İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Pandizot Tutucu Klips

Adem Taşdan

Recommended Posts

Adem Taşdan
(düzenlendi)

Merhaba,

2009 Fiesta aracımın pandizot tutucu klipsleri kırıldı. Piyasada sadece bu klipsleri satan bir yer bulamıyorum. N11 sitesinde klips satan bir satıcı buldum, aldım fakat firmanın ürün görselleri ile gelen ürün farklı olduğu için iade ettim.

Maslak sanayide çıkma parçacıya sordum bulamadım. İkitelli sanayide de sordum fakat orda da ayrı satan yokmuş. Pandizotun kendisi ile birlikte satıyorlar ki onun da fiyatı 150'den başlıyor. İnternette pandizot satanlar bile klipsi olmadan satıyor enteresan bir şekilde. 2 tane plastik parça için bu kadar para verilmez, pandizotumda problem yok. Bilseydim kırılan parçaları saklar yapıştırırdım. Bu kadar zor bulunduğunu bilmiyordum.

Bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Pandizot tutucu klipslerine iyi bakın, koruyun, kollayın.. :vandal:

NDo5ZN.png

tarihinde Adem Taşdan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Adem Taşdan
Bir saat önce, Cem Işık yazdı:

Star klips e baktınız mı?

Hayır bakmadım, hemen bakıyorum. Teşekkürler.

Bir saat önce, Metin Taşcı yazdı:

Benim klipslerde kırık ancak tutuyorlar, içindeki parçayı tornavida gibi sert birşeyle cıkartıp tekrar montajı yapabilirsiniz

Ön ve arka iki parça da ortadan ikiye kırıldı ne yazık ki.

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

2013 fiestamda benim de kırık, kolay bulunabileceğini düşünüyordum ama şu an hayal kırıklığındayım resmen 😥😥

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Rafın birinde gördüm böyle birşey, yarın arayalım belki yine görürüz. Nakitte kalın beni izlemeye devam edin..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Şimdi, Alpay Sumer yazdı:

Valla helal...

24 saat geçti ilk iletimin üstünden, iş güç edindim aradım buldum ama ses yoktu kimseden şimdiye kadar. Sağol hocam.. ;)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Cem Işık
18 saat önce, Serkan Toker yazdı:

d22ccb67f8d4d95797f5179b21068ad1.pngBuldum..

Benim , Serkan abinin bulacağından yana şüphem yoktu, şaşırmadım hiç:)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

benim iş nolud bulamadın ama

2 adet var hatta fazlası var ama arzı her zaman karşılamıyoruz ki kıymetli olsun.. ;)

1 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Benim abs beyni noldu bulamadın hala

Bulduğum zaman da oldu kurabiyem.. 😂😂

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Eyüp Bozucu

Serkan Toker bey benim de pandizot tutucu klipse ihtiyacım var 1 adet. Nasıl temin edebiliriz?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Şimdi, Eyüp Bozucu yazdı:

Serkan Toker bey benim de pandizot tutucu klipse ihtiyacım var 1 adet. Nasıl temin edebiliriz?

Eyüp bey foruma hosgeldiniz. Profilinizde kullanmis oldugunuz resim forum kurallarimizi desteklememektedir. Sizden ricam profil resminizi forum kurallari dahilinde duzenlemeniz yonunde olacaktir. keyifli forumlar.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Adem Taşdan
On 02.09.2018 at 05:38, Cem Işık yazdı:

Benim , Serkan abinin bulacağından yana şüphem yoktu, şaşırmadım hiç:)

Hocam bu şekildeki tutucuyu n11 sitesinde ben de buldum fakat bu benim aradığım tutucu değil. Bu tutucu ikiye katlanarak takılan bir versiyon. Benim aracımda ise iki parça olarak ön ve arka olarak ayrılan, sağdan soldan sıkılan klipsleri olan bir versiyon. Bu tutucunun oturtulması gereken yer ile pandizotumdaki yuva birbirine uyuşmuyor.

Araştırmaya devam ederken birisi bu versiyonu alıp pandizotu keserek takmış hiç yoktan iyidir diye ama ben pandizotu kesmek istemedim.

Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya

Biraz araştırma yaptım ve aşağıdaki bağlantıdaki görsel sanırım sizin aradığınız parça (2009-13 Fiestalar ve 2011 sonrası Focuslar için uygun olduğu yazıyor) :

https://www.amazon.co.uk/Fiesta-Parcel-Genuine-Nissan-015532109E/dp/B01BOYZFOG

Ve bu parçanın altındaki açıklama kısmında şu ifade geçiyor:

Genuine Nissan Qashqai Parcel Shelf Clip, Also fits Ford Fiesta, Focus, C-MAX. This listing is for one new genuine Nissan rear parcel shelf clip which also fits certain Ford models (Ford do not supply this clip and will charge you for an entire parcel shelf if this clip breaks and needs replacing)

Orijinal Nissan Qashqai pandizot klipsi, Ford Fiesta, Focus, C-MAX için de uygundur. ..... (Ford, bu klipsi tek başına satmaz ve kırılması durumunda pandizotu komple değiştirmenizi ister...)

Belki Nissan yedek parçaları satan bir yerde bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ezgin Kara
(düzenlendi)

Ebay de çok var bu parçalardan ama paypal istiyor.

Bana da paypal lazım oldu, ancak buforumdaki bir arkadaş geçici olarak işleri durdumuş sanırım. Ben de kendim araştırdım.
10 dakikada yeni paypal açtım hatta ingiltereden siperişimi verdim. sizlerle de paylaşayım.

İlk düzgün bilgiye google aramdan çıkan şu sitede ulaştım, siz de okuyun bence:

https://medium.com/@hamzauzumcu/türkiyeden-paypal-hesabı-nasıl-açılır-1f95082a2dca

1) Opera kullanıyorum. Kendi VPN'i var. açıp avrupa diye bağlandım. Bunun detaylarını google/youtube dan aratıp bulabilirsiniz.

2) Daha önce ebay'e kaydetmediğim bir e posta ile, google a "ebay netherlands" yazara girdim. Kayıt yaptım. ( işlemin bir yeirnde ingilizceye geçiyor ama ilk bir kaç sayfa hollandaca sıkıntı yaşatabilir)

3) "Ebay kayıt Adresi" olarak googledan bulduğum bir hollanda adresini salladım.

4)En önemli kısım telefon ! Bunun için ilk başta verdiğim siteden okuduğum "https://mobilonay.net" e girdim. Hesap oluşturdum. Sanal kartımdan 4 Tl yükleyeyim dedim. (Hollanda telefon numarası 4 TL yazıyordu, İngiltere de 1,5 TL bu arada)

5) En 5 TL yüklemelisin dedi. Tamam dedim limiti 5 TL yaptım. Çekmedi. Hizmet bedeli :) diye toplamda 5,85 TL istedi. Aha sana 10 TL limit dedim. 5,85 TL çektirdim. Hesabım açıldı.

6) Ebay kayıt sayfasında; isim ,adres, eposta ve telefon bilgileri girilen kısımdaydım. sadece telefonu girmemiştim.

7) "https://mobilonay.net" den "Paypal" için telefon simgesine bastım biraz aşağıda.

😎 "7 dakikalık" sayacı olan bir pop-up açıldı. Üzerinde Hollanda telefon numarası vardı. (Şimdi zamanla yarışacaksınız ! O yüzden önce okuyun sonra yapın. Ben ilkin takıldım Allahtan canlı destek yeni hak verdi de çözdük)

9) O numarayı "+31" hariç (Hollanda ülke kodu; gerekmiyor-kabul etmiyor) kopyalayıp mobil phone kısmına yapıştırdım EBAY kayıt sayfasında.

10) EBAY de kayıt kısmına Ok dedim. ACCOUNT sayfasını açtım .Phone kısmına tıkladım. Telefon için aktivasyon istedim. (Çıkan paragrafta mavi renkli "get activastion code" gibi bir şey vardı)

11) 1 dakika içinde kod geliyor. Yapıştın kodu ve en zor adım bitsin.

12) Ebay accountdan epostanızıda tıklayıp aktive edin. Eposta aktivasyonu postaya gelen linke tıklayarak oluyor. İşi garantiye almak için posta hesabınızı da vpn çalışan operada açıp tıklayın ki ip den dolayı bir engel olmasın. Ben telefondan TR ip ile yaptım bir sıkıntı olmadı. Bunu da iletmiş olayım.

13) Sonrasında Türkiye'deki sanal kartımın bilgilerini kaydettim. Ebay UK den ufak bir plastik parça alıp Türkiyedeki adresime kargo verdirdim. İşlemler demin bittiği için sonuç ileride iyice netleşir.

Not: 9.maddede anlattığım aşamada ufak bir takılmıştım. Ebay kayıtta Netherlands girdiğim için cep telefonunu "https://mobilonay.net" kopyaladığım tam hali ile ilkin kabul etmedi. Baktım altta sadece telefon numarasını yazın diğer şeyleri yazmayın diye uyarı var: +31 ülke kodunu çıkarıp kopyala/yapıştır yaptım ve halloldu.

db211e4e-745d-440c-8a96-ee92636c7998.jpe

https://www.ebay.com/itm/Ford-Focus-2011-on-Rear-Parcel-Shelf-Clip-New-Genuine-Nissan-Part-015532109E/112434613144?epid=17033522295&hash=item1a2da00b98:g:pIsAAMXQIBBRCNhy

tarihinde Ezgin Kara tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...