İçeriğe Yönlendir

Kastamonu Dolu Doğal Afet

Ahmet Gül

Recommended Posts

Aydın Sert

Hocam çok geçmiş olsun.

Hevesiniz kırılmasın. Bu şekilde nazarı çıkmış olsun diyelim. Ya daha farklı şekilde olsaydı? Rabbim korusun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş
Bir saat önce, Ahmet Gül yazdı:

Sağolun iyi dilekleriniz için. Peki dalgalanma falan kalıyor mu yapılan işlemden sonra.

Bende olmamıştı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Geçmiş olsun allah beterinden korusun,doğanın dengesi bozuldu ceviz büyüklüğünde dolu,aşırı yağış,hortumlar vs...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Arkadaşlar yarın resim de atarım da şimdi moralim bozuk. Sol taraf baya hasarlı. Allah’tan cam tavan kırılmadı. Tavan sütunları hasarlı, sol stop kırık, arka silecek kapağı ve benzin depo kapağı hasarlı. Fikirlerinize muhtacım. Servis mi usta mı kimin ne düşüncesi varsa bir zahmet. Canımıza gelmedi çok şükür. Restauranttaydık tüm camlar patladı. Tuvalete sığındık. Arabaya koştum kuytuya sokayım diye. Sokacak bir yer yok baktım. Can tehlikesi var kendimi arabadan attım aşağı. Elime yumruk büyüklüğünde bir dolu geldi. Anahtar elimden fırladı. Onu yerden alayım derken kafama yumruk büyüklüğünde dolu geldi. Kafam şiş ve yarık şu an. Korku filmi gibiydi. Allah kimseye yaşatmasın.
Geçmiş olsun gerçekten büyük afet olmuş cana gelmesin boşverin kasko halleder göçükler için acele etmeyin iyi bir yer araştırın
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun, çok kötü görünmüyor ama hevesle alınınca can sıkılıyor illa ki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
Geçmiş olsun, çok kötü görünmüyor ama hevesle alınınca can sıkılıyor illa ki.

Son dakika biraz kuytuya soktum sağ tarafı biraz kurtardık ama sol taraf böyle. Arkadaşların araçlar çok daha vahim. Bununla geçmiş olsun. Bazı arkadaşlar trafikte yakalanmış. Bayağı can tehlikesi atlatmışlar çok korkmuşlar.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
10 dakika önce, Ahmet Gül yazdı:

Son dakika biraz kuytuya soktum sağ tarafı biraz kurtardık ama sol taraf böyle. Arkadaşların araçlar çok daha vahim. Bununla geçmiş olsun. Bazı arkadaşlar trafikte yakalanmış. Bayağı can tehlikesi atlatmışlar çok korkmuşlar.

Benim araç panoramik cam tavan. Şimdi arkada çocuklar varken yolda böyle bir şey ile karşılaşsam ne yaparım bilemiyorum 😢😢

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
14 saat önce, Ahmet Gül yazdı:

1c6ec8b9ad021738fb6b27790b7e73f5.jpg
9219164a86a29cdde79dace5546aacda.jpg
Benim kasko da yok. Hasar aldım, ikinci elde para da etmem gari emoji3.png

geçmiş olsun.  ama servisin yapacağı bir şey yok kullanıcı hatası.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

geçmiş olsun, böyle durumlarla devlet zararı karşılamıyor mu? Karşılamıyorsa neden hasar tespiti çalışması yapıyorlar ki?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
14 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

330 az, 600 de saymayı bıraktırıyor eksper :)

Bende 150'den sonra saymayı bırakmıştı.

13 saat önce, Ahmet Gül yazdı:

Arkadaşlar yarın acenteyle iletişime geçeceğim. Ancak şimdi ne yapacağımı bilmediğim için endişeleniyorum. Süreç nasıl işleecek. Kasko şirketi eksper mi verecek? İki ayrı serviste işlem yaptırmam mümkün mü örneğin kaporta için bir ustaya götürsem, yedek parça vs için yetkili servise gitsem? Olay afet kapsamına alınmazsa ne olur? Hasarsızlık bozulur mu? Tutanak falan bir şey tutmadık. Bu sorular kafamı kurcalıyor. Gece uyku tutmayacak cevap bulamazsam.

Çok geçmiş olsun. Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar. Yaşadıklarımı anlatayım:

1- Dolu hasarından sonra istanbul'da 3 milyon aracın etkilendiği iletildi. Biri de bendim

2- Kasko firmaları dolu hasarını ücretsiz onarım hasar olarak yansıtacağını duyurdu.

3- Kullanıcılar coşunca "tamam hasar olarak sunmayacağız, sadece kayıtlı gözükecek" diyerek kullanıcı zararını minimuma indirdi.

4- Çok yoğun bir eksper süreci olduğundan Axa yerinde eksper gönderdi. 150 göçükten sonra eksper saymayı bıraktı bende.

5- 27 Temmuz 2017'de yaşanana hasar için 8 Mart 2018'e randevu alabildim.

6- En erken yetkili servis randevu verdiği için onu tercih ettim.

7- Yetkili serviste yaşadıklarımı aşağıdaki linkte açıkladım. Resimler uçmuş ama herşeyi detayı ile anlatmıştım:

https://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/282108-arazi-naylonu-4x4/?do=findComment&comment=3268296

Ben olsam bu işin ehline giderim. Göçükcü bulun, referans bulun, öyle gidin.

Canınızı da sıkmayın, tek aracı hasar gören siz değilsiniz. Benim araım onarıldı ama sac ince olduğu için Emmi'nin bahsettiği gibi dalgalanma mevcut. Ama 10 milyon araçlı istanbul'un %30'u aynı durumdadır zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Geçmiş olsun gerçekten büyük afet yaşamışsınız. Aracınızı servis dışında yaptırınız bu işle ilgilenen gezici bir ekip var dolu yağışı olan yerlere gelip çalışıyorlar. Bilginiz olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Kaskosu olmayanlar PDR ekipmanı, isopropil alkol ve bahaus tan krem rengi olan mum silikon ve tabancasını alıp kendisi yapabilir.Eziyetli ve yorucu iş. Ama bazı göçükleri epeyce düzeltmek mümkün oluyor. İmza kaskosuz araç sahibi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Çok geçmiş olsun.

Geçen sene İstanbul’daki yağışta arkadaşların arabalarında da benzer durum oldu. Yetkili servisler her işte olduğu gibi bu işte de kaliteye önem vermiyor maalesef. VW yetkili servisleri Güney Amerika’dan usta getirmişti ve astronomik rakamlar istiyorlardı.

Kaskoyla filan uğraşmaktan vazgeçtik. Hakan Usta halletti sağolsun. :)

Bence siz de yaşadığınız bölgede referansları sağlam, mümkünse daha önce tanıdık birinin iş yaptırdığı bir göçükçü ile görüşün. Ucuz bir işlem değil, ama ilk günkü gibi olacaktır.

Kırılan stop vs için de alfayedek.net Sercan Keklik’ten destek alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Çok geçmiş olsun. Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar. Yaşadıklarımı anlatayım:

1- Dolu hasarından sonra istanbul'da 3 milyon aracın etkilendiği iletildi. Biri de bendim
2- Kasko firmaları dolu hasarını ücretsiz onarım hasar olarak yansıtacağını duyurdu.
3- Kullanıcılar coşunca "tamam hasar olarak sunmayacağız, sadece kayıtlı gözükecek" diyerek kullanıcı zararını minimuma indirdi.
4- Çok yoğun bir eksper süreci olduğundan Axa yerinde eksper gönderdi. 150 göçükten sonra eksper saymayı bıraktı bende.
5- 27 Temmuz 2017'de yaşanana hasar için 8 Mart 2018'e randevu alabildim.
6- En erken yetkili servis randevu verdiği için onu tercih ettim.
7- Yetkili serviste yaşadıklarımı aşağıdaki linkte açıkladım. Resimler uçmuş ama herşeyi detayı ile anlatmıştım:
https://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/282108-arazi-naylonu-4x4/?do=findComment&comment=3268296

Ben olsam bu işin ehline giderim. Göçükcü bulun, referans bulun, öyle gidin.
Canınızı da sıkmayın, tek aracı hasar gören siz değilsiniz. Benim araım onarıldı ama sac ince olduğu için Emmi'nin bahsettiği gibi dalgalanma mevcut. Ama 10 milyon araçlı istanbul'un %30'u aynı durumdadır zaten.

Sani bey sağolun. Zorlu bir süreç bekliyor bizi o malum. Sanayiden geliyorum, kapıdan girmek bile mümkün değil. Moralim bozulmadı desem yalan olur. Parasında pulunda değilim, hevesim kırıldı. Arabaya binesim bile gelmiyor maalesef. Böyle kalacak hali yok bir şekilde yapılır da kasko hayal kırıklıklarını karşılamıyor [emoji3]

Ankara’da yaşayan ya da bilgisi olanlar önerebileceğiniz göçük merkezi var mıdır?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
Eskişehirde mercedes yetkili servisi göçük düzeltmeyi dışarıya yaptırıyor

Yetkili servisi aradım göçük düzeltme yapmıyoruz dediler. Yetkili servis şimdilik seçenek dahilinde değil. İşinin ehli bir göçükcü arıyorum Ankara’da.
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Ankara da göçükçü var da çok para istiyorlar. tanesini 70 80 tl den aşağı  yapanı görmedim. 100 adet olsa 8000 tl mi vereceksiniz? En güzeli yapılabilecek olanları yapacak ekipmanı alıp deneye yanıla öğrenmek. Ciddi olanları ustasına yaptırmak. Göz önünde olmayanı olduğu gibi bırakmak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy

2017 Temmuz ayindaki gocuk afetinden bizde fazlasiyla etkilendik
Arabin sağ tarafi bildiginiz yamuldu nasıl duzelicek diye dusunurken 3000 4000 tl den aşşa fiyat vermiyolardı kışa dogru bi arkadas vasitasiyla 1000 yaptırdım ve araba eski haline döndü gibi cepten yaptirdigimiz icinde herhangi bi kayıtta gozukmedi.

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
27 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

Ankara da göçükçü var da çok para istiyorlar. tanesini 70 80 tl den aşağı  yapanı görmedim. 100 adet olsa 8000 tl mi vereceksiniz? En güzeli yapılabilecek olanları yapacak ekipmanı alıp deneye yanıla öğrenmek. Ciddi olanları ustasına yaptırmak. Göz önünde olmayanı olduğu gibi bırakmak.

Araç kaskolu. Artık ne çıkarsa, yapabileceğim bir şey yok. Cepten yaptıtırsam bir daha kasko yaptırmam. Arkadaşlar ısrarla kaskoyu bozma diyor. Altı ila 10 bin arası masraf var, kendim karşılayamayacağım. 

9 dakika önce, Hakan Gülsoy yazdı:

2017 Temmuz ayindaki gocuk afetinden bizde fazlasiyla etkilendik
Arabin sağ tarafi bildiginiz yamuldu nasıl duzelicek diye dusunurken 3000 4000 tl den aşşa fiyat vermiyolardı kışa dogru bi arkadas vasitasiyla 1000 yaptırdım ve araba eski haline döndü gibi cepten yaptirdigimiz icinde herhangi bi kayıtta gozukmedi.

Belirttiğiniz fiyatlara biraz hayal gibi. Usta olmayanlar bile onun iki katına yapmıyorlar. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)
14 dakika önce, Ahmet Gül yazdı:

Araç kaskolu. Artık ne çıkarsa, yapabileceğim bir şey yok. Cepten yaptıtırsam bir daha kasko yaptırmam. Arkadaşlar ısrarla kaskoyu bozma diyor. Altı ila 10 bin arası masraf var, kendim karşılayamayacağım. 

Şimdi, Evren Erakçora yazdı:

Koskoyu bozmayacaksak koska ne işe yarayacak , bence de kaskodan yaptırın.

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Kasko bu günler için değil mi?

Cepten yaptırmayı seçenek olarak görmeyin.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...