İçeriğe Yönlendir

Led Ampüllerden Biri Bozuldu

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür
2 saat önce, Metin Akbal yazdı:

İşte aramızdaki fark sizdeki halojen uyumlu, bendeki bixenon uyumlu!

aynen ama mercek aynı mercek bir fark yok ! 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
20 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

Murat bey,buradaki ünlemin amacı nedir ? Noktadan farkı nedir?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Daha once unlem konusunda hatirlatma yapmistim. Sizde sanirim anlamamakta israr ediyorsunuz. Kendi ifadenizle.

Mercek ayni mercek degil. Halojen mercek ile bixenon mercegin tek benzer yani on cam kismidir. Sizin demis oldugunuz mercek xenon ve ledde %20-25 isigi emiyor dediginiz hangi ispata dayali, kac kere xenonlu arac kullandiniz, kac kere far dagıttiniz tamirat tadilat yaptiniz bilmem ama asagidaki fotoda halojen mercek ile bixenon mercek aydinlatma farkini gorebilirsiniz.

Hella h7 halojen mercek

0da5bd212615eb6bcc1d6ddb77811d83.jpg

Hella d1s d2s d3s d4s bixenon mercek:

86837bad6c480e65c95731d7d18072ea.jpg

Hala benzerlik dusunuyor musunuz? Veya mercegin xenon ampul isigini %25 e kadar emdigini?
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Aydınçelebi

Hocam aliexpress den markası HLXG 8000k lık led zenon alabilirsiniz şimşek etkili beyaz 3 seneden beri kullanıyorum uzun kısa hala aynı beyazlık ilk günkü gibi kısaları muhteşem uzunları ise vazgeçilmezin ötesinde karanlık ortamda görüş açınızı en yüksek seviyede tutuyo

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
3 dakika önce, Hüseyin Aydınçelebi yazdı:

Hocam aliexpress den markası HLXG 8000k lık led zenon alabilirsiniz şimşek etkili beyaz 3 seneden beri kullanıyorum uzun kısa hala aynı beyazlık ilk günkü gibi kısaları muhteşem uzunları ise vazgeçilmezin ötesinde karanlık ortamda görüş açınızı en yüksek seviyede tutuyo

Merhabalar Hüseyin Bey,

Tapatalk imzanızı kapatabilir misiniz?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)
1 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Daha once unlem konusunda hatirlatma yapmistim. Sizde sanirim anlamamakta israr ediyorsunuz. Kendi ifadenizle.

Mercek ayni mercek degil. Halojen mercek ile bixenon mercegin tek benzer yani on cam kismidir. Sizin demis oldugunuz mercek xenon ve ledde %20-25 isigi emiyor dediginiz hangi ispata dayali, kac kere xenonlu arac kullandiniz, kac kere far dagıttiniz tamirat tadilat yaptiniz bilmem ama asagidaki fotoda halojen mercek ile bixenon mercek aydinlatma farkini gorebilirsiniz.

Hella h7 halojen mercek

Hala benzerlik dusunuyor musunuz? Veya mercegin xenon ampul isigini %25 e kadar emdigini?

ünlem den konu açılmışken burada imla kurallarına uyalacak diye bir kural mı var ? bu benim tarzım böyle yazıyorum alışkanlık yaniç

görünüş olarak yok belki de mercekler ışığı çevreye yaymadığından banada öyle gelmiş olabilir.

bir sorum olacak aracın önünün daha iyi aydınlanması için far ayarı yukarıda mı olsa daha iyi yok sa aşağıya doğru bakması mı daha iyi ? 

57 dakika önce, Hüseyin Aydınçelebi yazdı:

https://tr.aliexpress.com/item/HlXG-New-Upgrade-Mini-H4-H7-LED-Car-Headlight-50W-10000LM-Set-H1-H3-H11-9005/32832975978.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.691f4c4d687Yvw

en son bunları aldım bunlar da baya iyi bence sesi çok az lümeli yüksek bir de balans lı olması güzel. Ben sarı olanı aldım 

1 saat önce, Cem Işık yazdı:

Murat bey,buradaki ünlemin amacı nedir ? Noktadan farkı nedir?

ekstra bir anlamı yok da çok takıldınız bu ünleme , sonuç ta burada imla kurallarına uymak zorunda değiliz herhalde , ben devamlı böyle yazıyorum özellikle konuya dikkat çekmek istediğimde .

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
1 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Hella h7 halojen mercek

şuan birisinin içerisinde halojen birisinde bixenon ampulü var 

standart fabrika çıkışı merceğe xenon takıldığında oda hemen hemen aşağıdaki gibi olacaktır bence

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
ekstra bir anlamı yok da çok takıldınız bu ünleme , sonuç ta burada imla kurallarına uymak zorunda değiliz herhalde , ben devamlı böyle yazıyorum özellikle konuya dikkat çekmek istediğimde .

Sebebini acikladim. Tepki koyuyorsunuz seklinde anlasiliyor ve tepkinizim de sert oldugu seklinde bir anlayis soz konusu.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
6 dakika önce, Metin Akbal yazdı:
16 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

Sebebini acikladim. Tepki koyuyorsunuz seklinde anlasiliyor ve tepkinizim de sert oldugu seklinde bir anlayis soz konusu.

sıkıntı yok , tartışıyoruz konuşuyoruz 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
34 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

Tartışmanın içine girmek istemiyorum ancak, burada imla kurallarına uymak zorundayız. Hatırlatmak istiyorum :)

Mesaj Gönderim Kuralları

4- Forum mesajlarında Türkçe imla kurallarına dikkat edilmelidir. Yazı tipi, rengi ve boyutunu değiştirilmemeli, Sırf mesaj yazmış olmak için yazılmamalı, konular sohbet odası gibi kullanılmamalıdır. Forum dilinde büyük harf ile mesaj yazmak, bağırmak anlamına geldiğinden, mesajlarınızda büyük harf kullanmamanızı rica ederiz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
5 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Tartışmanın içine girmek istemiyorum ancak, burada imla kurallarına uymak zorundayız. Hatırlatmak istiyorum :)

Mesaj Gönderim Kuralları

4- Forum mesajlarında Türkçe imla kurallarına dikkat edilmelidir. Yazı tipi, rengi ve boyutunu değiştirilmemeli, Sırf mesaj yazmış olmak için yazılmamalı, konular sohbet odası gibi kullanılmamalıdır. Forum dilinde büyük harf ile mesaj yazmak, bağırmak anlamına geldiğinden, mesajlarınızda büyük harf kullanmamanızı rica ederiz.

👍

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Akan Belen
sizin arabadakiyle aynı kalite cob değil ama çok kalitesiz 
ortalama bir led 25 dolardan aşağıda olursa kalite yerlerde oluyor 
diğer yandan markaya değilde ledin teknolojisine bakmak gerek
ömürlük istiyosanız bunu öneririm odak çizgisi yapan şapkasıda var mercek olmasa dahi odak çizgisi oluşturur zaten resimlerinde etkiside var yoldaki toz tanesine kadar aydınlatıyor
ısınma sorunu yok dolayısıyla ömrü çok yüksek ayrıca 16bin lümen normal ledlerin 2 katı ışık gücü var araba değiştirseniz dahi tekrar tekrar alacağınız tek far lambası olacak https://tr.aliexpress.com/item/Araba-Far-H7-H4-LED-H1-H8-H11-HB3-9005-HB4-9006-H3-9012-HIR2-80/32846097928.html

Orta halli birşey diyorsanız bunu öneririm ışık gücü gayet iyi ısınma çok az olduğu için neredeyse ömürlük olur 
https://tr.aliexpress.com/item/CNSUNNYLIGHT-H7-H4-H13-9005-HB3-9006-HB4-H1-H3-880-881-H8-Car-Bulbs-Led/32794586820.html

Bende kısalar için ampul bakıyorum bu aralar ama karar vermek cidden zor.Uzunlarda daha önce servet abinin tavsiyesi ile bunları almıştım gayet te memnun şekilde kullanıyorum
AliExpress'te ne buldum, inanamazsın
https://s.click.aliexpress.com/e/br719g3q
Kasalarda LED’ler karşı tarafın gözünü alıyor diye çok kullanmak istemiyordum açıkçası o yüzden genelde osram lazer falan bakıyordum.araştırırken bu ledlerinde odak çizgisi olanları falan olduğunu görünce biraz daha araştırırken bu mesaja denk geldim.ilk verdiğiniz link o şekilde görünüyor.Merak ettiğim konu ise gerçekten iyi bir kullanım performansı sunar mı çok da ucuz değil sonuçta bu ampüller.Hem karşı tarafı rahatsız etmeyecek hemde performansı iyi olmalı yağmurda da elbette.
Bu anlamda bu ampüllere bu kadar para verilir mi acaba yada kullanan var mı hiç bunlardan
Yorum bağlantısı
Bekir Memur
6 saat önce, Akan Belen yazdı:

Bende kısalar için ampul bakıyorum bu aralar ama karar vermek cidden zor.Uzunlarda daha önce servet abinin tavsiyesi ile bunları almıştım gayet te memnun şekilde kullanıyorum
AliExpress'te ne buldum, inanamazsın
https://s.click.aliexpress.com/e/br719g3q
Kasalarda LED’ler karşı tarafın gözünü alıyor diye çok kullanmak istemiyordum açıkçası o yüzden genelde osram lazer falan bakıyordum.araştırırken bu ledlerinde odak çizgisi olanları falan olduğunu görünce biraz daha araştırırken bu mesaja denk geldim.ilk verdiğiniz link o şekilde görünüyor.Merak ettiğim konu ise gerçekten iyi bir kullanım performansı sunar mı çok da ucuz değil sonuçta bu ampüller.Hem karşı tarafı rahatsız etmeyecek hemde performansı iyi olmalı yağmurda da elbette.
Bu anlamda bu ampüllere bu kadar para verilir mi acaba yada kullanan var mı hiç bunlardan

bu baya sağlam bir led 10 bin lümen çok ciddi bir ışık gücü 

kullanıcı yorumlarındaki resimlere baktımda kısalar için uygun değil odak çizgisi yapmıyor uzun gibi yanar 

Yorum bağlantısı
Akan Belen
bu baya sağlam bir led 10 bin lümen çok ciddi bir ışık gücü 

kullanıcı yorumlarındaki resimlere baktımda kısalar için uygun değil odak çizgisi yapmıyor uzun gibi yanar 

Benim verdiğim linkteki led i uzunlarda kullanıyorum ben.yukarıda siz şapkalı bir bir led önermişsiniz onu kısalarda kullanmak için için di sorularım aslında

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Benim merak ettiğim kısım şapka kısmı işe yarıyor mu bir kesilme çizgisi mevcut mu.yoksa karşıdan geleni kör eder resmen.yollarda karşılaştıklarım beni ciddi derece rahatsız ediyor açıkçası

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Çağatay Özsoy
(düzenlendi)
On 11.09.2018 at 14:58, Bekir Memur yazdı:

sizin arabadakiyle aynı kalite cob değil ama çok kalitesiz 

ortalama bir led 25 dolardan aşağıda olursa kalite yerlerde oluyor 

diğer yandan markaya değilde ledin teknolojisine bakmak gerek

ömürlük istiyosanız bunu öneririm odak çizgisi yapan şapkasıda var mercek olmasa dahi odak çizgisi oluşturur zaten resimlerinde etkiside var yoldaki toz tanesine kadar aydınlatıyor

ısınma sorunu yok dolayısıyla ömrü çok yüksek ayrıca 16bin lümen normal ledlerin 2 katı ışık gücü var araba değiştirseniz dahi tekrar tekrar alacağınız tek far lambası olacak https://tr.aliexpress.com/item/Araba-Far-H7-H4-LED-H1-H8-H11-HB3-9005-HB4-9006-H3-9012-HIR2-80/32846097928.html

Orta halli birşey diyorsanız bunu öneririm ışık gücü gayet iyi ısınma çok az olduğu için neredeyse ömürlük olur 

https://tr.aliexpress.com/item/CNSUNNYLIGHT-H7-H4-H13-9005-HB3-9006-HB4-H1-H3-880-881-H8-Car-Bulbs-Led/32794586820.html

Merhaba Bekir Bey,

1 yıldır kullandığım oslamp h11 ledlerden 1 nin ayakları kırılınca yeni bir led arayışına girdim, yukarıdaki msj gördüm. 

aracım mercekli far var, kısalarda kullanmak için ilk linkteki 39 dolar olanlar hem biraz fazla güçlü hemde gümrüğe takılabileceğini düşünüyorum.

İkinci linkteki CNSUNNY baya iyi görünüyor ama bu benim aşağıda gördüğüm ürün ile kıyaslayabilir misiniz? bangood da gümrük dahil kargo seçeneği var :)

https://www.banggood.com/NovSight-A500-N17-40W-10000LM-LED-Car-Headlights-Bulb-Lamp-H4-H7-H11-9005-9006-6500K-White-p-1371002.html?rmmds=search&ID=518371&cur_warehouse=CN

tarihinde Çağatay Özsoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bekir Memur
12 saat önce, Çağatay Özsoy yazdı:

Merhaba Bekir Bey,

1 yıldır kullandığım oslamp h11 ledlerden 1 nin ayakları kırılınca yeni bir led arayışına girdim, yukarıdaki msj gördüm. 

aracım mercekli far var, kısalarda kullanmak için ilk linkteki 39 dolar olanlar hem biraz fazla güçlü hemde gümrüğe takılabileceğini düşünüyorum.

İkinci linkteki CNSUNNY baya iyi görünüyor ama bu benim aşağıda gördüğüm ürün ile kıyaslayabilir misiniz? bangood da gümrük dahil kargo seçeneği var :)

https://www.banggood.com/NovSight-A500-N17-40W-10000LM-LED-Car-Headlights-Bulb-Lamp-H4-H7-H11-9005-9006-6500K-White-p-1371002.html?rmmds=search&ID=518371&cur_warehouse=CN

led teknolojileri aynı aydınlatma gücüde çok iyi kullanılabilir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...