İçeriğe Yönlendir

C4 - Gıcırtı Sesleri

Furkan Mola

Recommended Posts

Furkan Mola

Aracım 2006 C4 1.6i LPG'li. Marş basıp aracı çalıştırınca garip bir gıcırtı geliyor. Aynı şey tümsek geçince, birden hızlanmaya çalışınca ve ilk kalkışta da oluyor. Kısacası araç hareket ettikçe özellikle sol taraftan bu gıcırtı sesini duyuyorum. Ayrıca araç 3000 devire gelince sanki bir tıslama sesi geliyor. Yine hızlanma oluyor, performans düşmüyor ama o ses beni rahatsız ediyor. Acaba o sesin direksiyon ile bir alakası var mıdır? Çünkü hidrolik sesi gibi çıkıyor. Yardım ederseniz sevinirim. Yarın aracın videosunu çekip yüklemeye çalışacağım. İyi akşamlar dilerim. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Foruma hosgeldin..Gıcırtı sesi icin ben olsam amortisör ve takozlara baktirirdim.Tıslama sesi icinde Direksiyon pompasi ve yag durumuna bi baktirmanizi oneririm...

Yorum bağlantısı
Furkan Mola

Teşekkür ederim Alpay Bey. Yeni bir kullanıcı olduğum için bu konularda acemiyim, kusura bakmayın. Bu parçaların masrafı ne kadar olur?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
2 dakika önce, Furkan Mola yazdı:

Teşekkür ederim Alpay Bey. Yeni bir kullanıcı olduğum için bu konularda acemiyim, kusura bakmayın. Bu parçaların masrafı ne kadar olur?

Estagfurullah kusur yok..Ama parca fiyati olarak bilgim yok. herhangi bir ustaya gosterdiniz mi? direkt degisime gitmeyin bi bakilsin...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tümsek geçince gelen gıcırtı genelde zrot'lardan kaynaklanır. Kalkış ve ani hızlanmalarda da duyuyorsanız bu gıcırtıyı, rotlar uzun zaman evvel ömrünü tamamlamış olmalı.

Ses vuruntu, lok lok gibi değil, di mi?

Yorum bağlantısı
Furkan Mola
13 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Tümsek geçince gelen gıcırtı genelde zrot'lardan kaynaklanır. Kalkış ve ani hızlanmalarda da duyuyorsanız bu gıcırtıyı, rotlar uzun zaman evvel ömrünü tamamlamış olmalı.

Ses vuruntu, lok lok gibi değil, di mi?

Lok lok gibi değil fakat gıcırtı sesi kesik kesik geliyor. Bu kalkış anındaki gıcırtılar, baskı balatada mı bir sıkıntı var acaba diye düşündürmedi değil. Fakat sol taraftan gelmesi rot veya Alpay Bey'in dediği gibi takozlardan gelme ihtimalini yükseltiyor galiba. Aldığım adam amortisörlerini sıfırlarla değiştirdim demişti ama.

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Metin Genç
On 05.09.2018 at 23:05, Furkan Mola yazdı:

Aracım 2006 C4 1.6i LPG'li. Marş basıp aracı çalıştırınca garip bir gıcırtı geliyor. Aynı şey tümsek geçince, birden hızlanmaya çalışınca ve ilk kalkışta da oluyor. Kısacası araç hareket ettikçe özellikle sol taraftan bu gıcırtı sesini duyuyorum. Ayrıca araç 3000 devire gelince sanki bir tıslama sesi geliyor. Yine hızlanma oluyor, performans düşmüyor ama o ses beni rahatsız ediyor. Acaba o sesin direksiyon ile bir alakası var mıdır? Çünkü hidrolik sesi gibi çıkıyor. Yardım ederseniz sevinirim. Yarın aracın videosunu çekip yüklemeye çalışacağım. İyi akşamlar dilerim. 

aynı bu tıslama bende de var, sorunun kaynağını bulabilmiş miydiniz?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...