İçeriğe Yönlendir

Volkswagen Beetle Üretimi 2019 Yılında Sonlanıyor

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya

Volkswagen Beetle üretimi 2019 yılında sonlanıyor

2019 yılı Volkswagen'in ikonikleşmiş modeli olan Beetle'ın sonu olacak. Alman otomotivşirketi Volkswagen, aile odaklı araçlara odaklanacağı ve Beetle'ın da bu ihtiyaçları karşılamadığı gerekçesi ile 2019 yılında bu fenomen aracın üretiminin sonlandırılacağını açıkladı.

Volkswagen Group of America'nın başkanı ve CEO'su Hinrich J. Woebcken konuyla ilgili olarak: "Üç nesil sonra Beetle'ın birçok sadık hayranı kadar bizleri de duygulandırdı." ifadelerini kullandı. Bununla birlikte, otomobil üreticisi tarafından yapılan diğer diğer açıklamalar, Volkswagen'in ileriye yönelik yaptığı bazı planlara işaret ediyor. Woebcken, şirketin ABD'de tam kapsamlı, aile odaklı bir otomobil üreticisi olacağını ve şirketin elektriklendirme stratejisinin MEB platformu ile hızlandıracağını söyledi.

Volkswagen Beetle üretimi 2019 yılında sonlanıyor

Türkiye'de de "vosvos" ve "tosbağa" olarak adlandırılan Beetle, 1938 yılında Nazi Almanyası döneminde popüler olmuştu. Yapılan açıklamalara bakılacak olursa Volkswagen gelecek dönemde de aracın üretimine tekrar başlamayı düşünmüyor. 2019 Beetle Final Edition'ın fiyatlandırması ise SE modelleri için 23.045 dolar ve SEL modelleri için 25,995 dolar olarak açıklandı. Tabii ki bu yurt dışı fiyatları ve aracın ülkemize gelip gelmeyeceğiyle ilgili ise şu an netleşmiş bir gelişme yok.

Kaynak

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

coccinelle serisi güzeldi

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
39 dakika önce, Osman Furkan Sumer yazdı:

gozumu actigimda gordugum ilk arac, ilk oyuncak arabam vosvos.. belli bir kitleye hitap eden, farkli olmayi sevenlerin araci..

her bitis bir baslangictir 😉

O arabani ben almistim 😁😎

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Denk geldi, İtalya’da 2.0 TDI Cabrio modelini kiralayıp baya yol yapmıştım. VW’nin en güzel otomobiliydi bence.

aebd8ffc6b4632a3cd7b87ed17351cdf.png

Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Bir saat önce, Metin Akbal yazdı:

Scirocco uretimi de sonlandirilacakti.

Bende ikisi için duymuştum. Yakındır Scirocco da kalkar üretimden.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
4 saat önce, Cem Işık yazdı:

Paris’te son cabriolar.. 

C78FDAC0-CD1C-4557-A001-6DF188D82703.jpeg

103F758F-FEA4-4A98-9437-D56A420E5481.jpeg

budur güzeliğe bak :wub:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...