İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Lpg de Düşük Devirde Patlama Tekleme Sorunu

Serkan Sirem

Recommended Posts

Serkan Sirem
(düzenlendi)

Arkadaşlar bir türlü çözemedim bu sorunu. Benzer konular açılmış ama benim durumum biraz farklı. Kısaca durumu anlatayım:

1. Aracım sadece LPG deyken ve vites geçişleri esnasındaki devir düşüşlerinde patlama yapıyor. Normal seyir halindeyken sorun yok.

2. Buji, buji kablosu ve ateşleme bobini orijinal ile değişti.

3. LPG sistemini 2-3 firmaya bilgisayara bağlayarak kontrol ettirdim fakat sorun bulunmadı. Senin sorunun yine ateşlemede. farklı bir buji denemelisin, tekrar değiştirmelisin, iyi bir motorcuya gitmelisin gibi cevaplar aldım.

4. Bazı forumlarda buji kabloları iyi takılmamış temassızlık olmuş ondanmış gibi şeyler okudum. Ustaya sordum ve öyle olsaydı benzinde de yapardı dedi.

5. Şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. Aracıma orijinal buji deyince Fomoco marka veriyorlar. Motorcraftın fiesta 2005 için bujisi yokmuş. Ben de bu sefer bosch marka olanını mı deneyeyim diyorum.

6. Yaptıklarım söylenenler bunlar. Fikirlerinizi bekliyorum.

7. Aracım Fiesta 1.4. comfort 2005 

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Foruma hosgeldiniz...Lpg de bazi hatalar benzine gore daha fazla bariz belli hale gelir..bence lpg ayarinizi bir sure benzinde kullandiktan sonra lpg ye hic gecmeden tekrar kontrol yaptirmaniz..

Buji kablolariniz siralamasina bakin hatayla yanlis takilmis olabilir..

lpg aldiginiz markayi degismeyi deneyin..İlk etapta aklima gelenler bunlar.. 

Yorum bağlantısı
Berat Orçan

Anladığım kadarıyla benzinde yapmıyor sadece lpg de yapıyor. Araçtaki lpg enjektörünü kontrol ettirin. Ayrıca lpg filtre değişimi regülatör kontrolü felan yapıldı mı ? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bujilerin tırnak aralıkları uygun mu.
Bence kullanma kılavuzuna bakarak ilk önce bunu kontrol edin.
Gerekirse 0,1-0,2 mm daraltıp deneyin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...