İçeriğe Yönlendir

İçişleri Bakanlığından Mesaj Alanlar Oldu mu?

Okay Kaygusuz

Recommended Posts

Evren Erakçora

İnsanların sadece yüzde 2 si  birden çok işi aynı anda düzgün yapabiliyormuş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Trabzonda arkadaşımın arabasına bindim yolcu olarak, kemeri taktım. Hayırdır şoförlüğüme güvenmiyor musun dedi. Mantık bu malesef.

• Beğen 6
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bizim ortak yolu şaşırıyor. O daha fena

Konuştuğu kişiye doğru gidiyordur. [emoji23]
Trabzonda arkadaşımın arabasına bindim yolcu olarak, kemeri taktım. Hayırdır şoförlüğüme güvenmiyor musun dedi. Mantık bu malesef.

Ben aracımda tüm kemerler takılmadan yürümüyorum.
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

geçengün dikkatli olmasam önümdeki aracın sarsaklığını takip etmesem bende arkadan çakıyordum araca, adam önümde sarsak sarsak gidiyor bende tedbirliyim döner kavşakta birden yavaşladı önünde araba vs yok. azkalsın giriyorum arkadan  arkamdaki araçta bana girecekti , neyse korna çaldım gazladı ilerde yanından geçerken bi baktım amca elinde telefon kurcalıyor deli oldum, bastım küfürü, ya git kendini mi öldürüyorsun ne yapıyorsan yap da başkalarına sebep olma bari.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
Emniyet kemeri desenli tshirt çözüm olabilir aslında.. [emoji3]
Sırf Emniyet Kemeri takmamak için bu giyeni ıslak odunla dövmeli [emoji2]43251722439e68770445b07ac3d9370d.jpg
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
10 saat önce, Servet Aydın yazdı:
10 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bende konuşuyorum ve evet. Ula onca yolu ne ara geçtim dediğim oluyor. Bu her insan için normal ve olması gereken. Bizim ortak yolu şaşırıyor. O daha fena

Boşa demiyorum,  araba sürecek adama önce motorsiklet kullanma şartı getireceksin, 5 sene falan kullanacak, sağ çıkarsa araba ehliyeti sınavına girecek, bak bakalım araba sürerken telefonla konuşup naviye bakıyormu, motor kullanırken sadece motoru sürmekten başka şey düşünürsen ölüm riskin kat be kaaat artar, hele uzun yolda ve hızlıysan, bırak telefonu, sürerken birşey hatırlayıp canın bile sıkılsa anında çekip durman gerekir, sinirin geçene sadece motora konsantre olana dek mola... 

sanada motor şart, gel beraber alalım :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Aslinda telefonla konusmak iyi biseymis baksana kullananlar ben buraya ne ara geldim diyor. Demek ki telefon kullanimi yolu kisaltiyor [emoji23][emoji23][emoji23]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
25 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Aslinda telefonla konusmak iyi biseymis baksana kullananlar ben buraya ne ara geldim diyor. Demek ki telefon kullanimi yolu kisaltiyor emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

O zaman mantıken yakıttan da tasarruf ettiriyordur :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
37 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Aslinda telefonla konusmak iyi biseymis baksana kullananlar ben buraya ne ara geldim diyor. Demek ki telefon kullanimi yolu kisaltiyor emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

evet yolu kısaldığı kesin gibi görünüyor ama bazıları için insan ömrünü de kısaltıyormuş 

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

bikeresinde gece mersinden geliyorum aksaray-ankara yoluna düştüm tekim o ara sıkıldım telefona bakyım dedim.

bişeylere baktım telefonu kenara koydum geri koyar koymaz yolun sol seridinde kocaman kamyon tekeri parcalanmış. son anda farkettim saga kırdım. kendi kendime 1dakika daha telefona baksaymışım perişandık. o gün bugundur telefonla oynamamaya gayret gösteriyorum.

Yorum bağlantısı
Serkan Maden

1.Seyir halinde cep telefonuyla görüşme.

2.Emniyet kemeri kullanmama.

3.Trafiği tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştirme/makas atma

Bu maddeleri kapsıyor uygulama.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Makas atma ve şerit değiştirmede trafiğin tehlikeye girdiği nasıl tespit edilecek acaba?

Ben her makas atanı 155 'e ihbar ediyorum açıkçası...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
(düzenlendi)

Yol bilmem açarım naviyi öyle seyahat ederim, iki elim direksiyonda, araçta kıymetlilerim var, arkadan gelen bi makasçı görünce hızımı azaltıp sabitlerim ki beni de geçsin gitsin, illa ki o makası atacak o karaktersiz, allah korusun vurursa diye yavaşlarım o aradaki mesafeyi hesaplayabiliyorum, yani onlar araçların sabit hızda gittiğini düşünüp hareket ediyorlar bunu biliyorum o yüzden böyle katilleri görünce ani hareketlerden kaçınırım.

Diyelim telefonum çaldı, hanıma: "kapat kapat, meşgule at, bak şurdan bi yerden sağa girecektik aradı navigasyon kapandı tüh yaa" sen kendi telinden ara bakayım bi ne diyormuş.

Babam 40 yıllık şoför 20 yılı iett şoförlüğü, gerisi kamyonet taksi vs.

En sevdiğim lafı şudur: " en iyi şoför acemi şofördür; korkar ve dikkatlidir."

Kendime hiç güvenmem, başkalarına da. Araç kullanmak ölümcül bir eylemdir, her bindiğimde bu aklıma gelir, peşinden bi ayetel kürsü okur öyle çıkarım yola.

İnşallah tanıdğımız ettiğimiz herkes sağlık sıhhat ve afiyette kalır.

Abi bıyıklar on numara olmuş, süper 😎 (o kendini biliyor :) )

tarihinde Azad Mirzade tarafından düzenlendi
yasaklı kelime cümle akışını bozmuş :)
  • Beğen 5
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
(düzenlendi)
12 saat önce, Mustafa Çiçek yazdı:

Bir kaç yıl önce Kayserispor- TS maçına gitmiştim. Tramvayda tanık olduğum iki trabzon taraftarının konuşması.

• Nasıl şehir burası, şehir içinde bile kemerden ceza yazıyorlar. 
tarihinde Mahmut Yıldız tarafından düzenlendi
eksik yazım
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Ben her makas atanı 155 'e ihbar ediyorum açıkçası...

bugün radyo da konusu vardı, maalesef artık ihbardan işlem yapılmıyor.

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
22 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Bir kaç yıl önce Kayserispor- TS maçına gitmiştim. Tramvayda tanık olduğum iki trabzon taraftarının konuşması.

• Nasıl şehir burası, şehir içinde bile kemerden ceza yazıyorlar. 

Teabzonda uygulama yokmuş o zamanlar.Bizim burdada ben bildim bileli var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
9 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Boşa demiyorum,  araba sürecek adama önce motorsiklet kullanma şartı getireceksin, 5 sene falan kullanacak, sağ çıkarsa araba ehliyeti sınavına girecek, bak bakalım araba sürerken telefonla konuşup naviye bakıyormu, motor kullanırken sadece motoru sürmekten başka şey düşünürsen ölüm riskin kat be kaaat artar, hele uzun yolda ve hızlıysan, bırak telefonu, sürerken birşey hatırlayıp canın bile sıkılsa anında çekip durman gerekir, sinirin geçene sadece motora konsantre olana dek mola... 

sanada motor şart, gel beraber alalım :D

Motorsiklet kullananlar önce adam gibi kullanıp sağımızdan solumuzdan geçip durmasınlar sonra gelsin konuşsunlar.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
5 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Motorsiklet kullananlar önce adam gibi kullanıp sağımızdan solumuzdan geçip durmasınlar sonra gelsin konuşsunlar.

Basina kamera takan motorcular her an satasma potabsiyelinde bana gore . Öne yanip sonen led takiyorlar kör oluyorum bazen  kolaysa bise de hemen bi atarlanma modundalar

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Doğru onlar da var. Ama benim en kızdığım manevra vs yaparken arkandan önünden sanki bişey olmaz mı gibi bastırıp geçmeleri. Hatta yayaya yol veriyorum yahut biraz duraksıyorum şehir içi sağımdan gelip önümdeki araçla aradan geçip soldan devam edecek. Kendini sinek sanıyor. Ya ben bi çukur vs var diye sağa sola kırsam? Diğer araçlarla aynı hızda gitmeyip aralarında dolaşmak hele yüksek hızda çok tehlikeli. Motorsan motorluğunu bileceksin sonra yol vermiyorlar diye ağlarsın. Adam gibi motorcuya yol veriyoruz zaten.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

o da apayrı konuya, sağdan soldan geçmek yasak, geçeceksenizde adam gibi duran araçların arasında kontrollü geçin diyorum işitmediğim laf kalmıyor, adamlar (bir kısmı ne yazıkki) bunu hak olarak görüyor, benim kastettiğim kısım uzun yola motorla çıkacak insanlar için, çıkaracaksın kurala uyacaklar, uymazlarsa zaten doğal seleksiyon görevini yapar....

İnan forumlarda instagramda falan sürekli uyarıyorum, etmeyin eylemeyin, 10 kişiden 2 si 3 ü haklısın diyor, gerisi hiiiç...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Doğru onlar da var. Ama benim en kızdığım manevra vs yaparken arkandan önünden sanki bişey olmaz mı gibi bastırıp geçmeleri. Hatta yayaya yol veriyorum yahut biraz duraksıyorum şehir içi sağımdan gelip önümdeki araçla aradan geçip soldan devam edecek. Kendini sinek sanıyor. Ya ben bi çukur vs var diye sağa sola kırsam? Diğer araçlarla aynı hızda gitmeyip aralarında dolaşmak hele yüksek hızda çok tehlikeli. Motorsan motorluğunu bileceksin sonra yol vermiyorlar diye ağlarsın. Adam gibi motorcuya yol veriyoruz zaten.
Bknz şekil 26/B

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Gecen ben de yaya gecidinden gecen yayaya yol verdim adam dondu plakama bakti almanci filan sandi herhal.[emoji3]

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Yazı bikaç parçadan oluşuyor isteyen olursa foto olarak eklerim şimdilik kalabalık etmesin diye eklemedim. eeeb2b063f4ed4c224c9b11a57913300.jpg

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yayalara yol verme artıyor. Gurbetçileri geç. Gelenlerin %90'ı ahlaksızca araç kullanıyor oradan kiralayıp getirdiği lüx araç ile. Zaten bunu gören kızlar ölüyor arkalarından. Kendini pıçaklayan bile varmış, ışıklarda patiyle kalkan gurbetçi züppe yüzüne bakmadı diye. Valla

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...