İçeriğe Yönlendir

Konsol Boyama veya Kaplama

Özdemir Deniz

Recommended Posts

Özdemir Deniz

Resimdeki arkadaşın genel durumundan memnun değilim. Kaplama mı daha iyi olur söküp boyamak mı? Parlak Siyah (Piano Black) yapmayı düşünüyorum. Bunu yaparsam kapılardaki küçük detayları da bütünlük sağlaması açısından yapacağım.

https://thumbs.img-sprzedajemy.pl/1000x901c/5a/ef/be/ramka-radia-konsola-panel-srodkowy-vw-polo-9n-myslowice-390042532.jpg

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz
6 dakika önce, Buğra Höngül yazdı:

Sulu kaplama yapılabilir

Kendim bir şeyler yapmaya çalışacağım. Aklıma geldi ama sanırım ben üstesinden gelemem.

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz
3 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Düğmelere çözüm bulmadan başlama bence. Çirkin gözükür..

Amirim düğmeler kötü görünmüyor. Belki çok parlak olursa sırıtır ama mat olursa belli olmaz gibi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Parlak boyama yapılır ama plastiğin boyanma süreci bildiğim kadarı ile metale göre bi tık daha zor. Çok iyi zımpara ve astarlanmalı ki, bir daha bu duruma gelmesin. Ben olsam kesinlikle profesyonel yardım alırdım. Ersen'in yolladığı link gayet başarılı duruyor. Forumda da kullanan vardı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

piano black güzel duruyor ama bakımı zor çok çabuk parmak izi kalıyor çabuk çizilebiliyor bence metalik griye boyayın daha şık duruyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz
9 dakika önce, Emre Öğüt yazdı:

piano black güzel duruyor ama bakımı zor çok çabuk parmak izi kalıyor çabuk çizilebiliyor bence metalik griye boyayın daha şık duruyor 

volkswagen-polo-aluminyum-kaplama-2001-2

olabilir. Plastik astar ve boya yeterli olacak sanırım. Sprey olarak satılanlar ile.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

piano balcak bir işlem serisi sonunda ortaya çıkan görünümdür ve çok zordur, o konsol ehil boyacıda yaklaşık 2-3 günde piano black (gerçek) görünüme kavuşur, gri vb. renkelr çok hata gösterir.

tavsiyem: alfa romeo torpi rengi diye adlandırılan koyu gun metale benzeyen boya hazırlatmak. alt zemine çok ince scocth geçilip ince de astar atmak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
3 saat önce, Özdemir Deniz yazdı:

Amirim düğmeler kötü görünmüyor. Belki çok parlak olursa sırıtır ama mat olursa belli olmaz gibi

Düğmelerde ışık varsa diye dedim ama müdürüm.. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Soft kaplama restorasyon instagram adresine göz atın.işçilikleri çok güzel.Bu konsol sıfır gibi olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
7 dakika önce, Mehmet Pınar yazdı:

Soft kaplama restorasyon instagram adresine göz atın.işçilikleri çok güzel.Bu konsol sıfır gibi olur.

+1

Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru
5 saat önce, Özdemir Deniz yazdı:

Resimdeki arkadaşın genel durumundan memnun değilim. Kaplama mı daha iyi olur söküp boyamak mı? Parlak Siyah (Piano Black) yapmayı düşünüyorum. Bunu yaparsam kapılardaki küçük detayları da bütünlük sağlaması açısından yapacağım.

https://thumbs.img-sprzedajemy.pl/1000x901c/5a/ef/be/ramka-radia-konsola-panel-srodkowy-vw-polo-9n-myslowice-390042532.jpg

Açıkçası zemin erimiş gibi duruyor. Sprey astar boya ile mükemmel işçilikle boyasaniz bile zemine yeteri kalitede zımpara yapamayacaginizi düşünüyorum. Ayrıca boyasaniz dahi hep dikkat etmeniz gerekecek çünkü hafif keskin bir şey hemen dağıtabilir. En iyisi fiyat uygun olursa soft kaplama çünkü ürün sıfırlanır.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt
2 saat önce, Mehmet Pınar yazdı:

Benim klima tuşlarını burada yaptırdım, müşteriye karşı ciddiyetleri ve saygıları kesinlikle  yok. Müşteri kendilerine mahkum şeklinde tavırları mevcut. Klima  tuş takımını kendilerinin demontaj / montaj işlemlerini yapamayacaklarını belirttiler. Oto ses sistemleri üzerine çalışan bir yere tuş takımı 100 TL'ye söktürdüm. Kendilerine tuşların orjinali gibi olacağı konusunda anlaşmamıza rağmen, tuş takımını teslim aldığımda takım üzerindeki ikonları orjinalinden daha büyük olduğu ve renkli olan kısımlarını ise renksiz olarak teslim ettiler. Yaptıkları işlem şablonu çıkartıp tuş takımını boyamak, o kadar. ücret olarak 1 yıl önce 200 TL ödedim, Sökme takma hariç.  Ben hiç memnun kalmadım ne yaklaşımlarından ne de çıkarmış olduğu işlerinden.Böyle olacağını bilsem kendim boyardım daha iyi sonuç alırdım buna eminim.  Başkası memnun olabilir, benim şahsi düşüncem ve deneyimimdir. 

oOQvN7.jpg

MONDEO MK4 CLİMATE CONTROL PANEL ile ilgili görsel sonucu

• Beğen 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Ben bu arkadaşların yaptıkları işi inceledim.

Düğmeleri-tuşları komple zımparalayıp yumuşak dokulu plastik boyasıyla (sektördeki adını bilmiyorum) boyuyorlar. Üzerindeki simgeleri ellerinde ona yakın ne varsa onu koyuyorlar, yoksa kendileri çiziyorlar.

Yani fontlar ve simgeler orijinalle aynı olmuyor. Benim gibi takıntılılar için sıkıntılı bir durum.

Onun dışında yukarıda da belirtildiği gibi pek esnaflıkları yok diye duydum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...