İçeriğe Yönlendir

i10 - Elektrik Dalgalanması Sonucu Tekleme

Ali Darbaz

Recommended Posts

Servet Aydın

Aküde hiçbirşey yok. Marş anında sana 250 300 amperi gönderdi ve görevini tamamladı. Şimdi sıradas alternatörün aküyü doldurması var ama sahne almıyor.

Şöyle yap, aracı çalıştır ve gazı 2500 devire yükselt. Muhtemelen şarj başlayacak ve sabit kalacaktır 14 volt civarında. Araç benzinli olduğu için 14.4 volt gibi bir değerde çok kalmaz. 13.8 volt civarında kalmalı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
3 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Aküde hiçbirşey yok. Marş anında sana 250 300 amperi gönderdi ve görevini tamamladı. Şimdi sıradas alternatörün aküyü doldurması var ama sahne almıyor.

Şöyle yap, aracı çalıştır ve gazı 2500 devire yükselt. Muhtemelen şarj başlayacak ve sabit kalacaktır 14 volt civarında. Araç benzinli olduğu için 14.4 volt gibi bir değerde çok kalmaz. 13.8 volt civarında kalmalı

Abi Akü şarj anında 14,1 volta kalıyor..  hiç bir ekipman açmıyorum.. lambalarda kapalı. 2 3 dakika yol alınca 12,5 voltan 14,1 volta yükseliyor . 

TPS için aracı servise bırakacağım. Bu gün servise olayı anlattım. Onlar tps garantiden değişecekler sanırım. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Darbaz

Merhaba 

Malesef, dün mesai bitimine müteakip araca marş verdiğimde, tık sesi aldım. araç marş yemedi. tekrar tekrar denedim, bir şekilde çalıştı , eve gidebildim. 

Anlaşıldığı üzere aracımın aküsü bitmiş. Uzun bir yol tepip eve geldim, depoyu fulledim, istasyonda tekrar marş verdim, çok zayıf motoru cevirdi. Tabi önce ilk seferde marş almadı. bir şekilde 2 zayıf turunu atıp, motoru çalıştırdık. 

Eve vardım, otoparka soktum arabayı. 4 saat sonra canım sıkıldı, indim yanına tekrar marş denedim. Araba eskiden olduğu gibi çalıştı. tekrar tekrar denedim araba herzamanki gibi marşını aldı . 

Ben elektronik arabayı zarar vermemek adına 350 lira değerinde bir tane fiat aküsü alacağım . Piyasada VARTA olsun iyi markalar çok pahalı. bulabildiğim en ucuz akü, Fiat servisde 350 liraya 50 ahlık akü. Uzun süredir akü ses sorun çıkarmıyordu. ama birden bu hale düşmek moralimi bozdu . 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
On 30.08.2018 at 20:17, Sani Gerşon yazdı:

Yüke binince güç kaybını önlemek için dinamoyu kısa süreli kesiyor olabilir. Mesela yeni Focus'lar belli bir hız üstünde elektrikli direksiyonu tamamen devreden çıkarıyor.

Tabi öyle sebep bu

Akü kötü ise arada iyice bayılıp sorun seviyesine gelir ama sistemin algılaması lazım. Koreli düşünememiş olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Bir saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Merhaba 

Malesef, dün mesai bitimine müteakip araca marş verdiğimde, tık sesi aldım. araç marş yemedi. tekrar tekrar denedim, bir şekilde çalıştı , eve gidebildim. 

Anlaşıldığı üzere aracımın aküsü bitmiş. Uzun bir yol tepip eve geldim, depoyu fulledim, istasyonda tekrar marş verdim, çok zayıf motoru cevirdi. Tabi önce ilk seferde marş almadı. bir şekilde 2 zayıf turunu atıp, motoru çalıştırdık. 

Eve vardım, otoparka soktum arabayı. 4 saat sonra canım sıkıldı, indim yanına tekrar marş denedim. Araba eskiden olduğu gibi çalıştı. tekrar tekrar denedim araba herzamanki gibi marşını aldı . 

Ben elektronik arabayı zarar vermemek adına 350 lira değerinde bir tane fiat aküsü alacağım . Piyasada VARTA olsun iyi markalar çok pahalı. bulabildiğim en ucuz akü, Fiat servisde 350 liraya 50 ahlık akü. Uzun süredir akü ses sorun çıkarmıyordu. ama birden bu hale düşmek moralimi bozdu . 

ali abi 

n11 de daha uygun fiyata 50 mah aküler var. https://urun.n11.com/aku/inci-aku-50-ah-formul-a-P285485362?cid=604001&gclid=Cj0KCQjwxvbdBRC0ARIsAKmec9akpoHii__QyQANBAPafQROqR1WHq1pXbKw-BnP28_k6KfJRli1OBUaAgohEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

inci 300 lira baksan daha uyguna da denk getirirsin n11 e bak bence bi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
22 dakika önce, Ali Gök yazdı:

ali abi 

n11 de daha uygun fiyata 50 mah aküler var. https://urun.n11.com/aku/inci-aku-50-ah-formul-a-P285485362?cid=604001&gclid=Cj0KCQjwxvbdBRC0ARIsAKmec9akpoHii__QyQANBAPafQROqR1WHq1pXbKw-BnP28_k6KfJRli1OBUaAgohEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

inci 300 lira baksan daha uyguna da denk getirirsin n11 e bak bence bi

Benim aküm böyle bişey, 

yuvaya olurmu bu. göremedim, resimden anlayamadım.

20161114_123201+%2528Medium%2529.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Gök

bütün aküler amperi tuttukça aynı değilmidir.

yinede bilemiyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
9 dakika önce, Ali Gök yazdı:

yinede bilemiyorum

Ters kutup başlı olanı var, kısası var, çeşitleri boldur. Amper olsa keşke standartı. Ali senin bizon örneğin ters kutuptur aklında olsun. + ile - kutupları standartın tersidir.

Ne hikmetse ters kutup daha pahalı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
11 dakika önce, Ali Gök yazdı:

yinede bilemiyorum

Ölçüleri farklıdır her akünün. Fiesta'nın özeldi mesala, basık tip ve en pahalı olanı uyuyordu oraya.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
12 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Ters kutup başlı olanı var, kısası var, çeşitleri boldur. Amper olsa keşke standartı. Ali senin bizon örneğin ters kutuptur aklında olsun. + ile - kutupları standartın tersidir.

Ne hikmetse ters kutup daha pahalı :)

normal abi benim aldığım da bi terslik her zaman olur :D 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bunu buldum 350 tl. 

Fiat akusu.. elimin altinda. Al tak durumu var. 

pn1Jp0.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
23 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Bunu buldum 350 tl. 

Fiat akusu.. elimin altinda. Al tak durumu var. 

Niye illa araç üreticisi olarak bakıyorsunuz?

İnci'ye bi bakının derim. Daha ucuza çıkabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
4 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Niye illa araç üreticisi olarak bakıyorsunuz?

İnci'ye bi bakının derim. Daha ucuza çıkabilirsiniz.

Bakiyorum . Opar aku buldum 260 tl. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
16 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Bakiyorum . Opar aku buldum 260 tl. 

O da araç üreticisi içindir. Siz dinleyin beni, inci'ye bakının. Daha ucuza da bulma ihtimaliniz yüksek çünkü. Para kolay kazanılmıyor :) Mesai yaparken ve erken gelirken bunu düşünün 😛

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Şimdi, Sani Gerşon yazdı:

O da araç üreticisi içindir. Siz dinleyin beni, inci'ye bakının. Daha ucuza da bulma ihtimaliniz yüksek çünkü. Para kolay kazanılmıyor :) Mesai yaparken ve erken gelirken bunu düşünün 😛

Araba düzgün çalışıyormuş şu an. Aslında biraz daha sallasak mı şu aküyü. Tek korkum, elektroniklerim bozulmasın. Babam test sürüşü yaptı, sıkıntı yok diyor. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Araba düzgün çalışıyormuş şu an. Aslında biraz daha sallasak mı şu aküyü. Tek korkum, elektroniklerim bozulmasın. Babam test sürüşü yaptı, sıkıntı yok diyor. 

Pat diye bozulmaz elektronik. Takviyelik duruma gelin, ikinci takviyeye kalmadan değiştirirsiniz aküyü. Yeter ki park ettiğiniz yerlere gerekirse çekici girebilsin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
9 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Pat diye bozulmaz elektronik. Takviyelik duruma gelin, ikinci takviyeye kalmadan değiştirirsiniz aküyü. Yeter ki park ettiğiniz yerlere gerekirse çekici girebilsin :)

Arabayı 5nci vitesi yokmuş gibi 4ncü vitesde 1 saat otobanda sürsem akuüyü şarj edermiyiz acep :) 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arabayı 5nci vitesi yokmuş gibi 4ncü vitesde 1 saat otobanda sürsem akuüyü şarj edermiyiz acep [emoji4] 
Aku sarji tam olarak 12 saat falan sürüyor sanirim. Servet abi daha iyi bilir.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yarım saat şarj olsa kafi de, kaç amper ile şarj yapılıyor belli değil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Ek bilgi vereyim. Akü izleme Sensörü (BMS) yi sökerseniz. 14.1 devamlı basar. Akıllı sarjların çalışma mantığı böyle. Çoğu Benim diyen usta bile hala bilmiyor maalesef.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
9 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Bu nedenle elektronik bişey bozulmaz. Ancak yolda kalırsınız. Biri gelir takviye kablosu takar işte o anda bişeyler olabilir. Doğru yapılmaz ise. Ayrıca havalar soğuyunca kesin yolda kalacaksınız.

8 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Arabayı 5nci vitesi yokmuş gibi 4ncü vitesde 1 saat otobanda sürsem akuüyü şarj edermiyiz acep :) 

gerek yok normal kullansanız yeterli. sanırım az kullanılan araç.

Aküyü değişin gitsin. inci minci bişey alın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Yarin biraz uzun yol yapicagim. Aku biraz şarj olmasi dilegiyle suruyorum.. 

Bu gun biraz sarj etmek icin parali yolda kullandim. Aku iyi sarj oldunu dusunuyorum.. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
15 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

grafikler ne güzel

Hocam igneadaya gittigimde donuste tapa gaz geldim. O yuzden akum zayifladi bitme noktasina geldi. Daha once grafikleri izleseydim bu duruma dusmezdim... :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
28 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Yarin biraz uzun yol yapicagim. Aku biraz şarj olmasi dilegiyle suruyorum.. 

Bu gun biraz sarj etmek icin parali yolda kullandim. Aku iyi sarj oldunu dusunuyorum.. 

Bariz biçimde gözüküyor ki, gaza yüklendiğinizde şarjı anında kesiyor araç. Güzel bi şey.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...