İçeriğe Yönlendir

İçişleri Bakanlığından Mesaj Alanlar Oldu mu?

Okay Kaygusuz

Recommended Posts

Çağlar Bayur
7 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Maaşlarını alamayan devlet kurumları var. Sağlam kaynak. Her kuruşa ihtiyacı var devletin bu ara 1

bazı face yorumlarında okudum, bu gibi ihtiyacı yazanlar hakkında  (oto forumlarındaki bit beyinlilerden) bahsedilmiş ama ..eee hangisi doğru?

biri bit beyinli olabilir bilemem de hangisi o zaman ?

Alem quantum diyor, endüstri ye rakam koyuyor da biz nerdeyiz anlamadım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Bulut
4 saat önce, Ali Demirel yazdı:

Telefonda birşeylere bakmak telefon ile konuşmaktan daha çok dikkat dağıtır be dolayısı ile kaza oranını daha fazla yükseltir.
İki eli direksiyonda önüne bakmak yerine bir elimde telefon, navigasyona(!) bakan herkese gerekli uyarı yapılmalı bence. 
Navigasyon programları bile hareket halinde kullanılmaması yönünde uyarır...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bunun takibini biz yapamayız. Direksiyon başındaki kişinin öncelikle duyarlı olması gerekir.Dediğinizde sonuna kadar haklısınız.Ama kurallara uymayan bir toplum yapımız var maalesef. Gerekli uyarılarımızı sürekli yapıyoruz. Ama bir kulaktan girip diğerinden çıkıyor genel olarak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
8 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

"Adalet ve hukuk nedir nasıl sağlanır" diye bir eğitim projesi yapıp tüm memurları bu eğitime sokmak lazım. En azından 1 hafta.

gece gece adet çıkarmasak ?

Yorum bağlantısı
Emre Usta
Radardan geçip hemen emniyeti arayarak sildir en arkadaşım var. Yalan söyleyecek biri değil. Şöyle de bit durum var. TEM de görev yapan polis memuru olup da mesai saati içinde kendi aracıyla bir evrak götürürken radar cezası yiyen ve sildiremeyen polis arkadaşım da var.
Sildiren arkadas soyle bir durum var silen kisi denetimde ortaya cikarsa gel bakalim anne ve baba adin ne diye sorarlar adama.kac para aldin isine döner.sistem aciklari var ancak kimse kimseye hele su devirde yardim edeyim demez.sisten ,emniyet kemerinden yazmaz.
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Benim de sana işim düşer hesabı... Keşke olmasa

Sildiren arkadas soyle bir durum var silen kisi denetimde ortaya cikarsa gel bakalim anne ve baba adin ne diye sorarlar adama.kac para aldin isine döner.sistem aciklari var ancak kimse kimseye hele su devirde yardim edeyim demez.sisten ,emniyet kemerinden yazmaz.
Yorum bağlantısı
Emre Usta

Ceza yazmakla kurallara uyan sayisi artmiyor.Polisi gorunce makas atmayi birakip polisi gecince ayni makasa devam eden,Yasak olan herseyi yapan milletiz.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

bazı face yorumlarında okudum, bu gibi ihtiyacı yazanlar hakkında  (oto forumlarındaki bit beyinlilerden) bahsedilmiş ama ..eee hangisi doğru?
biri bit beyinli olabilir bilemem de hangisi o zaman ?
Alem quantum diyor, endüstri ye rakam koyuyor da biz nerdeyiz anlamadım

Burada bir kişi çıkıp desin ki, ben 110 yazan yerden 150 ile geçtim, emniyet şeridinde gittim, içkili direksiyona geçtim, telefona bakarken karşı şeride uçtum, makas ata ata gazladım, mahalle arasında milleti çığnadım, patiyle anne kucağında uyuyan bebeği uyandırdım... Kolluk kuvvetleri bana haksız yere ceza yazdı. Onu diyen kardeşim olsun yüzüne tükürürüm. Ama,

Bunları yıllardır yapana seyirci olana, müsamaha gösteriyor olana, yolları kapatıp burada daha fazla kamyon terörü olmasın diyene dağıtın burayı talimatı verene, kurallar kat'i uygulanacak diyenlere gerekeni söylemek erdemdir. Bit beyinliler anlayamaz akılları tutulmuştur onların.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
23 dakika önce, Onur Bulut yazdı:

Bunun takibini biz yapamayız. Direksiyon başındaki kişinin öncelikle duyarlı olması gerekir.Dediğinizde sonuna kadar haklısınız.Ama kurallara uymayan bir toplum yapımız var maalesef. Gerekli uyarılarımızı sürekli yapıyoruz. Ama bir kulaktan girip diğerinden çıkıyor genel olarak. 

pusu yaparsan gizli polis ile 1000 kişide 1 kişiye yazsan herkes uyar ondan sonra. ama yazmayı sürdüreceksin.

10 dakika önce, Emre Usta yazdı:

Ceza yazmakla kurallara uyan sayisi artmiyor.Polisi gorunce makas atmayi birakip polisi gecince ayni makasa devam eden,Yasak olan herseyi yapan milletiz.

artar. polis gizli olacak dediğim gibi. pat diye çıkacak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
14 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

ama yazmayı sürdüreceksin.

muayene şartları bile yılda bir değişiyor hocam , süreklilik garip olur bizde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Usta

Gorevini yapan trafikcilere neler oldugunu haberlerde duyuyoruz [emoji16] Saka bi yana da keske kurallar biraz daha caydirici olsa tersten gelmenin 108 lira para cezasi.400 500 olacak ki en dusuk ceza millet daha dikkat eder

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
2 dakika önce, Emre Usta yazdı:

Gorevini yapan trafikcilere neler oldugunu haberlerde duyuyoruz emoji16.png Saka bi yana da keske kurallar biraz daha caydirici olsa tersten gelmenin 108 lira para cezasi.400 500 olacak ki en dusuk ceza millet daha dikkat eder

Emin ol o 108 lirayı yesen bir daha yapmazsın. cezanın caydırıcılığı uygulanıp uygulanmamasında. Bunu ünlü hukuk profesörü sulhi dönmezer söylemiştir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Polis devleti temsil ediyor. Devlet memuruna namusu gibi sahip çıkmalı. Kötü örnekler bunu asla haklı çıkarmaz.

Gorevini yapan trafikcilere neler oldugunu haberlerde duyuyoruz [emoji16] Saka bi yana da keske kurallar biraz daha caydirici olsa tersten gelmenin 108 lira para cezasi.400 500 olacak ki en dusuk ceza millet daha dikkat eder
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Usta

Ceza yememek icin dayisini arayanlarin oldugu yerde kimse gorevini yapamaz.Ceza konusunda 108 lira cok degil erken odeyen zaten indirimle öduyor.Parasi olana az bile.Cezalarin caydirici olmasi gerekli oldugunu dusunuyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek
Ceza yememek icin dayisini arayanlarin oldugu yerde kimse gorevini yapamaz.Ceza konusunda 108 lira cok degil erken odeyen zaten indirimle öduyor.Parasi olana az bile.Cezalarin caydirici olmasi gerekli oldugunu dusunuyorum.
Ahh o dayılar ah..
İlkokulda sırf çocuğunu seçtiği hocaya verebilmek için milletvekili araya sokan gördüm ben. Sizi cumhurbaşkanına şikayet edeceğim diyen mi dersin. Torpil, adam kayırma bunlar genel sorun maalesef
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
3 dakika önce, Emre Usta yazdı:

Cezalar lira olarak değil de asgari ücretin onda biri, beşte biri, yarısı felan gibi başka bir rakama göre belirlenmeli ve kanunda öyle kalmalı. Evet bugünkü duruma göre 108 biraz az olabilir. ama yine de uygulanmalı. 10 lira olsa bile uygulanmalı.

Geçen gün yüksek lisans mülakatı yapıyoruz ben sabah toplantı salonunda yerimi almıştım. Biri girdi belli ki veli. Ben polis memuruyum birşey söyliyeceğim dedi. Baktım baktım..Yeniden ben polis memuruyum söyleyeceğim var dedi. Baktım.. Öğrenci kendi söyler siz zahmet etmeyin dedim.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Benim dayım olsaydı trafik cezası yedim sildirir misin diye aramaya yüzüm olmazdı. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
7 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

trafik cezası yedim

yüz yüze gelsem, size  ceza yazmaktan imtina ederdim Herr Tokherr

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hız limitleri çok mantıksız bizde, 110 ile gidilecek yerde pat diye 50km hız limiti koymuş, neye göre 50. Doğal olarak kimse uymuyor. Dar sokakta , okul önünde hız limiti 30 olur, şehiriçi 50 olur. Çevre yolunda 80,90 olur.  Bunları EDS ile denetlersin . Zorla uyar insanlar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Abi bıyıklar ateş ediyor ya yeni farkettim[emoji41]

Benim dayım olsaydı trafik cezası yedim sildirir misin diye aramaya yüzüm olmazdı. 
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Demirel
"Adalet ve hukuk nedir nasıl sağlanır" diye bir eğitim projesi yapıp tüm memurları bu eğitime sokmak lazım. En azından 1 hafta.

Siyasileri, Hakim ve savcıları da çağırın lütfen
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
59 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Hız limitleri çok mantıksız bizde, 110 ile gidilecek yerde pat diye 50km hız limiti koymuş, neye göre 50. Doğal olarak kimse uymuyor. Dar sokakta , okul önünde hız limiti 30 olur, şehiriçi 50 olur. Çevre yolunda 80,90 olur.  Bunları EDS ile denetlersin . Zorla uyar insanlar. 

bakkal bile koyduruyor olabilir.

Bir saat önce, Evren Erakçora yazdı:

bakkal bile koyduruyor olabilir.

Sabiha gökçen havalimanının yönü optimal yapılmamış birilerinin evinin üstünden uçak geçmesin diye. Yapan ispanyol mühendis ile uçak seyahati yapmıştım rastgelmiştim.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
5 saat önce, Mustafa Çiçek yazdı:

Emniyette tanıdığı olan sildiriyor cezayı. Yok olmaz öyle şey demeyin, oluyor malesef

Benimde tanıdığım var emniyette ama ceza varsa gecikmeden indirimli ödeyeyim diye arıyorum bazen.

Bir kurala karşı geldiğim için ceza almaktan kaçıyorsam, o kurala uyanların hakkına girerim.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
İste bu yuzden ben dayisini arayan kisi degil de direk dayinin kendisi olmak istiyorum, kime basvurmam gerekiyor [emoji16]
Töbe töbe, şaka.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar
11 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

9 saat önce, Ali Demirel yazdı:

Siyasileri, Hakim ve savcıları da çağırın lütfen

Bizde önce başmüdürleri/müdürleri eğitimlere (bazı konularda) alıyorlar ki, aşağıda o işi yapacak memuruna zorluk çıkarmasınlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş
(düzenlendi)

yarış motorunu tokatlayan doblo:)

tarihinde Hakan Yavaş tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...