İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Motor Yıkattıktan Sonra Seyir Halinde Rölanti Yükselmesi

Nusret Özbek

Recommended Posts

Nusret Özbek
(düzenlendi)

😔Motor yıkattıktan sonra seyir halinde rolanti yükselmesi sorunu var.. ne yapmami onerirsiniz...

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
11 dakika önce, Nusret Özbek yazdı:

😔Motor yıkattıktan sonra seyir halinde rolanti yükselmesi sorunu var.. ne yapmami onerirsiniz...

Arac bilgileriniz cok kisitli biraz daha detay gerekecek.. Motor yikamadan kastiniz direkt hortumla suyla fircayla yikamadiniz degil mi?

Aracta islanan nemli kalan oksitlenen kisimlar olmus.İlk yapmaniz gereken atesleme sistemlerinizin tekrar gozden gecirilmesi , motor aksamindaki tum kisimlarin kontol edilmesi...nemden sudan arindirilmasi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Araç benzinliyse öncelikle buji - buji kabloları ve bobine bakmanızı tavsiye ederim..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Nusret Özbek
13 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Arac bilgileriniz cok kisitli biraz daha detay gerekecek.. Motor yikamadan kastiniz direkt hortumla suyla fircayla yikamadiniz degil mi?

Aracta islanan nemli kalan oksitlenen kisimlar olmus.İlk yapmaniz gereken atesleme sistemlerinizin tekrar gozden gecirilmesi , motor aksamindaki tum kisimlarin kontol edilmesi...nemden sudan arindirilmasi...

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Araçta tekleme değil devir yükselmesini sorunu var denmiş beyler.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Bir hortum gevşemiş olabilir araç gereğinden fazla hava alıyordur muhtemelen ben hiç anlamam bu motor yıkatma olayını çok yıkatan direk benzinlikte su ile dalan gördüm ama amacını anlamadım , 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Motor aksami kontrolu yazmisim onder abi... beklenen hatalara karsi simdiden bilgilendirme..

Cikan,yirtilan hortum olabilir.. hava filtre kismi kontrol edilmeli.

Bogaz kelebegi kontrol edilmeli...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Maf sensörü, boğaz kelebeği konum sensörü, krank sensörü, ısı sensörü, hararet sensörü soketlerini çıkarıp valata spreyi ile temizleyip geri takın. Ateşleme sistemini de aynı şekilde elden geçirin. Bir zaman sonra onlarda başlar aksırmaya teklemeye zıplamaya. Kimse de kedi köpek yıkar gibi suyu sabunu basıp motor yıkatmasın 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Erdal Daban

Benim ki yağmur yağsa arabaya su tutsam istasyonda yıkasam hem başlıyor yüksek rölanti çevirmeye bir süre sonra düzeliyor muhtemelen sıkıntı rolanti sensörünün soketinde diye tahmin ediyorum. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...