İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - Ampullerin Değişimi

Alişan YILMAZ

Recommended Posts

Alişan YILMAZ

Merhabalar, öncelikle konuyu doğru yere açtım mı bilmiyorum, inceledim ama umarım doğru yerdedir :D

Mondeo 2008 2.0 TDCI ışık paketli aracımın lambalarını değiştirmek istiyorum, buna öncelikle farlar ile başladım, internet üzerinden aldığım canbuslu led h1 ve h7 ampullerı elektriçiye giderek değiştirmek istedim, yalnız bu araçlara led takılmadığını söyleyen usta kafamda soru işaretleri oluşturdu. Bende garaja gelip bilekleri sıvadım ve uğraşarak ledleri taktım sorunsuz harika bir şekilde çalışıyor. Araçta kısa far hatası veriyor canbuslu olmasına rağmen bunu nasıl giderebilirim bu ilk sorum olsun :)

2.sorum  ise ayna altlarındaki, arka plakalık üstlerindeki ve arabanın içerisindeki ışıkları beyaza dönüştürmek istiyorum fakat nasıl bir ampul almam gerek onu dahi bilmiyorum :) 

3. sorum ise buraları sökmek kolay mı :) İlginize teşekkür ediyorum :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Halojen ampül 55 watt tüketime, Led ampül 15 watt tüketime sahip. Aradaki 30 watt kayıp gücü araç bir şekilde görmeli. Bunun yolu ise kısa far ampül uçlarına paralel 50 watt 6.8 ohm dirençler bağlamak. Sağ ve sol için.

Eğer kısa far mercekli değil ise kullanmanızı tavsiye etmem. Ciddi ışık patlaması olacaktır ve diğer sürücüleri rahatsız edecektir. Şayet mercek var ise sorun olmaz. Ürünlerin fotoları var mı?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ
9 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Halojen ampül 55 watt tüketime, Led ampül 15 watt tüketime sahip. Aradaki 30 watt kayıp gücü araç bir şekilde görmeli. Bunun yolu ise kısa far ampül uçlarına paralel 50 watt 6.8 ohm dirençler bağlamak. Sağ ve sol için.

Eğer kısa far mercekli değil ise kullanmanızı tavsiye etmem. Ciddi ışık patlaması olacaktır ve diğer sürücüleri rahatsız edecektir. Şayet mercek var ise sorun olmaz. Ürünlerin fotoları var mı?

Mercekli far değil 6500k taktıktan sonra baktım hiç göz almadı(umarım almıyordur çünkü çok kötü oluyor) ama odaklanma sağlamadığı için açıkçası pek memnun değilim, mercekli far almayı düşünüyorum. Şuan için bilgisayarımda fotoğrafı yok ama video çekmiştim oradan alabilirim :D

Peki ustam diğer aydınlatmalar için nasıl bir yol izlemeliyim?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Farların polikarbon dış yüzeyi ve iç krom yansıtıcı sağlam ise osram night breaker unlimited veya lazer serisi ampül takılacak, güzel bir far ayarı yapılacak. Performans olarak fazlaca yeterli olacaktır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Farların polikarbon dış yüzeyi ve iç krom yansıtıcı sağlam ise osram night breaker unlimited veya lazer serisi ampül takılacak, güzel bir far ayarı yapılacak. Performans olarak fazlaca yeterli olacaktır

Şimdilik fardan ziyade iç aydıntlatma, ayna altı ve arka plaka üzeri aydınlatmayı değiştirmem lazım. Bunlara nasıl ampul takılıyor ?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Şimdilik fardan ziyade iç aydıntlatma, ayna altı ve arka plaka üzeri aydınlatmayı değiştirmem lazım. Bunlara nasıl ampul takılıyor ?
İç yapı hakkında bilgim yok araçların
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ
8 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Benzerlik gosterebilir diye dusunuyorum.. 

ben de burayı okudum ama emin olmadığım için yazdım, kısalar ve uzunlar tutuyor ama bakalım :) teşekkürler

5 saat önce, Servet Aydın yazdı:
11 saat önce, Alişan YILMAZ yazdı:

İç yapı hakkında bilgim yok araçların

Olsun ilgine teşekkür ederim ustam :)

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

2. Ve 3. Sorularınıza cevap verebilirim. Hepsiburada.com sitesinden led aldım t10 diye hatırlıyorum. Taktım sorun olmadı hatta ayak aydınlatmalarada tsktım. Ayna altları biraz zor ama zahnetli değil aynalaren dışa bakacak şekilde ayarlayın ayna arkasında kalan boşluktan küçük bir tornavida ile tırnağı ittirdiğinizde ampül yeri  yerinden çıkıyor.

https://www.hepsiburada.com/modacar-t10-model-12-beyaz-smd-ledli-park-ampulu-422622-p-OTM018829

Bu üründen 6 adet almıştım 2 tanesi 3 yıl sonra bozuldu başka marka aldım.

Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ
1 saat önce, Metin Uzunoğlu yazdı:

2. Ve 3. Sorularınıza cevap verebilirim. Hepsiburada.com sitesinden led aldım t10 diye hatırlıyorum. Taktım sorun olmadı hatta ayak aydınlatmalarada tsktım. Ayna altları biraz zor ama zahnetli değil aynalaren dışa bakacak şekilde ayarlayın ayna arkasında kalan boşluktan küçük bir tornavida ile tırnağı ittirdiğinizde ampül yeri  yerinden çıkıyor.

https://www.hepsiburada.com/modacar-t10-model-12-beyaz-smd-ledli-park-ampulu-422622-p-OTM018829

Çok teşekkür ederim hocam bunlardan bi 5 tane alıp deneyeyim :)

Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ
2 saat önce, Metin Uzunoğlu yazdı:

Hocam ek olarak iç tavan aydınlatması ampulleriyle de değiştirebilir miyim bu ürünü?

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
On 08.09.2018 at 00:44, Servet Aydın yazdı:

Servet abi hazır direnç konusu açılmışken ben de bir soru sormak istiyorum.

Arkadaşın aracının hem ön hem de arka sinyallerini lede çevirdik, dediğin gibi akımın yetersiz olmasından dolayı çok hızlı yanıp sönüyor.

Bunlar için 50w 6J direnç aldık.

Bu dirençleri sinyale giden ampulun hem eksi ucuna hem artı ucuna paralel olacak şekilde mi bağlayacağız?

Her ampul için direnç aldık bu arada.

Dirençlerimiz ise şunlar:

VDnoVy.png

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...