İçeriğe Yönlendir

Connect - 110 PS GLX Yokuşta Kalkma Sorunu

Ahmet Ulusoyy

Recommended Posts

Ahmet Ulusoyy

Merhaba arkadaşlar arabam ford connect 2007 110 ps glx. Araba dik yokuşlarda ışıkta durduğunda kalkışta stop ediyor veya gaz verdiğim halde araba kendini toparlamadan geri kayıyor. Baskı balata yeni. Acemi değilim. Önceki aracım 70 beygir transitle çok rahat kalktığım yokuşlardan kalkamıyorum. Sorun nedendir acaba. Şimdiden teşekkürler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Klima acikmi. O arabayi 3 sene kullandim. Hayvan gibi turbo lag var. İlk devirlerde cok zor yuruyor. Biraz devirlendirip turboyu doldurup oyle cikmanizi tavsiye ederim. Klima aciksa zaten hepten bayiliyor. Duz yolda isiklarda babam 35 yillik sofor o bile stop ettirirdi. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Ulusoyy

Evet dediğiniz gibi turboya geçince araba hızlanıyor ama Ankarada bazı yokuşların zirvesinde ışık var ve oradan arabayı kaldırmak çok zor oluyor. Halbuki 110 beygir güç var arabada.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o motorun rahatça kaldırması lazım. basit bir emme hortum kaçağı olabilir ilk olarak ona yağonlaşmalı, diğeri de kızdırma buji kontrolü. ikisi de basit bedava kontroller ancak etkilidir aracın gücünde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
11 saat önce, Ahmet Ulusoyy yazdı:

Merhaba arkadaşlar arabam ford connect 2007 110 ps glx. Araba dik yokuşlarda ışıkta durduğunda kalkışta stop ediyor veya gaz verdiğim halde araba kendini toparlamadan geri kayıyor. Baskı balata yeni. Acemi değilim. Önceki aracım 70 beygir transitle çok rahat kalktığım yokuşlardan kalkamıyorum. Sorun nedendir acaba. Şimdiden teşekkürler. 

Merhabalar Ahmet Bey,

Konunuz ilgili başlık altına taşınmıştır.

İyi günler dileriz.

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

baskı bakata yeni demişsiniz acaba düzgün takılmayıp kaçırıyor olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Ahmet Ulusoyy

Düz yolda baskı balatada bir kaçırma yok. Acaba 110 ps lerde kronik bir sorun mudur diye sizlerden fikir almak istedim. Normalde arabanın çekişi iyi ama yokuşlarda beni üzüyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ulusoyy

Arabada gaza yüklenince siyah duman da atıyor ama sonra kesiliyor. Gaz pedalına tepkiyi biraz geç veriyor.Pompa enjektör sisteminde bir sıkıntı olabilir mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Memur

Malesefki bende olduğu gibi enjektör problemi.

110lukların çoğu bu sorunla karşılaşıyor teknik olarak tasarım hatasımı var bilmiyorum kalkışta hantallık var çoğunda. 90 lıklar kalkışta daha seri oluyor ilginç şekilde.

Enjektör değerlerinin bi okunması gerek sulu mazota denk geldiğinde ayar mayar kalmıyor ben 6 ay sanayide zaman harcadım adam akıllı yapamadık fakat eskisinden biraz daha iyi oldu. 

Çok araştırdım bunların enjektörlerini sıfır ayarına getirebilecek insan bulamadım türkiye genelinde. Fiat enjektöri felan olsa garanti veriyolar fakat bunlara garanti vermiyolar.

Satıp başka birşey almanızı öneririm 110lukların çoğu bu hale geliyor zamanla.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
12 saat önce, Ahmet Ulusoyy yazdı:

Arabada gaza yüklenince siyah duman da atıyor ama sonra kesiliyor. Gaz pedalına tepkiyi biraz geç veriyor.Pompa enjektör sisteminde bir sıkıntı olabilir mi?

Tipki beni eski 110 lukda boyleydi

Yorum bağlantısı
İsmail Sefer

Benim focus da böyle klima açık yokuş kalkmak veya trafik ışığından kalkmak zor oluyor kalkışta önce bayılıyor sonra tozu dumana katıyor :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...