İçeriğe Yönlendir

Kararsızım, Tecrübesizim ve Yorumlara İhtiyacım Var

Gökhan Albayrak

Recommended Posts

Gökhan Albayrak

Bildiğiniz gibi yaklaşık iki ay önce babam maddi hasarlı kaza geçirdi, aracı kasko tarafından perte ayrıldı. Paranın bir miktarı bayramdan önce yattı, kalanı ise ya yarın yada haftaya yatacak. Bizde mecbur araba alacağız. Borca hiç girmeden (malum, ne olacağı belli olmuyor) eldeki paranın üzerini biraz tamamlayarak maksimum 80 bin tl ile güzel bir ikinci el araç almak istiyoruz. Kriterler elbette ki var;

- Model yılı çok düşük olmamalı, 5 yaşın altı bizim için çok iyi olur.

- Km düşük olmalı.

- Yakıt türü farketmez.

- Otomatik olması iyi olur ama olmazsa olmaz değil.

- Donanımlı olması öncelikli olur, en azından cc şart.

- Bel fıtığı senede en az 1 en fazla 2 defa tutuyor ve araca inip binmesi ciddi problem oluyor.

- İçinin ferah olmalı.

Focus segmentinde belkide en yüksek oturuma sahipti. Yenilerin içi çok kasvetli ve dar. Hal böyleyken C-Max iyi bir alternatif olabilir diye düşünüyorum. 2012-2013 tit. x bakıyorum ama düşük km için 90 bandına çıkılması gerekiyor. Tit. da cam tavan yok, olmazsa olmazımız değil ama km düştükçe x fiyatına yaklaşıyor. 

Fluence bakıyorum, lakin ne kullanmışlığım var ne de içime siniyor.

1.33 Corolla ‘lar var sıfır ama çok boş.

1.2 Jetta ‘lar bulunabiliyor, bu motoru vw artık kullanmıyor. Ne yakar? Ne arıza çıkarır? Sürüş hissiyatı nedir? Vw de kullanmadığım için bilemiyorum.

Sizin de aklınıza gelen, kriterlere uygun farklı alternatiflere de açığım.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Gokhan bey Nedense bi anda octavia veya superb geldi aklima...Gayet guzeldir ferahtir.. malum motoru gayet iyi, saglamlik ve kalitesi gayet iyidir...bence tam aradiginiz marka bu...

Alabileceginiz en ust parayla en temizi bulmaya calisin.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
(düzenlendi)

İnip binmesi kolay= suvcuk

X3, Cr-v, ..

Premium dede = W211

hızlı ve öfkeli = son kasa Accord

Genç ruhlu: mini cooper, bmw 1

tarihinde Murat Atagenç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
1 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Octavia ‘nın sürüşünü beğenmedi babam. Superb ‘de iki kişi için çok büyük.

Bir saat önce, Yücel Gezgin yazdı:

Yorum bekliyorum.

47 dakika önce, Kani Kaya yazdı:

astra olabilir..donanımları iyi...

Arkadaşında var, onu da beğenmedi. Plazaya gidelim dediğimde boşver dedi direk.

41 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

6 ay sonra w211 alacak bir aksilik çıkmazsa yada bu aldığını beğenmezse. E200 komp. ‘a “çok hoş” diyor.

37 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Belden dolayı c-max veya küçük suv olmalı. 

C-Max cepte, küçük suv derken?

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Corolla 1.33 için konuşayım. 

O paraya değmez o araba. Sıfır 1.33 alacaktık, testten sonra ikinci el düşük km 1.6 TDCi Style Focus aldık. 

6. viteste 3000 d/d ile 110 yapıyor. Benim 2004 Fiesta ile aynı. İnsan uzun yolda biraz konfor ve tasarruf arıyor.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Şimdi, Recep Selim Kaya yazdı:

O paraya değmez o araba. Sıfır 1.33 alacaktık, testten sonra ikinci el düşük km 1.6 TDCi Style Focus aldık. 

6. viteste 3000 d/d ile 110 yapıyor. Benim 2004 Fiesta ile aynı. İnsan uzun yolda biraz konfor ve tasarruf arıyor.

tork düşük olunca mecbur öyle.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
1 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Kaşkay falan var mı acaba o paralara?

Kriterlere uygun malesef yok, ya yüksek km yada düşük donanım.

1 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Mesaj alındı. Uzun yol konforu önemli.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Sıfır Egea olabilir mi, iniş binişler rahat geldi bana, sürüş pozisyonu epey yüksek. 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
6 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Sıfır Egea olabilir mi, iniş binişler rahat geldi bana, sürüş pozisyonu epey yüksek. 

Uzun yol konforu nasıl acaba?

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

4fcfd16e27b37369ed71391c7ef200f0.png
Al hocam hem yüksek hem otomatik hemde piyasa yapan araç

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

1.2 jetta kullanıyorum. Şehir dışında 80'e sabitledimmi yolun durumuna göre 3.5-4.5 lt arası yakıyor anlık tüketimde ortalama yolculuk sonunda tüketim 4 lt oluyor. 90 sabitleyinde 4.5 lt yakıyor. Daha üst hızlarda uzun süre denemedim. Ama 120 km üstünde ciddi yakıt artıyor.
Full şehir içinde ise kullanıma bağlı olarak 6 ile 7 lt arası değişiyor yakıt tüketimim.
Bu benim ara sıra elde ettiğim veriler değil her depoyu fullediğimde aldığım sonuçlar.

1.2 motor ama 0-100 11 sn cıvarı ve gayet güzel hızlanıyor. Küçük motor olmasının tek kötü yani rampa çıkışlarında biraz fazla yakıt tüketiyor ama gitmem demiyor ;)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bende Astra diyecektim o paralara gayet donanimlisi modellisi hatta dizeli bile bulunur ama bel sorunsa birsey diyemem.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
31 dakika önce, Arda Bülent Güzel yazdı:

Tiguan iyiymiş, donanım seçeneği biraz karışık. Hangisini önerirsin abi? Bide yakıtı nedir bunların?

30 dakika önce, Uğur Kamil yazdı:

Babam şehir dışı 110 sabit gider, yakıtı en fazla 6-7 arası gibi bir değer olur sanki. Donanımı tatmin ettiği sürece düşünülebilir.

13 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Taksilere verilen boşline 1.6 megane olabilir sıfır

Hocam bismillah paket 100 üzeri. Direksiyonun plastikliği de cabası. Ghia donanımdan sonra pek mutlu etmez gibi.

6 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Bende Astra diyecektim o paralara gayet donanimlisi modellisi hatta dizeli bile bulunur ama bel sorunsa birsey diyemem.

Hocam binene saygım sonsuz ama koltukları gerçektende rahat değil, hele ki arkalar...

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Babam şehir dışı 110 sabit gider, yakıtı en fazla 6-7 arası gibi bir değer olur sanki. Donanımı tatmin ettiği sürece düşünülebilir.

Valla ben anlamıyorum en dolusu hangisi Amcabey fazla km yapmıyorsa yüksek araba iniş biniş içinde sağlık içinde iyidir hocam.
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
38 dakika önce, Arda Bülent Güzel yazdı:

Abi adam bastıra bastıra cc yoktur demiş, bize ters bu araç.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Abi adam bastıra bastıra cc yoktur demiş, bize ters bu araç.

Patron bu araba için demedim sadece fikir için bunu paylaştım. Bakılmalı almak için
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

2006 nisandan 2018 temmuza 108 bin küsür km yaptı. Km yapıyor denemez. Onun için yakıt farketmez diyoruz.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Corolla 50. Yıl premium bulabilirsen şahane olur.  Cruse control hariç araçta her tür donanım var. Sanki D sınıfı. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Jetta 1.2 TSI’a bütçe yetiyorsa o segmentte başkasına hiç bakma bile. Özellikle motor açısından.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...