İçeriğe Yönlendir

Kastamonu Dolu Doğal Afet

Ahmet Gül

Recommended Posts

Doğan Arşiray

Bence de, kasko varsa düşünmenin alemi yok. Yada aracın tavan ve kaput hariç yerleri boyatılabilir. İyi değerlendirmek lazım eksi ve artıları.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 saat önce, Ahmet Gül yazdı:

Arkadaşlar ısrarla kaskoyu bozma diyor.

garip... lokantaya girdik garsonu çağırdık 10 tl verip çorbayı içmeden dışarı çıkan var mı bu arkaddaşlar arasında?

2 saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

Ankara da göçükçü var da çok para istiyorlar. tanesini 70 80 tl den aşağı  yapanı görmedim. 100 adet olsa 8000 tl mi vereceksiniz? En güzeli yapılabilecek olanları yapacak ekipmanı alıp deneye yanıla öğrenmek. Ciddi olanları ustasına yaptırmak. Göz önünde olmayanı olduğu gibi bırakmak.

dolu hasarında eksperler paket rakam veriyor, 400 adet 600 adet ve üstü adet gibi mesela 3500-4500 TL arası...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Gök
2 saat önce, Ahmet Gül yazdı:

Araç kaskolu. Artık ne çıkarsa, yapabileceğim bir şey yok. Cepten yaptıtırsam bir daha kasko yaptırmam. Arkadaşlar ısrarla kaskoyu bozma diyor. Altı ila 10 bin arası masraf var, kendim karşılayamayacağım. 

Belirttiğiniz fiyatlara biraz hayal gibi. Usta olmayanlar bile onun iki katına yapmıyorlar. 

o arkadaşlar kaskonun ne için yapıldığını düşünüyorlar merak ettim. 

yaptır arabanın heryerini kaskoda neyse parası versin düşünme bile 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Arkadaşlardan biri çekmiş. Kastamonu Kültür Köyü Öğretmen Evi. Burada yakalandık. Bir arkadaşın tayini çıktı veda yemeği yapacaktık.

dolu hasarında eksperler paket rakam veriyor, 400 adet 600 adet ve üstü adet gibi mesela 3500-4500 TL arası...

Yok zaten abi kaskodan yaptıracağım benle mi gelecek öbür tarafa. Uğraşamam değer kaybıymış, hasar kaydıymış. Sizde biliyorsunuz işte çocuklar gibi özeniyordum namussuza. Hevesim kursağımda kaldı tek sıkıntım o.
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
14 saat önce, Ahmet Gül yazdı:

Videolar görünmüyor, merak etme araca yeniden hevesle bağlanırsın.

Bende çok zor şartlarda ve çok hevesli alıp 1 hafta sonra kaza yaptım hevesim felan kaçmıştı ama şimdi yeniden kendine bağladı beni. :)

Yapıldıktan sonra aranız iyi olacak inşallah.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Öncelikle geçmiş olsun, aksi bir kara alınmadıkça dolu hasarı kasko poliçenize ve tramere hasar olarak yansıyacaktır. Hasarınızı cebinizden değil poliçenizden karşılatın, poliçe bu gibi durumlarda devreye girmesi için yapılıyor. Kastamonu da göçük düzeltme işi ile uğraşan tamir yerleri kısıtlı olacağın uzun vadeye gün verecekler veya hasarı çok alan firma oraya özel ekip gönderip onarım yoluna gidecek ( bunu birkaç kez çalıştığım şirketlerde denedik astarı yüzünden pahalıya geldiği için gönderdiğimiz ekibi 1 hafta sonra geri çektik) yada size onarım bedelini nakden ödeyip aracı siz kendiniz onarımını yaptırın diyecekler. Olay çok taze olduğu için hangi yolun izleneceği sigorta şirketleri tarafında  belli değildir. Sizin yapacağınız tek şey  kasko poliçenizi düzenlettiğiniz şirkete hasar dosyası açtırıp süreci takip etmek olacaktır. Yapılan ekspertizden sonra izlenecek yollarla ilgili sizi yönlendirecekler zaten. Ancak bilmenizi isterim ki kapılardaki göçüklerin çoğunluğu metalin kıvrım yerlerinde oluşmuş, bu yerlerin boyasız göçük düzeltmelerinde izler ve dalgalanmalar mutlak kalacaktır, aracın rengini de göz önüne alırsak en ufak bozukluk daha çok göze çarpar, tekrardan geçmiş olsun moralinizi bozmayın sabırlı olun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Samsun' da dolu olayı yaşandığında Turkiyenin her yerinden göçük ustaları geldi. Sağda solda dükkan kiraladılar. Hatta bazıları showroomlarin bahçesindeki sıfır kilometre araçları bile tamir ettiler. O ustaları da takip edebilirsiniz. Gerçekten maharetli ustalar. Muhtemelen oralardadirlar. Meteorolojiden bir kağıt anlıyorsunuz ve onunla dosya açıyorlardi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Belirttiğiniz fiyatlara biraz hayal gibi. Usta olmayanlar bile onun iki katına yapmıyorlar. 

Kaskonu bozdur tabi ki.
Bu hasara bozdurmayıp neye bozdurulur ki kasko.
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Kasko bozulmuyor ancak doğal afet diye görünüyor. Geçtiğimiz ay eşimin aracını yaptırdık.6.000 tl bedele anlaşmış göçükçü sigorta şirketiyle.  Kaporta aksamı çok güzel olmuş. Plastik çıta vs varsa hasarlı onlar kalıyor, gerekirse değişim yapılır. Bu arada ben itfaiyeden rapor tutturmuştum, kaskoya başvururken onu da verdim. Arabayı itfaiyeye götürüp rapor tutturmak istiyorum demeniz yeterli. Tekrar geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
22 saat önce, Haluk Şentürk yazdı:

Samsun' da dolu olayı yaşandığında Turkiyenin her yerinden göçük ustaları geldi. Sağda solda dükkan kiraladılar. Hatta bazıları showroomlarin bahçesindeki sıfır kilometre araçları bile tamir ettiler. O ustaları da takip edebilirsiniz. Gerçekten maharetli ustalar. Muhtemelen oralardadirlar. Meteorolojiden bir kağıt anlıyorsunuz ve onunla dosya açıyorlardi.

15 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kaskonu bozdur tabi ki.
Bu hasara bozdurmayıp neye bozdurulur ki kasko.

3 saat önce, Cem Işık yazdı:

Kasko bozulmuyor ancak doğal afet diye görünüyor. Geçtiğimiz ay eşimin aracını yaptırdık.6.000 tl bedele anlaşmış göçükçü sigorta şirketiyle.  Kaporta aksamı çok güzel olmuş. Plastik çıta vs varsa hasarlı onlar kalıyor, gerekirse değişim yapılır. Bu arada ben itfaiyeden rapor tutturmuştum, kaskoya başvururken onu da verdim. Arabayı itfaiyeye götürüp rapor tutturmak istiyorum demeniz yeterli. Tekrar geçmiş olsun

Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. Şimdilik beklemedeyim. İşinin ehli bir usta arıyorum. Türkiye’nin her yerine götürmeyi göze aldım. Araştırdığım kadarıyla İstanbul, Ankara ve Bursa’da iyi ustalar varmış. 

Bir diğer problem de anlaşmalı işyeri.  Kasko şirketinin anlaşması olmayan bir yere götütürsem, anlaşmalı olunan servisin sunduğu teklif kadarı bana ödeniyor. Üstü cepten. 

Ankara’da Otto Zenith ile görüştüm. Benim kasko şirketiyle anlaşmalıymış. Dent teknik Alim usta var. Ankara’da hemen hemen herkesin beğendiği bir usta. Ancak Alim Usta herhangi bir şirketle anlaşması olmadığını, şirketten parayı alıp, kendine ödeme yapmam gerektiğini söyledi. 

Kimin ne fikri varsa dinlerim arkadaşlar. Kimse bir usta tavsiyesinde bulunmadı. Ankara, İstanbul, Bursa... Her yere giderim. Yeter ki bu işi yapabilecek göz bebeği bir usta olsun. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Anlaşmasız göçükçüden yaptırdım ben aracımı. Cepten ödeme yapıp sigortadan aldık bedelini. Ancak göçükçüye ödeme almak için vekalet verirseniz ödemeye karışmıyorsunuz. Ödemeyi sigortadan vekaleten tahsil ediyorlar. İmkan varsa büyük şehirlere getirip bırakın aracınızı. 

Benim aracı yapan servisin bilgileri bu, en ufak iz kalmadan yapıldı.

https://www.pdrcoto.com/

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Bir çok göçük onarım servisi Kastamonu’ya geldi. En ünlülerinden biri olan Pars’a aracımı götürdüm. Adam moralimi çok bozdu. Ben bunu yapmam bunu yapana kadar on araç yaparım dedi 😞 Hatta servise götür pert için uğraş diye akıl bile verdi.

Bu araba pert olmaz ki sigorta şirketi niye pert etsin dedim. Perti illa binilmeyecek haldeki bir araba olarak düşünme. Bu halde 60 bin’e satarım diye düşünürse sigorta şirketi, servisde 20-25 bin harcayacağına, senin eline parayı vermek daha işine gelebilir dedi. Pert bu kadar ucuz mu anlayamadım. Anlayacağınız durumlar kötü, ne yapacağımı şaşırdım beklemedeyim. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yok neden pert olsun
En fazla 4-5 bine komple boyanır.
Boyasız düzeltme bize özgü bir teknik.
Komple boya parasına boyasız düzeltilebildiği için kabul ediyor bunu şirketler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Dolu hasarından perte ayrılan bir mercedes gördüm sanayide, 55 bin lira gibi masraf vardı. Alüminyum parçalardan oluştuğu için perte ayırdılar.bizim araçta 450 den fazla göçük vardı ve gayet güzel tamiri yapıldı. Canınızı sıkmayın. Pdrc oto ile görüştünüz mü?

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
2 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Dolu hasarından perte ayrılan bir mercedes gördüm sanayide, 55 bin lira gibi masraf vardı. Alüminyum parçalardan oluştuğu için perte ayırdılar.bizim araçta 450 den fazla göçük vardı ve gayet güzel tamiri yapıldı. Canınızı sıkmayın. Pdrc oto ile görüştünüz mü?

Henüz kimseyle görüşmedim il dışından. Açıkcası biraz ortam kolluyorum kim nerde yaptırıyor kaça yaptırıyor kimin işi nasıl diye. Bir de burdan tavsiye bekliyorum ancak bir siz bir de Mert Bey’den tavsiye aldım. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Yakın zamanda istanbul’da yaşanan dolu sonrası istanbul sanayileri işin ehli oldu. Buradan bir şirketle görüşmenizi şiddetle tavsiye ederim nacizane

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
On 17.09.2018 at 21:14, Ahmet Gül yazdı:

Bir çok göçük onarım servisi Kastamonu’ya geldi. En ünlülerinden biri olan Pars’a aracımı götürdüm. Adam moralimi çok bozdu. Ben bunu yapmam bunu yapana kadar on araç yaparım dedi 😞 Hatta servise götür pert için uğraş diye akıl bile verdi.

Bu araba pert olmaz ki sigorta şirketi niye pert etsin dedim. Perti illa binilmeyecek haldeki bir araba olarak düşünme. Bu halde 60 bin’e satarım diye düşünürse sigorta şirketi, servisde 20-25 bin harcayacağına, senin eline parayı vermek daha işine gelebilir dedi. Pert bu kadar ucuz mu anlayamadım. Anlayacağınız durumlar kötü, ne yapacağımı şaşırdım beklemedeyim. 

Klasik esnaf çakallığı 🤬

Hasbam birim zamanda daha çok para kazanmak istiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
Anlaşmasız göçükçüden yaptırdım ben aracımı. Cepten ödeme yapıp sigortadan aldık bedelini. Ancak göçükçüye ödeme almak için vekalet verirseniz ödemeye karışmıyorsunuz. Ödemeyi sigortadan vekaleten tahsil ediyorlar. İmkan varsa büyük şehirlere getirip bırakın aracınızı. 
Benim aracı yapan servisin bilgileri bu, en ufak iz kalmadan yapıldı.
https://www.pdrcoto.com/

Cem Bey verdiğiniz tavsiye üzerine servisle görüştüm. Kastamonu’ya gelmişler. Ali Bey ile öğleden sonra görüşeceğiz. İnşallah bir sonuç alabiliriz.
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
Yakın zamanda istanbul’da yaşanan dolu sonrası istanbul sanayileri işin ehli oldu. Buradan bir şirketle görüşmenizi şiddetle tavsiye ederim nacizane

Bu öğlen görüşme sağladık. Çok acayip paralar istiyorlar. 8.5 dedi, kasko bu parayı hayatta vermez dedim. En son 6.5 fiyat veriyor. Brezilyalı bir eleman getirmişler, diğer ekipler de yolda diyor. Sol üst sütun tam olarak düzelmez dedi. Biraz daha araştırma yapayım bakalım ne çıkacak.
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
45 dakika önce, Ahmet Gül yazdı:

Bu öğlen görüşme sağladık. Çok acayip paralar istiyorlar. 8.5 dedi, kasko bu parayı hayatta vermez dedim. En son 6.5 fiyat veriyor. Brezilyalı bir eleman getirmişler, diğer ekipler de yolda diyor. Sol üst sütun tam olarak düzelmez dedi. Biraz daha araştırma yapayım bakalım ne çıkacak.

Geçmiş olsun 1-2 ay önceki fiyatları baz almamak lazım aslında neredeyse her şeye %50 zam geldi .  

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
Geçmiş olsun 1-2 ay önceki fiyatları baz almamak lazım aslında neredeyse her şeye %50 zam geldi .  

Fiyat artışı değil sorun kaskodan yapılacak zaten ben de kaskoyu pahalı yaptırdım [emoji3] Sıkıntı şu ki servisler artık kaskonun karşılamayacağı fiyatları istemeye başladılar. Bu piyasada biraz isim yapmış servisler fahiş fiyatlar istiyor. Pars 15.000 istedi mesela. Gözlerine inanamayanlar için bir de yazıyla yazayım on beş bin Türk lirası. Nakit [emoji383]
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Fiyat artışı değil sorun kaskodan yapılacak zaten ben de kaskoyu pahalı yaptırdım [emoji3] Sıkıntı şu ki servisler artık kaskonun karşılamayacağı fiyatları istemeye başladılar. Bu piyasada biraz isim yapmış servisler fahiş fiyatlar istiyor. Pars 15.000 istedi mesela. Gözlerine inanamayanlar için bir de yazıyla yazayım on beş bin Türk lirası. Nakit [emoji383]
Ciddi rakammis bu ucan fiyatlar karsisinda kasko ben boyasuz duzeltme ile ugrasmam komple tamir boya ile tamir etiririm diyebiliyormu acaba 2 secenek maksimum 7 tutar bence

Sizin icin boyanmasi mantiksiz olur ozellikle Türkiye piyasasinda ama firmada kendini korur diye düşündüm

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Fiyatların yükseldiği yok aslında. 15 bin veren adam benim aracı yapmak istemedi, o ayrı bir durum. Genel olarak fazla darbe almış araçlara 6-7 çekiyorlar. Kasko şirketleri de uyanık. Kardeşim benim anlaşmalı şirketim 3500 lira teklif verdi. Ya orda yaptır, ya al sana 3500 lira veriyorum istediğin yerde yaptır diyor. Kaskonun karşılamamasından kastım bu. Yetkili servise komple boyayı kaça yaparsınız dedim 6-10 arası tutar dedi. Komple boyatmak daha ucuz [emoji3]

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...