İçeriğe Yönlendir

Focus II - Hava Filtre Kabında Motor Yağı

Mert Serin

Recommended Posts

Mert Serin
(düzenlendi)

Slm arkadaşlar focus 2 1.6 benzin+lpg otomatik aracım var bakım yaptırırken hava filtre kabının içi  motor yagı olmuştu araba 160 000 km de aracı yeni aldık yağcı fazla yağdan olabilir dedi acaba ciddi bi sorun belirtisimidir saygılar.

tarihinde Mert Serin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
9 dakika önce, Mert Serin yazdı:

Slm arkadaşlar focus 2 1.6 benzin+lpg otomatik aracım var bakım yaptırırken hava filtre kabının içi  motor yagı olmuştu araba 160 000 km de aracı yeni aldık yağcı fazla yağdan olabilir dedi acaba ciddi bi sorun belirtisimidir saygılar.

Sanırım sorun ciddi, motorun sökülüp parçalanması  lazım rektefiye denilen işlem yapılacak, biraz maliyetli olur.

Yorum bağlantısı
Mert Serin
(düzenlendi)

usta ile telefonda konuştum focuslarda olur dedi orada yağ buhar hortumumu gibi bişey var dedi ama endişelendim

3 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

sünger yerinde mi? ne kadar yağ vardı?

sünger görmedim hava filtresi vardı sadece terlemeden biraz fazla gibiydi hava tabancasıyla kuruttu usta

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
2 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

sünger yerinde mi? ne kadar yağ vardı?

+1

Miktar nedir. Süngerde ve etrafında bir miktar yağ normal kabul ediliyor. Fotoğraf?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
3 dakika önce, Mert Serin yazdı:

hava tabancasıyla kuruttu

olur o kadar, karter havalandırmadan gelen buharın yoğuşması o

Yorum bağlantısı
Mert Serin

fotograf yok sünger görmedim çok fazla yağ yoktu hava tabancasıyla kuruttu usta

Şimdi, Çağlar Bayur yazdı:

olur o kadar, karter havalandırmadan gelen buharın yoğuşması o

çok teşekkürler

cevaplar için çok teşekkürler

4 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

+1

Miktar nedir. Süngerde ve etrafında bir miktar yağ normal kabul ediliyor. Fotoğraf?

çok teşekkürler

26 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Sanırım sorun ciddi, motorun sökülüp parçalanması  lazım rektefiye denilen işlem yapılacak, biraz maliyetli olur.

çok teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mert Serin
33 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

fazla yağ koymuşlardır.

çok teşekkürler

Yorum bağlantısı
Bekir Memur

ford tamircilerinin çoğu yağ seviyesini önemsemez connectlerin alayına 7 litre kutuyu(fazladan 1.5 litre yağ neye iyi gelecek) boşaltıyolar sizdede böyle bir durum olmuş olabilir

onun dışında sıvılarınızı devamlı kontrol edin zaten hepsinin kenarında max min seviyesi var zor bir olay değil

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

Karter havalandırma hortumu bağlıdır hava filtresi kutusuna. Hortumun girdiği yerde bir boşluk olması lazım benim aracımda öyle hiç değilse. Oraya normal sünger kesip koyun filtre kirlenmeyecektir. Tabi sünger yeri gibi yer varsa sonra filtreniz sünger parçasını çekmesin.

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Serin
14 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

fazla yag konulmus olabilir...

Ayrica havalandirmadan buhar yapmis olabilir...

çok teşekkürler

10 saat önce, Bekir Memur yazdı:

ford tamircilerinin çoğu yağ seviyesini önemsemez connectlerin alayına 7 litre kutuyu(fazladan 1.5 litre yağ neye iyi gelecek) boşaltıyolar sizdede böyle bir durum olmuş olabilir

onun dışında sıvılarınızı devamlı kontrol edin zaten hepsinin kenarında max min seviyesi var zor bir olay değil

çok teşekkürler

9 saat önce, Arif Aykın yazdı:

Karter havalandırma hortumu bağlıdır hava filtresi kutusuna. Hortumun girdiği yerde bir boşluk olması lazım benim aracımda öyle hiç değilse. Oraya normal sünger kesip koyun filtre kirlenmeyecektir. Tabi sünger yeri gibi yer varsa sonra filtreniz sünger parçasını çekmesin.

çok teşekkürler

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Sunger yok f2 de. Karter havalandirma maftan sonra turboya girmeden once hava hortumuna bagli.arabayi sola yatik parkedince bu buhar yogunlasip filtreye akiyor diye tahmin ediyorum. Bende de ayni sorun vardi. Zaten f2.5de bu hortumu degistirdiler

Yorum bağlantısı
Mert Serin
5 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Sunger yok f2 de. Karter havalandirma maftan sonra turboya girmeden once hava hortumuna bagli.arabayi sola yatik parkedince bu buhar yogunlasip filtreye akiyor diye tahmin ediyorum. Bende de ayni sorun vardi. Zaten f2.5de bu hortumu degistirdiler

çok teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Araç benzinli. Dizel değil. 

Filitre de hava ile kurutulacak kadar yağlanması normal değil de. Benzinlilerde filitre kazanı nasıldı  hatırlamıyorum. Focus 1 de hortumun kutuya girdiği yerde sünger olurdu. Orjinal filitre de yanında çıkardı. Öyle birşey varsa ve yerinde yoksa sebep olabilir zaten yazanlar olmuş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Bir saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Evet onu atlamisim

Yorum bağlantısı
Mert Serin
(düzenlendi)
13 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Filitre de hava ile kurutulacak kadar yağlanması normal değil de. Benzinlilerde filitre kazanı nasıldı  hatırlamıyorum. Focus 1 de hortumun kutuya girdiği yerde sünger olurdu. Orjinal filitre de yanında çıkardı. Öyle birşey varsa ve yerinde yoksa sebep olabilir zaten yazanlar olmuş

çok teşekkürler

12 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Evet onu atlamisim

çok teşekkürler cevaplar için

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

Hiç bir aracımda filtre yağlanmadı veya kazan yağ olmadı.
Bişeyler ters gidiyor demekki.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...