İçeriğe Yönlendir

Focus I - Direksiyondan Gelen Ses

Melih Şenyüz

Recommended Posts

Melih Şenyüz

Herkese merhabalar. Aracımda direksiyondan ses gelmeye başladı. Ses plastik dişlerin birbirine geçme sesi gibi birşey. Direksiyonu çevirdikçe yapıyor ve iki dönme hareketinde yapıyor bunu.Ustaya gittik direk kutu dediler. Kutuyu yaptırdık fakat ses yine gitmedi.bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
8 saat önce, Melih Şenyüz yazdı:

Herkese merhabalar. Aracımda direksiyondan ses gelmeye başladı. Ses plastik dişlerin birbirine geçme sesi gibi birşey. Direksiyonu çevirdikçe yapıyor ve iki dönme hareketinde yapıyor bunu.Ustaya gittik direk kutu dediler. Kutuyu yaptırdık fakat ses yine gitmedi.bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Aynısı bende de vardı sağa sola çevirirken plastik tıkırtısı gibi sürekli gelen bir ses var bir de durduğum yerde hızlıca sağ sol yapınca ses geliyor.Direksiyon kutun dağılmış demişti usta ama elletmemiştim daha.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Bu ara forumda direksiyon sorunu konulari artti hayrolsun diyelim...

Hemen kutuyu bahane edecekelerdir...

Yagini bakimini bi kontrol ettirin..

Acele davranmayin nokta atisi tespit onemli..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Melih Şenyüz
4 saat önce, Çağatay Kılınç yazdı:

Aynısı bende de vardı sağa sola çevirirken plastik tıkırtısı gibi sürekli gelen bir ses var bir de durduğum yerde hızlıca sağ sol yapınca ses geliyor.Direksiyon kutun dağılmış demişti usta ama elletmemiştim daha.

Aman diyim net değilse yaptırmayın ben o hatayı yaptım. Her gittiğim kutu dedi ama ses yine gitmedi. Sanayide zaten bilen adam kalmamış kitleme yöntemi başlamış ne koparırsam kar gözüyle bakılıyor. 

4 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Bu ara forumda direksiyon sorunu konulari artti hayrolsun diyelim...

Hemen kutuyu bahane edecekelerdir...

Yagini bakimini bi kontrol ettirin..

Acele davranmayin nokta atisi tespit onemli..

Kutuyu yapan usta kolondan geliyordur dedi. Tabi net bişey söylemiyor. Kullan böyle sıkıntı yapmaz diyor. Bilen kimse yok. 

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
(düzenlendi)
5 dakika önce, Melih Şenyüz yazdı:

Aman diyim net değilse yaptırmayın ben o hatayı yaptım. Her gittiğim kutu dedi ama ses yine gitmedi. Sanayide zaten bilen adam kalmamış kitleme yöntemi başlamış ne koparırsam kar gözüyle bakılıyor. 

Kutuyu yapan usta kolondan geliyordur dedi. Tabi net bişey söylemiyor. Kullan böyle sıkıntı yapmaz diyor. Bilen kimse yok. 

Olabilirli belkili konuşan ustanın dükkanına bidaha uğramam şahsen.Birinde gittim sağ amortisör patlak alt takım rablalar komple değişecek dedi ses geliyordu.Bir sonraki gidişimde z rotları değişti ses kesildi noldu amortisör patlaktı dedim hiç oralı bile olmadı uğraşmak mı istemiyorlar anlamıyorum 

tarihinde Çağatay Kılınç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Melih Şenyüz
2 dakika önce, Çağatay Kılınç yazdı:

Olabilirli belkili konuşan ustanın dükkanına bidaha uğramam şahsen.Birinde gittim sağ amortisör patlak alt takım rablalar komple değişecek dedi ses geliyordu.Bir sonraki gidişimde z rotları değişti ses kesildi noldu amortisör patlaktı dedim hiç oralı bile olmadı uğraşmak mı istemiyorlar anlamıyorum 

Uğraşmaktan ziyade geleni her açıdan soyup göndermek istiyorlar. Nasılsa bilmiyorlar mantığıyla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
16 saat önce, Melih Şenyüz yazdı:

Ses plastik dişlerin birbirine geçme sesi gibi birşey. Direksiyonu çevirdikçe yapıyor

araçiçi tarafı direksiyon mafsalına bakıldı mı? lifte alıp tekelre havada iken

Yorum bağlantısı
Melih Şenyüz
4 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

araçiçi tarafı direksiyon mafsalına bakıldı mı? lifte alıp tekelre havada iken

Hayır lifteyken kutuyu salladılar az bi boşluk var direk kutu değişcek dediler. Kutuyu değiştirdiler ses yok olmadı üst tarafı açmaya tekrar ücret istediler bende yaptırmadım. Yine olmadık şeyleri değiştircekleri için.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...