İçeriğe Yönlendir

İçişleri Bakanlığından Mesaj Alanlar Oldu mu?

Okay Kaygusuz

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Dün akşam haberlerde bahsetmişlerdi bugün de sms geldi. Bir yerden başlamak lazım düzeltmeye, umarım devamı layıkı ile gelir ve uygulanır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
(düzenlendi)

Arkadaşlar, emniyet kemeri takmak sizi kurtarır. Bu işin cari açıkla, devletle ilgisi yok. 

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
Büyük Harf Kullanımı
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
(düzenlendi)

Biz her daim takariz

51d23e675457c9449b705aaf69eaa636.jpg

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 12
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Sabahleyin hem hastaneye hem de ise gidecegim diye biraz yuklenmistim ins. piyango cikmamistit.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Haklısın.. 

Yola çıkınca, 1 saniyede 30-40 metre gidiyoruz çoğu zaman.. Bu mesafenin 50 metrelere ulaştığı oluyor.. 

Bir mesaj geldiğinde; Tuş kilidini aç, mesaja gir oku kapat. nerden baksan 4 saniye ve bu da 150-200 metre eder.. 

aynen öyle abi. hiç anlamıyor insan  bir anda kapanıyor aradaki mesafe...

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Aslında trafikden men edecekler kimse konuşmaz.Geçengün kadın sürücü hem tahli yoldan bağlanıyor hemde umursamazca çıkış yapıyor.Farkettimki telefonla konuşuyor.Bana baktı sonra devam etti hiçbirşey olmamış gibi.Kafamda kask var söyleniyorum ama duymadı.Öyle bir vücut dili vardıki yol hakkı onunmuki şüpheye düşmedim değil.Devam ettik sakin gidiyorum bu sefer yine aynı kadın sürücü önüme geçti cart sağa döndü.Bir günde 2 kere aynı sürücünün altına giriyordum.Limit en fazla 50 günün hersaati radar uygulaması yapılıyor.Yavaş gittiğimiz halde başa gelene bak.Bu hanım sürücü ikinci keresindede telefon ile konuşuyordu.Böyle devam ederse bir gün birinin başını yakar.Böylelerini men edeceksin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Arkada kemer takmayanlar varsa, 30 ile falan giderken ani fren yapın, hemen takıyorlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Bana da geldi. Onlarca can gidince mi akıllarına geldi yoksa can sorun değil de para yok abi modundalar mı bilinmez

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
4 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

şimdi geldi banada, para lazım affetmeyecekler demektir...

2 saat önce, Murat Öngür yazdı:

Eeee cari açığı nerden kapatacaklar başka senden benden bana da geldi aynı msj !

Ne alakası var? Kurallara uydunuz da sizden para isteyen mi oldu? Her olayda direk para mevzusu gündeme geliyor. Adamlar seni beni hatta kendini korumaya çalışıyor, insanların canına malına zarar gelmesin diye uğraşıyor, hemen "para lazım ondan". Konuşma telefonda, hız sınırını geçme, tehlikeli şerit değiştirme. Ben yapıyorsam sonuna kadar alsın benden, indirim de yapmasın. Yasaksa yasaktır.

• Beğen 12
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Ne alakası var? Kurallara uydunuz da sizden para isteyen mi oldu? Her olayda direk para mevzusu gündeme geliyor. Adamlar seni beni hatta kendini korumaya çalışıyor, insanların canına malına zarar gelmesin diye uğraşıyor, hemen "para lazım ondan". Konuşma telefonda, hız sınırını geçme, tehlikeli şerit değiştirme. Ben yapıyorsam sonuna kadar alsın benden, indirim de yapmasın. Yasaksa yasaktır.
Bugüne kadar neredeydiler diye sorasi geliyor insanın bunca insan ölüp sakat kaldıktan sonra mi akıllar başa geldi.
Kimse anlatmasin bana %90 para için ise %10 insan sağlığını düşünüyorlardir
  • Beğen 10
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
1 saat önce, Önder Özcan yazdı:

dikkat edersen bende olsun evet alsınlar diyorum, aksini düşünmek olurmu sence ?  benim kastettiğim bu işi sürek avına çevirmeleri, her işte olduğu gibi bununda ...  çıkarmaları....

para mevsuzuna elbette gelecek, battık çünki,  şimdi bunu gündeme getirince hayırdır demek yanlışmı, daha önce neredeydi akılları, kuralsa kural, haa kurallara Cumhurbaşkanıda olsa tüm vatandaşlarda uyacak görevi ne olursa olsun, buda biline....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)
29 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Ben kurallara zaten hep urarım hayatımda 2 kere ceza yedim ! oda 70 lik yerde 90 diğerinde de 90 lık yerde 103 ile giderken ! 

ne zaman ülke zor da olsa sagdan soldan para kesmenin hesabını yapıyorlar ! ülkenin durumundan hberiniz yok galiba 10 gün önce 2,75 e aldığım süt bugün 4,5 tl !. 

Birde ben almasın demiyorumki devamlı kessinler bunları. 

Mesela cam filmi cezası çıktı ertesi gün hemen uygulanmaya başladı , ceza çıktığı an uygulanmaz süresi vardır  gelişmiş ülkelerde, sonra ne oldu 1 ay kestiler cezaları topladılar paraları  ! sonra serbestlik getirdiler, neden ? halk tepki vermeye başladı , bunlar hep para kazanma yolları bu cezayı bayramdan önce uygulasaydı 

belki o kadar canlar gitmezdi.

Ülke nin hali belli sineğin yağını sıkma derdindeler ! 16 senedir ben biz yönetmiyoruz bu ülkeyi bundan öncede yapsalardı.

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
18 dakika önce, Fatih Keskin yazdı:

Bugüne kadar neredeydiler diye sorasi geliyor insanın bunca insan ölüp sakat kaldıktan sonra mi akıllar başa geldi.

11 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

dikkat edersen bende olsun evet alsınlar diyorum, aksini düşünmek olurmu sence ?  benim kastettiğim bu işi sürek avına çevirmeleri,her işteolduğu gibi bununda ...  çıkarmaları....

para mevsuzu elbette gelecek, battık çünki,  şimdi bunu gündeme getirince hayırdır demek yanlışmı, daha önce neredeydi akılları, kuralsa kural, haa kurallara Cumhurbaşkanıda olsa tüm vatandaşlarda uyacak görevi ne olursa olsun, buda biline....

Yasak zaten yeni değil. Ve belki siz farkına varamadınız ama uygulanıyordu da. Benim patronumun bir kaç defa telefonla konuşurken, emniyet şeridi ihlali yaparken çekilmiş fotoları eşliğinde cezalarını ödedik burda. Şimde daha da sıkı tutacağız denmiş çünkü insanlar umursamıyor yasakları.

Cumhurbaşkanı bir noktaya kadar kurala uymaz kardeşim. Adamı kırmızıda mı bekleteceksin. Ama il milli eğitim müdürü gibi kendini bir şey sanıp polise sert yapmaya kalkanlara da pabuç bırakmayacaksın.

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
17 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

dikkat edersen bende olsun evet alsınlar diyorum, aksini düşünmek olurmu sence ?  benim kastettiğim bu işi sürek avına çevirmeleri,her işteolduğu gibi bununda ...  çıkarmaları....

para mevsuzu elbette gelecek, battık çünki,  şimdi bunu gündeme getirince hayırdır demek yanlışmı, daha önce neredeydi akılları, kuralsa kural, haa Cumhurbaşkanıda uyacak herkeste buda biline....

aynen katılıyorum

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)
27 dakika önce, Fatih Keskin yazdı:

aynen öyle valla katılıyorum biz kimiz ki dereyi gecene kadar varız sonrası ölsek daha iyi diyecekler ac kalın. gider arttı gelir hala yerinde -ye gidiyor

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bir saat önce, Murat Öngür yazdı:

Ben kurallara zaten hep urarım hayatımda 2 kere ceza yedim ! oda 70 lik yerde 90 diğerinde de 90 lık yerde 103 ile giderken ! 

ne zaman ülke zor da olsa sagdan soldan para kesmenin hesabını yapıyorlar ! ülkenin durumundan hberiniz yok galiba 10 gün önce 2,75 e aldığım süt bugün 4,5 tl !. 

Birde ben almasın demiyorumki devamlı kessinler bunları.

Mesela cam filmi cezası çıktı ertesi gün hemen uygulanmaya başladı , ceza çıktığı an uygulanmaz süresi vardır ! bunlar hep para kazanma yolları bu cezayı bayramdan önce uygulasaydı 

belki o kadar can gitmezdi.

bende 3 kez ceza yedim, birisi kırmızıda geçmediğim halde kendisi kırmızıda geçen polis aracınını sollamaktan, beyefendi kırmızıda kavşakta dönüp geçiyor, geçtikten sonra yeşil yanıyor ben geçiyorum ve basıp solluyorum, vay efendim kırmızıda geçmişim,  araçta 3 kişi var, arkadaki emniyet amiriymiş galiba, basın cezayı demiş, diğer iki polis evet gemedima ama amir o  diyip mecburen kestiler ama emniyet kemeri takmamaktan, bu cezada lise yeni bitmiş ehiyet daha yeni, uzatamadım, şimdi olsa mahkemeliktik...

2. si İzmir de, dalgınlığıma geldi 70 i geçmişim Bostanlı da yedim, carfurun ordan çiğli kipaya giderken dönüştelermiş...

3. sü Antalyada, Edremitten geldim Antalya sahildeyim, oraya kadar sorun yok, çektim sağa otel nerede diye navigasyona bakıyorum, hay senin navi gibi diyip  bastım, benim peşimden bir Mini cooper, kadın sürüyor, bana uydu bastı dah 150 mt. gitmedik aha polis, hemde gülerek çek sağa dedi, yine 70 i az aşmışım o sinirle, polis: yahu gördüm seni, sağa çektin durdun sonra ne demeye basıp tamda radara karşı basıyorsun.....  hay ben dedim, hanımda kah kah gülüyor, birde orada yedik :)  başkada yemedim, hatırlamıyorum başka ceza....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Uzmeyin tatli canlarinizi bu forum ve buna benzer forumlardaki bircok insan zaten belirli hassasiyete sahipler. Zaten biraz isin uzerinden gecsin kaldirirlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Bir saat önce, Önder Özcan yazdı:

Yasak zaten yeni değil. Ve belki siz farkına varamadınız ama uygulanıyordu da. Benim patronumun bir kaç defa telefonla konuşurken, emniyet şeridi ihlali yaparken çekilmiş fotoları eşliğinde cezalarını ödedik burda. Şimde daha da sıkı tutacağız denmiş çünkü insanlar umursamıyor yasakları.

Cumhurbaşkanı bir noktaya kadar kurala uymaz kardeşim. Adamı kırmızıda mı bekleteceksin. Ama il milli eğitim müdürü gibi kendini bir şey sanıp polise sert yapmaya kalkanlara da pabuç bırakmayacaksın.

hala anlatamadım, bu cezalar zaten vardı evet, şimdi mesajla herkese aman dikkat edin cezayı kitleyeceğiz diye mesaj atmaları sence normalmi, böyle birşeye gerek varmı? kural zaten var ve geçerli,  şimdi bakıyoruz siyasetin haline, ülkenin ekonominin haline, eee bu durumda böyle mesaj çekince ne anlıyorum ben?  iyi niyet değil benim anladığım, kural zaten geçerli, hayırdır uyarma gereği neden duydunuz, dünyanın neresinde ey vatandaşlar tüm kolluk kuvvetleri her türlü ceza kesecek diye mesaj atıyor devlet?  hale bak....daha sıkı tutacağızda olmaz, zaten en sıkısını tutmak zorundasın :

Cumbabada dediğin gibi bir yere kadar uymaz, ama o biryer bizde yok, yoku bırak ceza bile veremezsin.... neyse, sapacak konu....    kendini bir halt sananlar evet onlarda ayrı dert, düzelirmi bunlar? Hayır:  bizim gibi toplumlarda asla, kısaca boşa üzülmeye değmez, tartışmayada aslında, müstehakız....

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Evet telefonla seyir halinde konuşmak yasak ta, insan düşünmeden edemiyor. Madem yasak niye kanun koyucu yasağı başından beri takip etmiyor sıkı şeklide?

Ne oldu cam filmi yasağı?

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Anlamadığım nokta şu, kontrollerin sıkılaştırılması ve bu konuya özen gösterilmesi ÖNEMLİ ve GÜZEL bir şey sayılacakken neden sinirleniyorsunuz.

Devlet zaten bir çok konuda bizden para topluyor, vergisi olsun, maaş kesintisi olsun, kazandığımızın yarısından fazlası gidiyor, benzine, alkole, içkiye ona buna vs.

Bence en az öfkemizi çıkaracağımız konu bu olmalı. Zaten hepimiz bu kurallara uymak zorundayız, hem kendi güvenliğimiz hemde başkalarının güvenliği için.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Azad, istatistik tutuldu mu bilgim yok, kabak lastik ile kaza yapan daha çoktur veya uykusuz yola çıkan. Ve hatta ilkel direksiyon eğitimi görüp yollara düşenlerin ölümlü kazalara karışmaları.

Kızıyorum, kazaları engellemek adına işin kolay noktasından başlanmasına.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Sinirlenme sebebimiz, neden doğru bir iş yaptılar, kurallara uymamızı istediler vs. değilki,  bunların olması normal, hep olmalı hep sıkı olmalı, kesinlikle hemde....

kızma sebebimiz yada sebebim, bu işte art niyet hissetmem, güvenmemem, etrafıma ülkeme ekonomiye bakmam, daha önce yapılanları hatılamam anlatabildimmi?    

bu işler için uyarı olmaz, zaten yollarda tabelalar var polisi var kamerası var eds si var, varda var,   bu uyarı niye?  

öfke çıkaracak yer o kadar çokki, her denk geldiğimde çıkarıyorum artık, ohh be, bayağı rahatlatıyor tavsiye ederim....

Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Azad, istatistik tutuldu mu bilgim yok, kabak lastik ile kaza yapan daha çoktur veya uykusuz yola çıkan. Ve hatta ilkel direksiyon eğitimi görüp yollara düşenlerin ölümlü kazalara karışmaları.

Kızıyorum, kazaları engellemek adına işin kolay noktasından başlanmasına.

aynen, adam gibi kuralları uygulasalar şuanki şoför sayısı menlerle inan yarıya iner, uygun olmayan araçları men etseler tarfik sorunu çözülür, kural tanımayanları sınırdışı etseler, dur bir dakika, o zaman nüfus kalmaz, suriyeliler bizi geçer, bak olmadı şimdi.....

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Cari açıktan falan bahsedenler olmuş, sen kurallara uyarak cari açığı düşürürsün ceza yiyerek değil. Kurallara uydun kaza yapmadın, yapsaydın neredeyse tamamı ithal yedek parçan yurtdışından dolarla-euro ile  alındığında o zaman cari açık oluşturacaktın. Yani kurala uy, ceza yeme, araban zarar görmesin,sen zarar görme ve cari açığı artırma. Bu kadar karlı bir iş kurala uymak

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
1 saat önce, Fatih Keskin yazdı:

Biz her daim takariz51d23e675457c9449b705aaf69eaa636.jpg

fatih çok güzel hareketler bunlar yanlız eksiklikler var kemer Kızımızın boynuna geliyor. ya yükseltici kullanın yada koltuk altından bağlasın kemeri kaza anında kemer hayat kurtarır iken daha kötü sonuçlar doğurabilir. 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...