İçeriğe Yönlendir

Sizce Hangi Araç?

Aydın Sert

Sizce Hangi Araç?  

66 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Köksal Yılmaz
16 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

İkinci el denmiş
Bidaa düşün

+2 nin piyasası normal qq kadar hızlı mı? King in ortağındaki Kuga nın satışı pek hızlı olmuştu.

Bu 2 seçenekte kuga derim ama yürütme maliyetinden dolayı qq yede göz kırparım :)

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Her iki aracı da inceledim.

Kuga zaten 5 kişilikti. Ayrıca arka koltuklar C-Max ya da Scenic gibi tam 3 bölmeli(3 kişilik) değil. Bir de buraya oto koltuğu bağladın mı hep daralıyor.

QQ +2 ye baktım. Onun da arka sıra koltuklar sanki zorla 5 kişilik araca ekstra 2 koltuk atılmış gibi dar.

Aklıma birisi Peugeot 5008 soktu. 2011-2012 model 7 kişilik full olan modeli. 1.6 HDİ otomatik. Bagajı 803 litre gibi devasa bir boyutta. İlanlardan biraz inceledim fena değil gibi. Canlı görmeden yorum yapamıyorum ama. Aklımda hep markaya karşı ön yargı var. Sanki elektrik elektronik arızası hep yaşayacakmış gibi. 

Sanırım forumdan kullanan bir üyemiz vardı. Hatta arkaya tekerlekli sandalye falan koyuyordu. Çıkaramadım.

Örnek ilan;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-peugeot-peugeot-baykaralardan-2011-5008-1.6-hdi-premium-pack-auto6r-605405016/detay

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
16 dakika önce, Aydın Sert yazdı:

Bence doğru seçim... 

Benim de 3008 ler çok dikkatimi çekiyor.. 

Bir saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

+2 nin piyasası normal qq kadar hızlı mı?

Bilen için evet.. değil.. Ama bilen çok az.. Çok da büyük değil zaten.. Bence alınabilir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Ben size biraz daha farklı bir tavsiye vereyim. Citroen C4 Picasso’ların yedi kişilikleri var. Yakın arkadaşımda var ve yakından biliyorum ve inceledim. Tarzım değil ancak arabaya hayran kaldım. Resmen üç paraya beş köfte. İnsanlar Citroen’lere pek sıcak bakmıyorlar. Ben de öyleydim ancak araç benim fikrimi değiştirdi. İlla Citroen ile Peugeot 5008’in hemen hemen tüm parçaları ortaktır. Motor zaten PSA grubuna ait Ford ve Volvo’nun da kullandığı motor. Km önemli değil derseniz asıl benim aklıma yatan bu paraya S-Max. Sportage falan aklınızdan geçirmeyin derim ben. 1.6 motor olanlar dehşet yakıyor. X5 alın daha iyi. Hiç olmazsa BMW aldım dersiniz. Seçeneklerin dışına çıkılmayacaksa daha önceki yorumumda da dediğim gibi ben olsam Kuga alırdım ama sizin kriterlerinizle Qashqai. Allah gönlünüzce versin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Yakıt tüketimi QQ

Bakım ve yürütme maliyetleri Net bir fikrim yok

Donanım-konfor Captiva, Kuga

ikinci eldeki değeri QQ+2'nin piyasası normalleri gibi hareketli değil. Captiva çok hareketli.

Yeterli bagaj hacmi. QQ ve Captiva

Bunların dışında Suv olarak crv düşünülebilir ancak mpv sınıfında da çok fazla seçenek var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
4 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Santa fe - Sorento?

Abi bildiğim kadarıyla yakıtı biraz fazla bütçeme göre olan modellerin.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
On 19.09.2018 at 14:45, Aydın Sert yazdı:

Her iki aracı da inceledim.

Kuga zaten 5 kişilikti. Ayrıca arka koltuklar C-Max ya da Scenic gibi tam 3 bölmeli(3 kişilik) değil. Bir de buraya oto koltuğu bağladın mı hep daralıyor.

QQ +2 ye baktım. Onun da arka sıra koltuklar sanki zorla 5 kişilik araca ekstra 2 koltuk atılmış gibi dar.

Aklıma birisi Peugeot 5008 soktu. 2011-2012 model 7 kişilik full olan modeli. 1.6 HDİ otomatik. Bagajı 803 litre gibi devasa bir boyutta. İlanlardan biraz inceledim fena değil gibi. Canlı görmeden yorum yapamıyorum ama. Aklımda hep markaya karşı ön yargı var. Sanki elektrik elektronik arızası hep yaşayacakmış gibi. 

Sanırım forumdan kullanan bir üyemiz vardı. Hatta arkaya tekerlekli sandalye falan koyuyordu. Çıkaramadım.

Örnek ilan;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-peugeot-peugeot-baykaralardan-2011-5008-1.6-hdi-premium-pack-auto6r-605405016/detay

Aydın bey merhaba. 5 aydır 2010 model 1.6 Auto6r Peugeot 5008 Premium kullanıyorum. Özellikle bagaj konusunda çok çok memnunum. Sormak istediğiniz bir soru olursa bilgim dahilinde yanıtlarım. Genel anlamda çok memnunum diyebilirim. İlerde aracı satacak olsam sanırım yine 7 koltuklu bir 5008 alırım. Çünkü alışkanlık yapıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
On 21.09.2018 at 16:37, Korhan Şenörer yazdı:

Aydın bey merhaba. 5 aydır 2010 model 1.6 Auto6r Peugeot 5008 Premium kullanıyorum. Özellikle bagaj konusunda çok çok memnunum. Sormak istediğiniz bir soru olursa bilgim dahilinde yanıtlarım. Genel anlamda çok memnunum diyebilirim. İlerde aracı satacak olsam sanırım yine 7 koltuklu bir 5008 alırım. Çünkü alışkanlık yapıyor. 

Korhan Bey, şanzıman kullanımı nasıl, problem var mı? Anlatabilir misiniz.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
On 24.09.2018 at 15:26, Mahmut Yıldız yazdı:

Korhan Bey, şanzıman kullanımı nasıl, problem var mı? Anlatabilir misiniz.

Mahmut bey, Auto6r şanzımanın vites geçişleri sarsıntılı ama zamanla alışılıyor haliyle. Hem manuel, hem otomatik kullanım ve f1 vites imkanı var. En sorunsuz şanzımanlardan biri olduğunu okumuştum. Bende herhangi bir sorun yaşamadım. Keyifli bir araç. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...