İçeriğe Yönlendir

Ses Sistemi Sorunu

Ferhat Genç

Recommended Posts

Ferhat Genç

Herkese merhaba...

2008 S-Max aracımızın ses sisteminde sorun var. Aux girişi, Bluetooth özelliği, USB girişi ve Voice Control özelliği çalışmamakta. Daha detaylı anlatmam gerekirse;

Örneğin Aux girişine bir müzik oynatıcı bağladığım zaman ses hiç gelmiyor. USB girişine de USB bellek taktığım zaman güç veriyor (USB belleğin ledi yanıyor) fakat dosyaları oynatmıyor. Voice Control düğmesine bastığım zaman da ekran da simge çıkıyor fakat algılamıyor birşey. Bluetooth ile bağlanmayı denediğimde ise telefon sistemi görüyor fakat teyp eşleşme kodu vermiyor. 

Bilgi ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
5 dakika önce, Ferhat Genç yazdı:

Herkese merhaba...

2008 S-Max aracımızın ses sisteminde sorun var. Aux girişi, Bluetooth özelliği, USB girişi ve Voice Control özelliği çalışmamakta. Daha detaylı anlatmam gerekirse;

Örneğin Aux girişine bir müzik oynatıcı bağladığım zaman ses hiç gelmiyor. USB girişine de USB bellek taktığım zaman güç veriyor (USB belleğin ledi yanıyor) fakat dosyaları oynatmıyor. Voice Control düğmesine bastığım zaman da ekran da simge çıkıyor fakat algılamıyor birşey. Bluetooth ile bağlanmayı denediğimde ise telefon sistemi görüyor fakat teyp eşleşme kodu vermiyor. 

Bilgi ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Konunuz uygun bolume tasinmistir. Bu kisimda daha ayrintili cevaplar gelecektir.

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
4 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Konunuz uygun bolume tasinmistir. Bu kisimda daha ayrintili cevaplar gelecektir.

Afedersiniz, dikkat etmemişim. Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
14 dakika önce, Ferhat Genç yazdı:

Afedersiniz, dikkat etmemişim. Teşekkür ederim.

Onemli degil😋 Bu kisima ilgili olan uyeler var mutlak cozum gelecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Ses sistemlerinden pek anlamam ama ben olsam kisa sureli akuyu soker tekrar takardim. tabi teybin kodunu biliyorsaniz... ayrica yuklemis oldugunuz verilerin bicimi onemli.. belki arac usb deki dosyalarin uzantisini okuyamayan tiptedir..Baska bir usb deneyin.. alternatif olarak aklima bunlar geldi  ...

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Aracın orjinal teybi mi ? yoksa sonradan bir ünite mi takıldı ?

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
48 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Ses sistemlerinden pek anlamam ama ben olsam kisa sureli akuyu soker tekrar takardim. tabi teybin kodunu biliyorsaniz... ayrica yuklemis oldugunuz verilerin bicimi onemli.. belki arac usb deki dosyalarin uzantisini okuyamayan tiptedir..Baska bir usb deneyin.. alternatif olarak aklima bunlar geldi  ...

Dediklerinizin hepsi yapıldı fakat sonuç aynı.

Şimdi, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Aracın orjinal teybi mi ? yoksa sonradan bir ünite mi takıldı ?

Tamamen orjinal.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Auxdan ses gelmeme işi bana kablo sorunu veya aux soket girişi arızası olabilir, usb bellekde de okumama sorunu taktığınız usb belleğin kapasitesi büyük olabilir, genellikle teypler büyük kapasiteli usbleri okumakta zorlanıyorlar, 8 gb ve altı bellekler ile denenmeli. ikinci bir detay mp3 lerinizi klasörler içine değilde direk usb belleğin içinde tutup denenmeli...

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
5 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Auxdan ses gelmeme işi bana kablo sorunu veya aux soket girişi arızası olabilir, usb bellekde de okumama sorunu taktığınız usb belleğin kapasitesi büyük olabilir, genellikle teypler büyük kapasiteli usbleri okumakta zorlanıyorlar, 8 gb ve altı bellekler ile denenmeli. ikinci bir detay mp3 lerinizi klasörler içine değilde direk usb belleğin içinde tutup denenmeli...

Aux soketinin arkasına baktım ters giden bir şey gözükmüyor. USB 8gb ile denemiştim. Şimdi siz söyleyince 1gb ile deneyeceğim. Bluetooth un telefon tarafından gözüküp teybin eşleşme kodu vermemesi de çok enteresan. Yani özetle ses kaynaklarının hiçbiri kullanılamıyor şuan. CD hariç.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Usb bellek için düşük bir ihtimal ama Fat32 yada NTFS uzantılı biçimlendirip deneyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
30 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

2008 s max te voice control?usb?  sonradan takılmış bir ünite olmalı.

Hayır orjinal. Usb girişi torpidoda. Voice control sinyal kolunda. 

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
1 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

süpermiş Sony mi?

Evet. Bilidiğimiz kırmızı ışıklandırmalı Sony CD.  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...