İçeriğe Yönlendir

Led Ampüllerden Biri Bozuldu

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür
54 dakika önce, Eren Bayralı yazdı:

Benim uzunlarda şuan bunlardan var. 1 seneden uzun süredir kullanıyorum. Arkasındaki soğutucular esnek olduğu için bükülüp farın içerisine sığıyor bu nedenle far kapaklarını kesmedim. Aydınlatma olarak halojen kadar iyi değil bu nedenle sadece uzunlara taktım onuda selektör için kullanıyorum.

https://www.aliexpress.com/item/-/32866311496.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.272.6edd3c00vLhSyp

Kısalarda Osram night braker unlimited vardı hafif sarı kaldığı için philips diamond vision taktım yine aynı renk değiller ama bariz bir farkta yok. Aydınlatması night breaker'a göre biraz düşük ama yağmurda bile sıkıntı yaşamadım ben. Akşam fotoğraf çekip atabilirim.

Tamam fotoyu philipsin fotosunu paylaşırsınız bende philips alırım olmadı

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Murat kardeş, aliexpressten alacak olursan 100 tl. yi geçenlere bak, onlar idare eder,  ışık dağılımı 360 derece olanları tercih et ayrıca,  heleki cob ları direk geç, ucuzlar beş para etmez parana yazık,  yine unutma xenonun yanında zayıf alayı, artık tercih senin :)

Yorum bağlantısı
Bekir Memur
(düzenlendi)
4 saat önce, Murat Öngür yazdı:

https://tr.aliexpress.com/item/HlXG-New-Upgrade-Mini-H4-H7-LED-Car-Headlight-50W-10000LM-Set-H1-H3-H11-9005/32832975978.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.691f4c4d687Yvw

Sarı olanı aldım  12000LM yorumlarda süper işimi görecektir.

Yorum yapan herkese tşk ler 👍👍👍

12 bin lümen ışık vermez en fazla 7300 verir ayrıca bu cob led yani paranız boşa gitti

üstünde yanlış lümen değeri var üstelik bilmeyenleri kandırmak için smd yazmışlar bildiğimiz cob led bu

Bununda ömrü fazla olmayacak coblarda voltaj koruma adına adam akıllı birşey olmaz 3 5 dolar daha verseydiniz benim söylediğimi alır güzelce kullanırdınız 

ucuza kaçıp sürekli bozulacak şeyleri alıp alıp kullanırsanız uzun vadede zarar etmiş olursunuz 

Ayrıca önceki yorumlarda eren beyin kullandığı ledde çok kaliteli ısınmadığı için yaprak soğutucu kullanmışlar

tarihinde Bekir Memur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Onlarca Led ampül kullandım. Luxmetre ile ölçüm yapınca xenon ile lafa kafaya çoğu. Buda uçsa parçalasa 3500 lm yapar. 7000 10bin lm ledler stat aydınlatıyor

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Eren Bayralı
(düzenlendi)

https://photos.app.goo.gl/e23PXFB3yDUB1SZWA (kısa halojen philips diamond + uzun led )

https://photos.app.goo.gl/QAicTx7k9hEzP4Nu8 (kısalar Philips diamond vision)

kısa+uzun fotoğrafında yanlarda philips'in az bişey sarı kaldığını görebilirsin philips 5500k civarı uzunlar ise 6000k

tarihinde Eren Bayralı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eren Bayralı
18 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Kısa uzun beraber yanan, halojen kısa - Led uzun.

Sadece kısa yanan Led

Sadece kısa yananlar halojen mercekli far ve philips diamond vision

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Peki neden uzun ile yanan fotoda kısalar sarı iken, sadece kısa yanınca beyaz. Manuel modda çekim yapsanız?

Yorum bağlantısı
Eren Bayralı
(düzenlendi)
34 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Peki neden uzun ile yanan fotoda kısalar sarı iken, sadece kısa yanınca beyaz. Manuel modda çekim yapsanız?

Aceleye geldiği için otomatik modda çekmiştim çok dikkat etmedim.

F 1,7 - ISO 400 - 1/50s

Kısa https://drive.google.com/open?id=0B1Lyrs1NFT1DOVh0UlNJdURYXzNkZDJFWnhqWG1oYU5zZkpn

Uzun https://drive.google.com/open?id=0B1Lyrs1NFT1DdXpRM0VOMlZGMHBfeFBnempvQ0hweENwZlVn

Kısa+uzun https://drive.google.com/open?id=0B1Lyrs1NFT1DanNXV0REaE1UNWNkNUlfNk9tcVR4ejNJc1hj

tarihinde Eren Bayralı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Doğan Arşiray
On ‎11‎.‎09‎.‎2018 at 16:25, Servet Aydın yazdı:

Bir adet sıfırı fazla koymuşlar. 12bin lm vermez. Halojenden fazla ışık vereceği kesin

220 volt verince anlık çıkan ışık tır o.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

arkadaş onu bunu bilmem arabada mercek var ise xenon da led de hatta halojen de güzel ışık vermiyor !!! ışığın % 20 25 ini emiyor. 

bence merceksiz olmalı.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
1 saat önce, Murat Öngür yazdı:

arkadaş onu bunu bilmem arabada mercek var ise xenon da led de hatta halojen de güzel ışık vermiyor !!! ışığın % 20 25 ini emiyor. 

bence merceksiz olmalı.

Başka bir yerde daha mesajınızı görmüştüm. Halojenin keskin olmaması, mercekte de keskin bir hattın olması sanki görüşte azalma olarak anlaşılıyor diye düşünüyorsunuz. Mercekte olay aydınlatma alanının net olması ve net alanında menzilinin daha önde olması halojenden çok çok daha ötededir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
21 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Başka bir yerde daha mesajınızı görmüştüm. Halojenin keskin olmaması, mercekte de keskin bir hattın olması sanki görüşte azalma olarak anlaşılıyor diye düşünüyorsunuz. Mercekte olay aydınlatma alanının net olması ve net alanında menzilinin daha önde olması halojenden çok çok daha ötededir.

yani mercek li farlar daha net ve görünür diyorsunuz 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
41 dakika önce, Murat Öngür yazdı:
yani mercek li farlar daha net ve görünür diyorsunuz 

2 halojen farli arabama da bixenon mercek montaji yaptim. Ustelik 2. aracimi sifir aldim ve eski aracimin halojen aydinlatmasindan cok daha iyi olmasina ve farlarin kesilerek acilmasi riskine ragmen yine de bixenon mercek montaji yaptim. Benim fikrim ve tecrubem henuz xenon teknolojisinin uzerinde aydinlatma olmadigidir (orijinal led mercekli aydinlatma henuz test etmedim ama reflektorlu led aydinlatma dahil Leon gibi). Aracimin bixenon videosu:

http://cloud.tapatalk.com/s/5bab1f54380a9/received_10156202102638919.mp4

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Bir saat önce, Metin Akbal yazdı:

2 halojen farli arabama da bixenon mercek montaji yaptim. Ustelik 2. aracimi sifir aldim ve eski aracimin halojen aydinlatmasindan cok daha iyi olmasina ve farlarin kesilerek acilmasi riskine ragmen yine de bixenon mercek montaji yaptim. Benim fikrim ve tecrubem henuz xenon teknolojisinin uzerinde aydinlatma olmadigidir (orijinal led mercekli aydinlatma henuz test etmedim ama reflektorlu led aydinlatma dahil Leon gibi). Aracimin bixenon videosu:

https://cloud.tapatalk.com/s/5bab1f54380a9/received_10156202102638919.mp4

bı xenon diyorsun ama benim sadece kaliteli balans lı led ! zenon takıp farı delmek istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
bı xenon diyorsun ama benim sadece kaliteli balans lı led ! zenon takıp farı delmek istemiyorum.

Siz orijinal xenonu da kotulemis oluyorsunuz lakin.
Yorum bağlantısı
Ali Gök

xenon güzel teknoloji . alışkanlık yapıyor xenonlu arabası olan halojan aydınlatmalı bir arabaya binince far yanıyormu hissine kapılıyor

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
9 dakika önce, Metin Akbal yazdı:
19 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

Siz orijinal xenonu da kotulemis oluyorsunuz lakin.

yok yav olurmu orj zenon olsa keşke arabam. ama sonradan takıldığında farın kapağı delinince hoşuma gitmiyor.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
2 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

yok yav olurmu orj zenon olsa keşke arabam. ama sonradan takıldığında farın kapağı delinince hoşuma gitmiyor.

Bizimki de orijinal malzeme kullanılmış xenon :) Kendi aracımda Hella bixenon mercek (Mercedes, BMW de vs kullanılıyor), Audi çıkması Mitsubishi marka D3S xenon kit. Eski aracımda da yine Hella bixenon mercek, Mercedes çıkması AL Bosch marka D1S xenon kit. orijinalinden farkı AFL olmaması, far yıkama olmaması. Delme işlemini de fitil vs bir şekilde hallediyoruz.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Doğru ürün kullanımı ile led'in sonuçları.

Hella bi halojen. Üssteki osram lazer, alttaki led

Y6oElj.jpg

Halojen orjinal ( osram lazer )

lZANkB.jpg

VDjzly.jpg

Led. 

nl4NA5.jpg

vP3Ngm.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
1 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Bizimki de orijinal malzeme kullanılmış xenon :) Kendi aracımda Hella bixenon mercek (Mercedes, BMW de vs kullanılıyor), Audi çıkması Mitsubishi marka D3S xenon kit. Eski aracımda da yine Hella bixenon mercek, Mercedes çıkması AL Bosch marka D1S xenon kit. orijinalinden farkı AFL olmaması, far yıkama olmaması. Delme işlemini de fitil vs bir şekilde hallediyoruz.

Benim araç da orj mercek mevcut zaten. bakıcaz artık en son aldığım balanslı ledler baya baya iyi beğendim yani. titreme yok net 6000 k ışık veriyor bozulana kadar bu ! 

sonrasında bakıcaz xenona geçerim artık   :)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
40 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

Benim araç da orj mercek mevcut zaten. bakıcaz artık en son aldığım balanslı ledler baya baya iyi beğendim yani. titreme yok net 6000 k ışık veriyor bozulana kadar bu ! 

sonrasında bakıcaz xenona geçerim artık   :)

İşte aramızdaki fark sizdeki halojen uyumlu, bendeki bixenon uyumlu!

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...