İçeriğe Yönlendir

Roman Yazacağım

Azad Mirzade

Recommended Posts

Azad Mirzade

Selam olsun sizlere,

Bu haberi paylaşıyor oluşumun nedenlerinden ikisi; hem kendi üzerimde bir baskı oluşturma, hemde sizlerden gelecek güzel enerjilere ihtiyaç duymam.

Belki azıcık reklam :p

Hiç olmamam gereken yerde aslında hiç bir zaman yapacağımı tahayyül etmediğim bir işi yapıyorum: yurtdışı ihracat ve yurtiçi özel kamu projeleri takip.

Neden bu pozisyonda olmamam gerektiğine dair: herhangi bir sosyal aktivite, girişkenlik, atılganlık gibi konularda iyi olmadım hiç bir zaman. Hele hele paradan oldum olası nefret ettim.  Hal böyleyken, 5 yıl önce girişkenlik gerektiren bir pozisyonda çalışmaya zorlamış oldum kendimi ve satış yapan aktif bir adam oldum, bunu biraz bilinçli, biraz da zaruri hallerden yapmış bulundum esasında. Çok detaya grip boğmak istemem.

Bugün bir arkadaşımız Cizre'ye gidecek, aşık olduğu işin peşine gidiyor. Ben de uzun zamandır beklettiğim projelerime başlamaya karar verdim. Aslında şu an hayatım biraz zor ama hiç bir zaman daha kolay olmayacak bunun farkındayım. O nedenle asıl hedefim olan yazarlığa an itibariyle yönelmiş bulunuyorum. Buna istidadım var, hayallerim bunun üzerine kurulu. Belki çok kez ayağım takılacak ama vazgeçmeyeceğim, illa ki başaracağım, Allah izin verirse tabi :) Hatun kısmen başardı, iki adet çocuk kitabı var kendisinin, onun desteğini de aldım, editörlüğünü ve ilham noktalarını o halledecek.

İdealim romancılıkta (güncel) Orhan Pamuk gibi olabilmek. Tabi Peyami Safa, Ahmed Hamdi Tanpınar gibi üstadların seviyesi şimdilik hayal.

Teşekkürler, iyi forumlar :)

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hayal gücüne bağlı... 

Gerçi Orhan Pamuk gibi olacağım dediğine göre. O hayal gücü sende var demektir.. 

Başaracağına inandım nedense.. Kolay gelsin. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
36 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

Selam olsun sizlere,

Bu haberi paylaşıyor oluşumun nedenlerinden ikisi; hem kendi üzerimde bir baskı oluşturma, hemde sizlerden gelecek güzel enerjilere ihtiyaç duymam.

Belki azıcık reklam :p

Hiç olmamam gereken yerde aslında hiç bir zaman yapacağımı tahayyül etmediğim bir işi yapıyorum: yurtdışı ihracat ve yurtiçi özel kamu projeleri takip.

Neden bu pozisyonda olmamam gerektiğine dair: herhangi bir sosyal aktivite, girişkenlik, atılganlık gibi konularda iyi olmadım hiç bir zaman. Hele hele paradan oldum olası nefret ettim.  Hal böyleyken, 5 yıl önce girişkenlik gerektiren bir pozisyonda çalışmaya zorlamış oldum kendimi ve satış yapan aktif bir adam oldum, bunu biraz bilinçli, biraz da zaruri hallerden yapmış bulundum esasında. Çok detaya grip boğmak istemem.

Bugün bir arkadaşımız Cizre'ye gidecek, aşık olduğu işin peşine gidiyor. Ben de uzun zamandır beklettiğim projelerime başlamaya karar verdim. Aslında şu an hayatım biraz zor ama hiç bir zaman daha kolay olmayacak bunun farkındayım. O nedenle asıl hedefim olan yazarlığa an itibariyle yönelmiş bulunuyorum. Buna istidadım var, hayallerim bunun üzerine kurulu. Belki çok kez ayağım takılacak ama vazgeçmeyeceğim, illa ki başaracağım, Allah izin verirse tabi :) Hatun kısmen başardı, iki adet çocuk kitabı var kendisinin, onun desteğini de aldım, editörlüğünü ve ilham noktalarını o halledecek.

İdealim romancılıkta (güncel) Orhan Pamuk gibi olabilmek. Tabi Peyami Safa, Ahmed Hamdi Tanpınar gibi üstadların seviyesi şimdilik hayal.

Teşekkürler, iyi forumlar :)

Azad bey inanın yaşınız çok genç. Ne demek istediğimi biraz zaman geçince anlayacaksınız. Hiç bir şey için geç değil. Hatta erken bile başlamışsınız. Kesinlikle doğru karar. Hayallerinizin peşinden gidin. Bu sizi korkutmasın. Emin olun sevdiğiniz bir şeyi başarıyor olmak birlikte yaptığınız diğer işlere de olumlu olarak yansıyacaktır. Gözleyin okuyun, yaşayın, bakın, sevin ve kendi sentezinizi yapıp yazın. Ortaya çoook güzel şeyler çıkacaktır emin olun. Hele şu teknoloji devrinde eskisine göre herşey çok daha kolay merak etmeyin. Üstelik bu işte tecrubeli bir eşiniz de var. En büyük desteğiniz o olacaktır. 

Bir hocamız vardı cerrah. müzik kulağı sıfır. Nota bilmez, eller odun gibi. Sadece ameliyat yapabiliyor. 55 yaşında dedi ki benim hayalimdi gitar çalmak. Bir hastamız vardı müzik hocası ondan rica etti. Akşamları 30 dakika ders aldı. 2 ay sonra duyduğunu çalar oldu. 4 yılın sonunda ne mi oldu. Herif gitar virtiözü oldu. Geçen sene bir dizi konser verdi üstelik yurt dışında. Ameliyatı zevk için yapıyor, hayatını da konserlerden kazanıyor. 

Demek istediğim azmedin, sevin, hissedin. Ölümden başka her şey istendikten sonra yapılmaz diye bişey yok. Bazı dostlarınız size gülecek, dalga geçecek, kimisi yaparsın deyip orda burda konuşacak. Takılmayın. Siz de onlarla gülün kendinize. Dalga geçin yaptığınız işle. Bu çok önemli bir detaydır insan psikolojisinde. 

Sizi tebrik ederim. Başarılar dilerim. 

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

:nazar: roman yazma kabiliyetim olsa, kızılderililerin ilk olarak sahiplendiği altın ve pertol rezervli bir dünyanın yeni tarihinin romanını yazardım

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
23 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hayal gücüne bağlı... 

Gerçi Orhan Pamuk gibi olacağım dediğine göre. O hayal gücü sende var demektir.. 

Başaracağına inandım nedense.. Kolay gelsin. 

Var Emmi olmaz mı, kızlarım daha çok tetikliyor şimdi, sağol inancını boşa çıkarmayacağım inşallah, niyetim piyasadaki pert romanlar gibi kitap çıkarmak değil, bundan 20 yıl sonra da alınıp okunduğunda bir şeyler versin insanlara derdindeyim.

21 dakika önce, Cem Dilmen yazdı:

Azad bey inanın yaşınız çok genç. Ne demek istediğimi biraz zaman geçince anlayacaksınız. Hiç bir şey için geç değil. Hatta erken bile başlamışsınız. Kesinlikle doğru karar. Hayallerinizin peşinden gidin. Bu sizi korkutmasın. Emin olun sevdiğiniz bir şeyi başarıyor olmak birlikte yaptığınız diğer işlere de olumlu olarak yansıyacaktır. Gözleyin okuyun, yaşayın, bakın, sevin ve kendi sentezinizi yapıp yazın. Ortaya çoook güzel şeyler çıkacaktır emin olun. Hele şu teknoloji devrinde eskisine göre herşey çok daha kolay merak etmeyin. Üstelik bu işte tecrubeli bir eşiniz de var. En büyük desteğiniz o olacaktır. 

Bir hocamız vardı cerrah. müzik kulağı sıfır. Nota bilmez, eller odun gibi. Sadece ameliyat yapabiliyor. 55 yaşında dedi ki benim hayalimdi gitar çalmak. Bir hastamız vardı müzik hocası ondan rica etti. Akşamları 30 dakika ders aldı. 2 ay sonra duyduğunu çalar oldu. 4 yılın sonunda ne mi oldu. Herif gitar virtiözü oldu. Geçen sene bir dizi konser verdi üstelik yurt dışında. Ameliyatı zevk için yapıyor, hayatını da konserlerden kazanıyor. 

Demek istediğim azmedin, sevin, hissedin. Ölümden başka her şey istendikten sonra yapılmaz diye bişey yok. Bazı dostlarınız size gülecek, dalga geçecek, kimisi yaparsın deyip orda burda konuşacak. Takılmayın. Siz de onlarla gülün kendinize. Dalga geçin yaptığınız işle. Bu çok önemli bir detaydır insan psikolojisinde. 

Sizi tebrik ederim. Başarılar dilerim. 

Cem bey, yazdıklarınız benim için hoş oldu, beklediğim tepkilerin büyük bir kısmı olumsuz ve bu olumsuzluk beni ne yavaşlatır ne durdurur. Bilmem bilir misiniz, Paul Auster önce zengin olacağım diye çırpınıp durmuş, zenginliği de rahatça kitap yazabilmek için istemiş ama olmamış ve o fakirliğin içinde yazmıştır o güzelim kitaplarını. Evet çok şükü yaşım genç sayılır, 20 li yaşlarda bu hayalime saplandığımda 30 lar geç gelirdi bana ama şimdi daha iyi daha farklı hissediyorum, insan her yaşta ayrı bir güzel, ömrüm olursa yazacağım, ölene dek yazacağım. Çok teşekkürler :)

6 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

:nazar: roman yazma kabiliyetim olsa, kızılderililerin ilk olarak sahiplendiği altın ve pertol rezervli bir dünyanın yeni tarihinin romanını yazardım 

güzel fikir, kullanırsam haber ederim ama ağır ve hüzünlü şeyler aklıma geliyor nedense.

kızılderililere aşık bir kız arkadaşım olmuştu, adımı ışıldayan ruh koymuştu, hey gidi günler :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma

Şimdi hedefinizi okuyunca , kendi kendime dedim ki bu bir işaret . hayal ettiğim hiç birşeye geç kalmış değilim. resmen umutlarım yeşerdi ( Tükçesi gaza geldim :) )  . umarım yolunuz bahtınız ve hayal gücünüz açık olur. gün gelir inşallah yine forumdan kitabın ilk baskısını da almak nasip olur :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Okumayi degil ama Duz yazilar yazmayi cok severdim... lisede ve universitede habire yazardim defter koselerine...Kendinize bi zaman belirlemeniz isinizi daha da kolaylastiracaktir.. Simdiden kolay gelsin... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

hocam neden olmasın. yazmak içinizdeki stresi falan da alır. ben de çok istiyorum ama bir türlü cesaret edip başlayamadım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hadi biri de elektrikli araba cikarsin bu kadar zor olmamali degil mi [emoji23]

Simdiden kolay gelsin basarilar ustad.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlke Demir

Şimdiden kolaylıklar dilerim. Bir ara konu hakkında ben de görüşlerimi belirtmek isterim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
4 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Hadi biri de elektrikli araba cikarsin bu kadar zor olmamali degil mi emoji23.png

Simdiden kolay gelsin basarilar ustad.

Benim fakülteden bir arkadaş ekip olarak yaptılar abi malum bürokrasi gdım gıdım :) eyvallah.

2 saat önce, İlke Demir yazdı:

Şimdiden kolaylıklar dilerim. Bir ara konu hakkında ben de görüşlerimi belirtmek isterim.

Teşekkürker, bekliyorum ☺

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Çok güzel bir haber. Aynı aşk bende de var. Hatta 3 yıl önce hadi bakalım deyip bir başlangıç yaptım ama farkettim ki daha olamamışım. Biraz daha ileri bir tarihe erteledim. Seninkinin vakti inşallah gelmiştir Azad :)

Bu arada çok üzgünüm söylemek zorundayım, katil uşak :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
2 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

katil uşak

Oraya girmesek, kız, hala, oğlan, dayı, yenge, amca, enişte, görümce, şoför, uşak, aşçı, bahçivan, baldız derken sonra bütün akrabalık sistemi çöküyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...