunun çeşitleri var)

Gece uykusu yok galiba abi, belli yaştan sonra uyku gereksinimi azalıyor tabi :p

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
14 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Gece uykusu yok galiba abi, belli yaştan sonra uyku gereksinimi azalıyor tabi :p

Watsaptan rahat bırakmıyorsunuz ki uyuyalım, tam oyunu kapatıyorum saat 01.00 olmuş, grup başlıyo şakımaya :p

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
7 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Watsaptan rahat bırakmıyorsunuz ki uyuyalım, tam oyunu kapatıyorum saat 01.00 olmuş, grup başlıyo şakımaya :p

1-3 nöbeti Kingde çay+sigara, ben gurumsal adamım yatış-kalkış saatim belli :)

Bu arada xbox+kinect e bir oy da benden, ps4 den daha güzel geliyor bana da.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
2 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Resident Evil’i hatırlıyorum biz çocuklen dayımda vardı. Sonra abim de senin hesap hayranı oldu oynun. Bekarken tüm boş zamanlarında oynadığını hatırlıyorum:) Demekki sürükleyici oyun. Ben de alırsam bırakamam diye korkanlardanım 😬

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
9 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Resident Evil’i hatırlıyorum biz çocuklen dayımda vardı. Sonra abim de senin hesap hayranı oldu oynun. Bekarken tüm boş zamanlarında oynadığını hatırlıyorum:) Demekki sürükleyici oyun. Ben de alırsam bırakamam diye korkanlardanım 😬

Bekarken ?!! 🤣

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
55 dakika önce, Okan Tansel yazdı:

x box derim hele birde kinecy li olursa en iyisi derim

Bir saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

x box kalite ama az kullanılıyor diyorsunuz gibi.

Uyku ile problemim yok. Mışıl mışıl uyuyabiliyorum:)))

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
4 saat önce, Cavit Çırakoğlu yazdı:

x box kalite ama az kullanılıyor diyorsunuz gibi.

Uyku ile problemim yok. Mışıl mışıl uyuyabiliyorum:)))

Abi kincy li x box oyun kavramını fiziksel egzersize çeviriyor bu yüzden koltuk başında değil filen senin harektlerini algılayarak oynadın için sağlıklı bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Kinect'li Xbox one kullanıyorum. Hareketli oyunlarda cihaz kullanmadan hareket etmeniz gerekiyor bu nedenle çok zevkli. Yeni oyunlar pahalı ama takas yoluyla yeni oyunlar edinebilirsiniz. Live hizmetine yıllık aboneyim, bu sayede her ay 2 oyun ücretsiz alabiliyorum. Aynı zamanda internette gezinme, netflix gibi özellikleri de kullanabiliyorum. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...