Nazmi Sarıgül

Astra J 2011 Model 1.3, Bu Parça Nedir?

Recommended Posts

Nazmi Sarıgül

JDGE1J.jpgAracıma geçenlerde bakım yaptırdım.. aracın altında boyle bir parca mevcut, parçanın ne işe yaradığını merak ediyorum bakım yaptırdığım usta da ne işe yaradığını bilemedi  bilen varsa cevaplarsa sevinirim şimdiden teşekkürler...

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Alpay Sumer
gönderildi (düzenlendi)

Enisteme bi yardim ederiz artik..  degil mi 😁

@Metin Akbal ayni aractan sende vardi.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Emre Şimşek

Boruları takip ettiniz mi nereye varıyor? Bir çeşit müşüre benziyor.. Filtre gibi de bir tipi var bilemedim..

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Metin Akbal

Ayipsin da bu soru bak neye benziyor.

.

Noktali yer haritada hangi ilimizdir

Valla bu sekilde anlamak zor.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Alpay Sumer
34 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Ayipsin da bu soru bak neye benziyor.

.

Noktali yer haritada hangi ilimizdir emoji16.png

Valla bu sekilde anlamak zor.

Olsun belki biz sorunun zorlugunu bilerek artirdik 😬 Saka bitarafa da genis aciyla ceker bi daha zorlariz hakkimizi 😎

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Cem Işık

Su hortumu gibi bişeye benziyor bağlı olduğu parça, çek valf falan desem? Daha detaylı fotoğraf şart

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Metin Akbal
Olsun belki biz sorunun zorlugunu bilerek artirdik Saka bitarafa da genis aciyla ceker bi daha zorlariz hakkimizi
Birde su var şıklı sorularda asagidakilerden hangisi aslinda asagida bile degildir

Arabada cekis kaybi ariza vs vs herhangi bir durum var mi? Sadece motor olarak dusunmeyin.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ramazan Turan

Klima tahliye?

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Serkan Aktay

Arttırılmış parça 🤔

19 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Olsun belki biz sorunun zorlugunu bilerek artirdik 😬 Saka bitarafa da genis aciyla ceker bi daha zorlariz hakkimizi 😎

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Cem Işık

Karter havalandırma ucuna takılmış filtre imiş bu, Servet abimin tespiti ki, oturup düşününce doğru olduğu anlaşılıyor rahatça. Yağ kapağından fazlaca üfleme yapan araçlara takılıyormuş genelde, üflemeyi kesmesi için. @Servet Aydın abi, arz-ı hörmet ederim🤗

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Alpay Sumer
5 saat önce, Cem Işık yazdı:

Karter havalandırma ucuna takılmış filtre imiş bu, Servet abimin tespiti ki, oturup düşününce doğru olduğu anlaşılıyor rahatça. Yağ kapağından fazlaca üfleme yapan araçlara takılıyormuş genelde, üflemeyi kesmesi için. @Servet Aydın abi, arz-ı hörmet ederim🤗

Allah allah...Bi yasima daha girdim... @Servet Aydın a tesekkuru borc biliriz... sagolsun...

Birseyi merak ettim peki bunun ucu körlenmis gibi bisey bunun nasil bir etkisi oluyor ki?

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Alpay Sumer

Kotu yerde liftsiz bu kadar oldu..

IMG-20180901-WA0024.jpg

IMG-20180901-WA0022.jpg

IMG-20180901-WA0023.jpg

IMG-20180901-WA0025.jpg

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Nazmi Sarıgül
gönderildi (düzenlendi)

Cem beyin yaptığı açıklama en mantıklısı fakat bu söylediğim parça komple siyah bant ile sarılmış idi fotoğrafını çekmek için kendim açtım sonra da yine eskisi gibi sardım. @Servet Aydın bey eğer üfleme tahliyesi için ise ucu neden kapalı durumda? @Metin Akbal sizin aracınızda da böyle bir parca var mi bakarmisiniz?

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Metin Akbal
Cem beyin yaptığı açıklama en mantıklısı fakat bu söylediğim parça komple siyah bant ile sarılmış idi fotoğrafını çekmek için kendim açtım sonra da yine eskisi gibi sardım. [mention=13526]Servet Aydın[/mention] bey eğer üfleme tahliyesi için ise ucu neden kapalı durumda? [mention=76937]Metin Akbal[/mention] sizin aracınızda da böyle bir parca var mi bakarmisiniz?
Ustad benim arac benzinli ve boyle bir parca yok. Bu haricen takilmis veya sokulup sabitlenmis bir parca.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Servet Aydın
On 01.09.2018 at 18:35, Nazmi Sarıgül yazdı:

Cem beyin yaptığı açıklama en mantıklısı fakat bu söylediğim parça komple siyah bant ile sarılmış idi fotoğrafını çekmek için kendim açtım sonra da yine eskisi gibi sardım. @Servet Aydın bey eğer üfleme tahliyesi için ise ucu neden kapalı durumda? @Metin Akbal sizin aracınızda da böyle bir parca var mi bakarmisiniz?

Karter içindeki basınçlı yağ buharı manifolda geri gönderilir, çevreye yağ saçmak yerine motor içinde tekrar yanması için. Motor yağ yakmaya başladıkça egzos hattında fazlaca koku gelir. Bu boru iptal edilirse koku oluşmaz. Bir nevi kusur kapama diyelim

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ersen Tapan
On 01.09.2018 at 18:35, Nazmi Sarıgül yazdı:

eğer üfleme tahliyesi için ise ucu neden kapalı durumda

Parça farkedilmesin diye kamufle edilmiş sanırım :(

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Alpay Sumer
28 dakika önce, Ersen Tapan yazdı:

Parça farkedilmesin diye kamufle edilmiş sanırım :(

Hayir parcanin ucu kapali. kamufleli degil kapali.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ersen Tapan
Bir saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Hayir parcanin ucu kapali. kamufleli degil kapali.

Üstünde parça numarası falan varmı iyice kontrol edin.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Nazmi Sarıgül

Cevaplar için teşekkür ederim parça numarasına bakabilmek için aracı lifte kaldırmam gerekiyor bakınca buradan yazacağım tekrar teşekkürler ilginiz için 

Mesajı paylaş

Mesajın linki