Nazmi Sarıgül

Astra J 2011 Model 1.3, Bu Parça Nedir?

Recommended Posts

Alpay Sumer

Deneme amacli sökelim bi ara🤔

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Metin Akbal

Karbüratörlü arabanın hava filtre kapağının yarısını bantla kapatmak gibi birşey olmuş bu lakin :D

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Sani Gerşon

Diş sıyırmış, o yüzden sarmış olabilirler mi?

Basınç sensörüne çok benziyor Çağlar abi'nin dediği gibi.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Engin Ünal

Eksantrik dişlilerine belli bir devirden sonra yağ basılarak motor gücünü arttırmaktan sorumlu parça bu adı da selenoid valftir , motorda iki tane oluk eksantrik dişlilerinin olduğu yere karşılıklı takılırlar motora işlem falan yaptırdıysanız takmayı unutmuş olabilirler 

https://www.google.com/search?q=astra+j+1.3+cdti+selenoid+eksantrik+valfi&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiVksbI7NXdAhVjtYsKHQQIAagQ_AUICygC&biw=1920&bih=969

• Beğen 3
  • Teşekkür 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Alpay Sumer
31 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Diş sıyırmış, o yüzden sarmış olabilirler mi?

Basınç sensörüne çok benziyor Çağlar abi'nin dediği gibi.

arkasinda sokete bagli ama uc taraftan herhangi bir yere takilmiyor bosta..

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Metin Akbal

http://www.yedekparcagm.com/urun_926_opelchevrolet-z16xera16xera16leta18xer-eksantrik-devir-sensoru---emme--egsoz--eksantrik-selonoid-valf-1235299--55567050.html

Şu parça olabilir mi? Linkini attığım benzinli için lakin.

Üzerinde parça no yok mu? Egzozun iç kısmında kaldığı için yuva görünmeyebilir. Egzoz ile alakalı bir parçaya benziyor.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Nazmi Sarıgül

@Engin Ünal bey Yorumunuz için teşekkürler peki bu parçayı tekrar yerine takmak istersek yerinin neresi olduğunu bi iki fotoğraf ile tarif edebilirmisiniz? Yada bunu takmak için ustaya mı ihtiyaç var ?

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Nazmi Sarıgül

Evet metin bey bu parça olabilir fakat benim aracın üstündekinde parça numarası yok 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Metin Akbal

Valla benim attiğim linkteki parça no ile aradım aynı parça yağ kontrol vanası, değişken zamanlama solenoidi, eksantrik vanası vs vs birçok şey çıktı. Lakin 1.3 için çıkmadı hep 1.6 için.

Bir yere herhalde kör tapa mı yaptılar naptılar. Parça sökülü halde gezmek sıkıntı olur mu bilmiyorum belki hata kodu düşerse parçanın ne olduğunu bulmakta kolaylaşabilir.

Mesajı paylaş

Mesajın linki