İçeriğe Yönlendir

Akü Değişimi Hakkında..

Ahmet Ayyıldırım

Recommended Posts

Ahmet Ayyıldırım

Geçtiğimiz günlerde aciliyet gerektirdiği için akü değişimine gittim. Akşam vakti ve çok kısıtlı zamanım olduğu için mağaza tavsiyesine uymak zorunda kaldık.

Üzerinden çıkan 55 amper mutlu aküydü. Yenisi için 55 olanı takalım dedik ama yuvası dar geldiği için hiçbir 55 lik veya 60 lık akü olmadı. (yiğit, inci, varta) 

Sadece 44 lük çelik akü tam uydu ve onu almak zorunda kaldım.

Kafama takılan soru; 

Amper düşüklüğü olduğu için araçta elektronik bir problem olur mu?

Soğuk havalarda 55 in 44 e oranla çok etkisi olur mu?

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

akü daha çabuk boşalır diye biliyorum ! özellikle soguk havalarda marş ne kadar geç basarsa o kadar çabuk boşalma ihtimali var + olarak diğer akü 4 sene gittiyse bu 3 sene gider.

Araç çalıştıktan sonra zaten sıkıntı yok elektriği kendisi bir şekilde üretiyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ayyıldırım
7 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

akü daha çabuk boşalır diye biliyorum ! özellikle soguk havalarda marş ne kadar geç basarsa o kadar çabuk boşalma ihtimali var + olarak diğer akü 4 sene gittiyse bu 3 sene gider.

Araç çalıştıktan sonra zaten sıkıntı yok elektriği kendisi bir şekilde üretiyor

3 seneye razıyım hocam ama soğuk havada çalıştırma kapasitesi benimde aklımı kurcalıyor. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)

En azindan yerinden cikan gibi olsaydi keskee...Bodur akü diyerek keske tedarik ettirseydiniz...Soguk havalarda mars aninda keyifsiz olacaktir...

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sıkıntı yaşamazsınız. Uzun süre motor kapalıyken far teyp açık tutmayın, sıkıntı yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Sikinti olmaz. Amperin fazla olmasi donanim coklugu ile alakalidir. Mesela ekstra teyp set vs varsa amperi fazla olmasi avantajlidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Sizin aracınıza fabrikada takılan aküde zaten 43 amperdi. Motorcraft 43 amper. Çelik aküde gayet kaliteli bir mutlu akü markasıdır

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...