İçeriğe Yönlendir

Lpg Katkısı

Alpay Sumer

Recommended Posts

Alpay Sumer

Arkadaslar merhaba,

Aracimda landirenzo evo marka lpg kiti var... Normalde zaten sesli calisan bir enjektor sistemine sahip ama bu ara ses artti gibi... (Belkide bana oyle geliyordur)

Bulundugum yerde landirenzo servisi yok o nedenle enjektor bakimi yaptirmam biraz zor olacak. yeni enjektor setinin fiyatida oldukca yuksek...

Bir usta lpg katki maddesinden bahsetti.faydasi olacaktir diye dusunuyorum dedi...Aracin lpg deposuna basincli bir sekilde eklenerek gaz sistemine dahil oluyormus...

Bu lpg katki maddesi hakkinda bilgisi olan var mi?

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Hiç duymadım öyle bir şey ama katkı işini sevmiyorum ben. Zaten yakıtlar yeterince katkılı.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Benim Ankara'da ki LPG ci at abi bize para kazandırıyor. Sagini solunu bozuyor dedi 😄

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
5 dakika önce, Serkan Aktay yazdı:

Benim Ankara'da ki LPG ci at abi bize para kazandırıyor. Sagini solunu bozuyor dedi 😄

Daha neler 😱

Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

Bu tür ürünleri kullanmayın derim.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Onceki lpg bakiminda benmkinede koydular sistemi temizlesinmis. Bugun lpg filtresi degistim katki vs koydurmadim gecenkinde de sormadan koymustu koyma diyemedim

Yorum bağlantısı
Koray Demir
7 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Aksilik olmaz ise yarin bi deneyeyim bakalim nasil bir olaydir...

Enjektörlülerinizi tamamen bozabilir. Çalışıyorsa ellemeyin enjektör bakımı teknik iştir bu şekilde olmaz. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

calismasinda herhangi bir sorun yok... sadece hem bakim olsun hem biraz sesli calisiyor belki gecirir sesi diye yapmayi dusunuyorum...

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Zararı olacağını düşünmüyorum amma velakin farkettireceğinide sanmıyorum.Ben kullandım.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
18 dakika önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Zararı olacağını düşünmüyorum amma velakin farkettireceğinide sanmıyorum.Ben kullandım.

Nasil bir teknikti? gaz seklinde depoya basiliyormus ,uygulamayi gordunuzmu nasil yapildi ?

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Petrole yakıt almaya gittiğimde gördüm.Pompacı çok övdü iki tane aldım.Tüp gibiler ağızlarında aparatları var,depo dolum yerine kıvırarak bida sıkar gibi takıyorsun sonra butonu var ona basınca tüm depoya boşalıyor.Uygulama çok basit herkes kolaylıkla yapabilir.

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
calismasinda herhangi bir sorun yok... sadece hem bakim olsun hem biraz sesli calisiyor belki gecirir sesi diye yapmayi dusunuyorum...
Bir zamanlar nette vardı lpg Cide görmüştüm enjektorlerin üstüne geçen plastik benzeri bir kılıf sesi ciddi azaltıyor du eski BRC enjektorlerin sesi coktu onlar için satılıyordu artık varmıdır bilmem ama bulursanız denenebilir epey ucuz birseydi
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)
2 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Enjektör bakımı özetle; valflerin sökülüp temizlenmesi, gerektiğinde nozul, sekman, gaz çıkış boruları, piston yayları (sizin sesli çalışma problemi bu yaylardan kaynaklı olabilir) ve contaların/oringlerin yenilenmesi, beraberinde selenoid valfleri ile debi kalibrasyonlarının bu iş için üretilen özel cihazlarla yapılması şeklinde oluyor. Bu tarz ürünlere gerek olmadığını düşünüyorum.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

iste sorun bu temizlik ve bakimi yaptiracak usta bulamadim...mecburiyetten kendimce cozum ariyorum...

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Arkadaslar merhaba,
Aracimda landirenzo evo marka lpg kiti var... Normalde zaten sesli calisan bir enjektor sistemine sahip ama bu ara ses artti gibi... (Belkide bana oyle geliyordur)
Bulundugum yerde landirenzo servisi yok o nedenle enjektor bakimi yaptirmam biraz zor olacak. yeni enjektor setinin fiyatida oldukca yuksek...
Bir usta lpg katki maddesinden bahsetti.faydasi olacaktir diye dusunuyorum dedi...Aracin lpg deposuna basincli bir sekilde eklenerek gaz sistemine dahil oluyormus...
Bu lpg katki maddesi hakkinda bilgisi olan var mi?
Enjektör ömürleri var landi 80 bin falan rahat gider. Sese takılmayın. İlla değişim isterseniz atıker grand tekli enjektör ya da hana marka enjektör temin edin orjinal den daha hızlı ve ucuz
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

o omrune daha bir bukadar daha zaman var ozaman 😊... 

degisim dusunmuyorum calismalarinda hicbir sorun yok sadece ses ve bakim amacli dusunuyorum... 

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
(düzenlendi)
Bir saat önce, Alpay Sumer yazdı:
o omrune daha bir bukadar daha zaman var ozaman [emoji4]... 
degisim dusunmuyorum calismalarinda hicbir sorun yok sadece ses ve bakim amacli dusunuyorum... 

100 bin bile gider. Katkı falan kullanmayın sese çözüm olmaz.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
harf hatasi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
20 dakika önce, Tahir Ak yazdı:
Bir saat önce, Alpay Sumer yazdı:
o omrune daha bir bukadar daha zaman var ozaman emoji4.png... 

100 bin bilr gider. Katkı falan kullanmayın sese çözüm olmaz.

Lastik takoz yontemiyle birkac bisey yapmislar yutupta...Musait bi zamana deneyecegim...

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)
3 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Ben olsam ellemem bile:)

Bende huzursuz mıncıklama hastaligi var 😂

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Bir saat önce, Tahir Ak yazdı:

100 bin bile gider. Katkı falan kullanmayın sese çözüm olmaz.

Zavoli Panjet model enjektörlerine 600 bin km ömür biçer.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ben ilk arabamı aldım işe gidiyorum. Bir yerde durdum tır tır tır diye ses geldi, kalktım geçti. Sonraki dur kalklarda da aynı sesi duydum. Neredeyse sanayiye gidecektim lpg enjektör sesine 😂

Bence orda usta yokken kaşıma abi sistemi. Sonra uğraştırır 😅

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Zavoli Panjet model enjektörlerine 600 bin km ömür biçer.
Ona yavaş derler. En iyi enjektör olan khein 150 bin km ömür biçiyor. Kendi sitesinde de yazıyor.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...