İçeriğe Yönlendir

Tesla Model S Kaza Videosu

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya

Kanada'nın Ontario eyaletindeki eğimli bir hemzemin geçitine çok yüksek hızla giriş yapan bir Tesla Model S, uçuşa geçti. Onlarca metre havada kalan araç, iniş sonrasında ise kontrolden çıkıp ağaçlara çarptı.Kanada'nın Ontario eyaletindeki eğimli bir hemzemin geçitine çok yüksek hızla giriş yapan bir Tesla Model S, uçuşa geçti. Onlarca metre havada kalan araç, iniş sonrasında ise kontrolden çıkıp ağaçlara çarptı. İşte güvenlik kameraları tarafından görüntülenen o ilginç anlar:

Şehir polisi tarafından yapılan açıklamalara göre iniş sonrasında aracın ön tekerlerinden birisi fırlamış ve sürücü tamamıyla kontrolü kaybetmiş. Bu şekilde bir süre sürüklenen araç sonunda bir park alanına giriş yaparak oradaki ağaçlardan birisine çarpmış.

46 yaşındaki Model S kullanıcısının "tehlikeli sürücülük" nedeniyle yargılanacağını belirten Barrie Polisi, video hakkında,"Filmlerden çıkmış 'havalı' bir görüntü olduğunu düşünebilirsiniz, ancak sürücü yapmış olduğu bu hareketle aslında hem kendisinin hem de birçok insanın hayatını tehlikeye atıyor. Ekim ayında hakim karşısına çıkacak." ifadelerini kullanıyor.

Videonun bir diğer ilginç kısmı ise Tesla araçların normal bir otomobile göre çok daha zor havalanıyor olması. Zira bu araçların zemin kısmı tamamıyla batarya paketleriyle dolu. Dolayısıyla ağırlık merkezleri de epey aşağıda yer alıyor. Böylece arabaların takla atması ve havalanması da zorlaşıyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Rokete koyup, uzaya fırlatırsan arabayı olacağı buydu zaten. Uçuşa geçmek gelenek haline geldi sanırım.

Bu arada olay bizde olsaydı, suçlu kesin yol olurdu 🙂

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O cüsse ile nasıl uçmuş o... 

En az 200 falan yapıyordu o an..

Bence araç kusurlu... Hemzemin geçidi bilmeli. yolu okumalı, oraya o hızla girince uçacağını bilip, aracı frenlemeliydi.. :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek
5 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Rokete koyup, uzaya fırlatırsan arabayı olacağı buydu zaten. Uçuşa geçmek gelenek haline geldi sanırım.

Bu arada olay bizde olsaydı, suçlu kesin yol olurdu 🙂

Uçmuyorsak Newton a saygımızdan 😃

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Özgen Acar
(düzenlendi)

.ha bildiğin uçmuş😃

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
1 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

bi bana mi reklam koktu? 

Evet güzel Jeep reklamı olmuş :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Yazık olmuş aracı hiç etmişler.Acaba araç oto moddamıydı diyecem ama oto modda olsa bile kendini uçurmazdı herhalde.Aracın tüm ağırlığının altta olduğunu düşünürsek zoru başarmışlar.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Geleceğe Dönüş 2...Akım kapasitörü arıza yapmış. Yoksa o hızda ayarlandığı tarihe gitmesi lazımdı. :D :p :selo: 

• Beğen 5
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Otomatik pilotta ise adam durduk yere hapis yatacak. Yaziklar olsun Tesla sana guvenmistim 😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Otomatik pilotta ise adam durduk yere hapis yatacak. Yaziklar olsun Tesla sana guvenmistim 😂

Dava açar  

Araba kaza yapacak ben hapis yatacağım...  ben olsam dava açardım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
4 saat önce, H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Geleceğe Dönüş 2...Akım kapasitörü arıza yapmış. Yoksa o hızda ayarlandığı tarihe gitmesi lazımdı. :D :p :selo: 

şu yorumu keyifle okudum her pikseline kadar canlandı gözümde sahne :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Aklıma kara şimşek "Kit" geldi. Turbo sistem deyince böyle uçuyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ben bunlardan birtanesine bindim. alet katapult gibi hızlanıp zart diye duruyor. gaza gelen şuursuzun birinin *** küfür *** yemesi çok afedersiniz. benim teslam olsa 90 la gidip ekonomi yapardım sürekli herhalde.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Onur Sayin
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

- Yardim et doktor. Saatte 88 mil hıza ulasmam lazim.

- Tamam Marty... :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...