İçeriğe Yönlendir

Mondeo MK2 Ghia Benzinli Çok Yakıyor

Nusret Özbek

Recommended Posts

Nusret Özbek
(düzenlendi)

Arkadaşlar aracı yeni aldım gaz pedalı sertliğinden dolayı tamirciye götürdüm halatı değiştirme yerine boğaz kelebeği yayını esnetip gevşetmişler yol bigisayarı yakıt sarfiyatı100 kilometre göstergesi 8 lt nin altına düşmüyor anlık yakıt göstergesi nomal çalşıyor şuan arabam uzun yolda benzinde 582 krş yakıyor fulledim 220 km yol yaptım denedim bu konuda önerilerinizi bekliyorum servis tamirci neresi olursa tel no 05366965718 teşekkür ederim.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Herkes özür dileyerek söylemem gereken bişey var. O usta mal mı kelebeğin fabrikadan ayarlı sistemini bozup aracın genetiğiyle oynuyor! Ya ne kadar aptal saptal insan varsa usta gibi geziyor ortalıkta. Geri götürün eski haline getirsinler yayı. Başka yere gidin tele baksınlar. Yedek su bidonunun arkasından falan dolanır. Kırılıp bükülmüş olabilir. Gerekirse değişirler

Arkadaşlar aracı yeni aldım gaz pedalı sertliğinden dolayı tamirciye götürdüm halatı değiştirme yerine boğaz kelebeği yayını esnetip gevşetmişler yol bigisayarı yakıt sarfiyatı100 kilometre göstergesi 8 lt nin altına düşmüyor anlık yakıt göstergesi nomal çalşıyor şuan arabam uzun yolda benzinde 582 krş yakıyor fulledim 220 km yol yaptım denedim bu konuda önerilerinizi bekliyorum servis tamirci neresi olursa tel no 05366965718 teşekkür ederim.

Herkesten özür dileyerek söylemem gereken bişey var. O usta mal mı kelebeğin fabrikadan ayarlı sistemini bozup aracın genetiğiyle oynuyor! Ya ne kadar aptal saptal insan varsa usta gibi geziyor ortalıkta. Geri götürün eski haline getirsinler yayı. Başka yere gidin tele baksınlar. Yedek su bidonunun arkasından falan dolanır. Kırılıp bükülmüş olabilir. Gerekirse değişirler

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Şehir içi ise az bile. mk 2 şehir içi 10 lt. dışı sürate göre 7-8 yakar gayet normal.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

araba benzinle 25 kuruş mu yakması beklenilen ?

10 litre yakıyora normal mondeo için . 2.0 atmosferik benzinli değilmi bu araba 

8 yakıyorsa eğer çok az yakıyor diye binerdim

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

mükemmel tüketim

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)

Gercek pompa degeri nedir? Fark var mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Uzun yolda nasıl gidildiği önemli tabi ki... Nasıl gidildi de yaklaşık 8.5 litre yaktı.. ?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Ben aynı değeri 1.2 twingo ile görüyorum fazla şey etmemek lazım :)

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Erdal Daban

Bende yol bilgisayarından aynı verileri görüyorum yalnız benim dikkatimi çeken rölantide 1.4-1.7 arası gösteriyor bu biraz fazla değil mi anlık tüketim değeri olarak 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Uzun yol için tüketim fazla. Tabi ki yaptığınıyolu bilmek lazım. 

7 dakika önce, Erdal Daban yazdı:

Bende yol bilgisayarından aynı verileri görüyorum yalnız benim dikkatimi çeken rölantide 1.4-1.7 arası gösteriyor bu biraz fazla değil mi anlık tüketim değeri olarak 

Ben de bir ara yüksekti, hatta dalgalanma oluyordu, rölanti motorunu/valfini değiştirdikten sonra 0,9-1,2 arası oynuyor. Daha yukarı çıkmıyor. 

Yorum bağlantısı
Erdal Daban
14 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Uzun yol için tüketim fazla. Tabi ki yaptığınıyolu bilmek lazım. 

Ben de bir ara yüksekti, hatta dalgalanma oluyordu, rölanti motorunu/valfini değiştirdikten sonra 0,9-1,2 arası oynuyor. Daha yukarı çıkmıyor. 

Benim rolanti valfi de sorunlu mu dersiniz ? 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
17 dakika önce, Erdal Daban yazdı:

Benim rolanti valfi de sorunlu mu dersiniz ? 

Ateşleme sisteminin parçalarında sorun yoksa valf sorunlu olabilir.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Türker Aydin
On 11.03.2019 at 11:59, Mahmut Yıldız yazdı:

Ben de bir ara yüksekti, hatta dalgalanma oluyordu, rölanti motorunu/valfini değiştirdikten sonra 0,9-1,2 arası oynuyor. Daha yukarı çıkmıyor

hocam rolanti valfi hangi marka taktınız ben bir türlü rolantiyi tutturamadım.

Yorum bağlantısı
Erdal Daban
On 7.06.2019 at 20:16, Türker Aydin yazdı:

hocam rolanti valfi hangi marka taktınız ben bir türlü rolantiyi tutturamadım.

Rolanti valfinin uzun yolda yakıt tüketimine bir etkisi olacağını sanmıyorum.Bu valf rolantiyi sabit tutmak için konulmuş önemli bir parça, şehir içinde dur kalklarda özellikle yakıta etkisi var ben yol bilgisayarından aklıma gelirse bakıyorum 1.4 -1.7  oynuyor sabit durmuyor anlık yakıt.Haftaya orjinal bobin ve buji kablosu almayı düşünüyorum, rolanti dalgalanması varsa rolanti motoruna baktırın.Gelecek ay bende orjinal bulabilirsem onu da değiştireceğim,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...