İçeriğe Yönlendir

Vernik Çatlaması

Çağatay Kılınç

Recommended Posts

Çağatay Kılınç

Aytozu grisi aracının son 2 haftada boya verniği üzerinde kılcal çatlaklar artmış maalesef. Şanlıurfada görev yaptığım için buranın güneşi mahvediyor. En büyüğü 2 cm çapında 4 5 adet gördüm ilerlememesi için önerileriniz neler acaba?

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Japon yapıştırıcısı ile büyüme kısmen absorbe edilebiliyor ancak tavsiye etmem. Vernik attıysa kısa sürede metestaz yapmış kanser gibi ilerler tek çözümü boyatmak veya zımpara yapıp araç renginde kaplama uygulamak.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Peki bu bölgeleri zımparalayıp sadece o bölgeleri boyatsak nasıl olur ? Mesela kaputta 2 3 yerde var bölgesel boyama sırıtır mi acaba renk uyumsuzluğu vs gibi?

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

O kısım bölgesel film yapılsa nasıl olur ki çatlama durmaz mı ki? Farklı fikirler bulmak lazım. Japon arkadaşın dediği gibi akıllıca geliyor ama

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Aşırı bir aşınma söz konusu değil tırnağa gelmiyor gibi henüz sadece kılcal çatlaklar gibi... Bazı videolarda zımpara ve vernikle kısmen de olsa onarım yapanlar var ama bu işe eli yaykın olmak lazım. Zaten film kaplama vs düşünmüyorum. Bir yaz daha görmeden satabilirim. Zaten sonradan öğrendiğim bedeli yazmayan meblasız bir sel hasar kaydı görünüyor 12 yıl öncesine ait bunu da yeni öğrenmiş oldum...Ağır hasar kaydı yazmasa da bu sanırım fiyatı düşürerek. 

59 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Konunuz uygun bölüme tasinmistir..

Teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
3 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Malum bölgenin yakından resimleri olursa daha fazla destek geleceğini düşünmekteyim 😊

Koray bey bugun fırsatım olmadı lakin yarın okula gittiğimde hepsini yükleyeceğim 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

o bölümlere 2000 zımpara yapın sonra fırça ile oto verniği sürün. 1 ay kadar sonra 1200 1500 ve 2000 su zımparası ile dairesel hareketlerle verniği düzeltip, ince pasta ile pasta yapıp sonra cila yapın.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül
Aytozu grisi aracının son 2 haftada boya verniği üzerinde kılcal çatlaklar artmış maalesef. Şanlıurfada görev yaptığım için buranın güneşi mahvediyor. En büyüğü 2 cm çapında 4 5 adet gördüm ilerlememesi için önerileriniz neler acaba?
Kuş pisliği mi durdu üzerinde?
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Kuş pisliği normalde çok bekletmem aslında lakin bulunduğum yerde güneş çok yakıcı maalesef...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...