İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Hız ibresi

Mehmet Durak

Recommended Posts

Mehmet Durak

Selamün aleyküm hayırlı günler tüm arkadaşlara km göstermiyor ve hız ibresi kipirdamiyordu yerinden sök tak yapılınca km göstermeye başladı ama ibre hala ayni acaba ne yapmalıyım

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

KM sensörü arıza yapmış olabilir.

Aynısı başıma geldi. Arada km bilgisi gelmiyordu. İbre bazen çalışıyor bazen çalışmıyordu. 

Şanzıman üzerinde parmak kadar bi parça... Orijinali 300 lira, yan sanayisi 85 liraydı. Şimdi illaki değişmiştir fiyatlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
3 saat önce, Levent Güzelkalp yazdı:

Hiz sensörü bu kasada kronik orjinalini alin bence

Temin ettiğim yerin beyanına göre söz konusu otomotiv firması kendileri haricinde bir başkasının ithal etmesine izin vermiyormuş.

Haliyle tek tedarikçi kendileri olduğu için fiyatı da kendileri belirliyor. Sonuç olarak müşteri aynı fiyat nedeniyle servisi tercih ediyormuş.

Bizim alıp bunu satmamız mümkün değil dedi. Ve ciddi bir fiyatı var. Yan sanayisi GVK marka 85 lira iken orijinali 300 küsurdu. Şimdi kim bilir ne olmuştur.

Yaklaşık iki ay aradım bulamadım bende orijinalini.

Bu arada orijinal diye internetten aldığım ürün krank sensörü çıktı. Ve aldığım yer elindeki tüm ürünleri Ford 'a iade etti. O firmada tedarik ile ilgili benzer şeyler söyledi.

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Bunlari bilmiyordum gecmis olsun ben tam hatirlamamakla birlikte internetten 1 yil once otomert diye bir yerden almistim 80 90 tl birseydi parca kodu kutulu faturalı otosan yaziyordu ustunden cikanla ayni gozukuyordu degistirmek icin elektrikciye 30 tl vermistim yeri biraz zor diye aldigim yeri ve fiyatini ise gidince bakarim

Temin ettiğim yerin beyanına göre söz konusu otomotiv firması kendileri haricinde bir başkasının ithal etmesine izin vermiyormuş.
Haliyle tek tedarikçi kendileri olduğu için fiyatı da kendileri belirliyor. Sonuç olarak müşteri aynı fiyat nedeniyle servisi tercih ediyormuş.
Bizim alıp bunu satmamız mümkün değil dedi. Ve ciddi bir fiyatı var. Yan sanayisi GVK marka 85 lira iken orijinali 300 küsurdu. Şimdi kim bilir ne olmuştur.
Bu arada orijinal diye internetten aldığım ürün krank sensörü çıktı. Ve aldığım yer elindeki tüm ürünleri Ford 'a iade etti. O firmada tedarik ile ilgili benzer şeyler söyledi.
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
12 dakika önce, Levent Güzelkalp yazdı:

Bunlari bilmiyordum gecmis olsun ben tam hatirlamamakla birlikte internetten 1 yil once otomert diye bir yerden almistim 80 90 tl birseydi parca kodu kutulu faturalı otosan yaziyordu ustunden cikanla ayni gozukuyordu degistirmek icin elektrikciye 30 tl vermistim yeri biraz zor diye aldigim yeri ve fiyatini ise gidince bakarim

885C1472-3A2A-44CC-934C-2E945B7B43D8.thumb.jpeg.f86d3d503b5928fe2eb6e0dadf3ea6a6.jpeg

Ben de bilindik bir tedarikçinin dükkanı bulunan genel bir satış sitesinden aldım. Soldaki aldığım hatalı ürün. Paket üstündeki kod doğru ama ürün üstünde farklı bir kod vardı. Sağdaki araçtan çıkan. Hatta daha detaylı fotoğrafı şu şekilde. 

image.thumb.jpg.34c64069406143e588811c98a439d6e9.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
17 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

İthal edilmesine izin vermiyor diye bir şey olamaz. Nasıl takip edecek de engel olacak.

Başka bir şey vardır, hız ölçüm malzemelerinin ithali zor, masraflı veya satış sonrası servis istendiği için olabilir.

Bu parçanın orjinali için yetkili servise gitmeye de gerek yok. Markanın yetkili yedek parça satıcılarında var.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
3 dakika önce, Nihat Palolu yazdı:

İthal edilmesine izin vermiyor diye bir şey olamaz. Nasıl takip edecek de engel olacak.

Başka bir şey vardır, hız ölçüm malzemelerinin ithali zor, masraflı veya satış sonrası servis istendiği için olabilir.

Bu parçanın orjinali için yetkili servise gitmeye de gerek yok. Markanın yetkili yedek parça satıcılarında var.

Bana söylenen gümrükte içeri alınmadığı şeklindeydi satıcılar tarafından.

Hatta ön ve arka logoları da başka bir yerden orijinal diye aldım, bildiğin metal üstüne etiket yapıştırılmış geldi. Satıcı ile iade sürecinde, üzerinde Ford kabartması olan bir ürünü bu fiyatlara bulamazsınız şeklinde beyanı olmuştu.

Parçayı dediğiniz gibi herhangi bir satıcıda bulabiliyorsunuz fakat servis fiyatlarında.

Konu sahibi sorunu orijinal parça ile çözerse güncel bilgiyi takip ederiz buradan.

Benim mecburen aldığım GVK markalı ürün de şimdiye kadar bir sıkıntı çıkarmadı. Alternatif olarak değerlendirilebilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Durak
On 17.09.2018 at 13:03, Alpay Sumer yazdı:

recep bey gibi dusunuyorum. km sensoru kaynakli gorunuyor..

Araci yeni mi aldiniz? 

Fikirlerini belirten tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Evet 6 ay oldu, şimdi 145 lira dedi yedek parçacı sonra değiştirebilirim diyerek geri taktırdım 10 km falan sensör çalıştı ama gene ibre hiç hareket etmedi 

On 17.09.2018 at 17:41, Erol Güven yazdı:

Güzel fırsat km sayısıda artmaz işte 😂

Oyle olsa hiç değiştirmek muayeneye kkadar. Maaleseferine takılı olduğu için km gene sayıyor sadece göstermiyor değiştiğinde yaptığın km görünüyor 😊

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
42 dakika önce, Mehmet Durak yazdı:

Oyle olsa hiç değiştirmek muayeneye kkadar. Maaleseferine takılı olduğu için km gene sayıyor sadece göstermiyor değiştiğinde yaptığın km görünüyor 😊

İnsallah oyledir.. degilse forum olarak bu tarz olaylari kabul etmiyoruz...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...