İçeriğe Yönlendir

Çakmaklıktan Akü Şarjı ?

Murat Azalma

Recommended Posts

Murat Azalma

Nette gezerken tesadüfen böyle bir ürüne rast geldim.

Bana çok güvenilir gelmedi.  Sonuçta çakmaklıklar en fazla 150-200 W ve 15 hadi bilemedin 20 amper çeker. bununla direk marş yapamayız ama aküyü de şarj etmek çok uzun ve ters olmaz mı?

https://www.hepsiburada.com/black-decker-arac-cakmaklik-aku-sarj-aleti-bbc2cb-p-OTARTBBC2CB?magaza=EDA-SHOPS&wt_gl=cpc.nelk.6817-oto.pla&gclid=EAIaIQobChMI14vZ_N7E3QIVkdCyCh171gpXEAQYAyABEgICfvD_BwE

Yorum bağlantısı
Bekir Memur

Aküyü çakmaklıktan şarj etmek, güğüme suyu emziğinden doldurmak gibi birşey.

Bana saçma geldi

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
16 dakika önce, Ali Gök yazdı:

çakmaklıktan akü şarj etmekteki amaç nedir tam olarak 

pis kaputu açıp tozlu tozlu yerlere değmemek.. 2 frapacino içerken akün hazır

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Burak Kara

Normalde servis aküleri vardır, kullanan olmasa da. Teyp, beyin fonksiyonları sıfırlanmaz bu sayede. Ama bazı arabaların çakmaklığında elektronik devre olabiliyor. Dolayısıyla şarj edilmiyor. Ayrıca çok da hızlı şarj edilebilir. Çakmaklık sigortası oldukça yüksek amperlidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Çakmak direk ama duruma göre kontak üzerinden ya da değil bağlıdır. Bağlantı durumuna göre şarj edebilirsiniz.  Kontağı açmak gerekebilir. Şark akımını 10 amper üstüne çıkarmayın.

Bunun için bir fren  ampulunu seri bağlayın. ampul çok yanmayacak şekilde şarjı ayarlayın. Ampul ışık azalınca dolmuş olur. Ayrıca zaten akımı ölçün. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Elektriği kesik yan komşuya geçici elektrik vermek için iki ucu fişli kablo yapıp, bir ucunu kendi evinizin prizine diğer ucunu komşunun prizine takmak gibi düşünün.

Bu yazdığım tehlikeli bir şeydir bilginiz yoksa yapmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
14 saat önce, Ali Gök yazdı:

çakmaklıktan akü şarj etmekteki amaç nedir tam olarak 

Sanırım akü takviyesinde olan yanlış kutup bağlantısı kıvılcım atma gibi olayları engellemek istemişler. bana tuhaf geldi açıkcası :) 

Yorum bağlantısı
Murat Azalma
12 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Ben geçende şöyle birşey aldım: 

daha doğrusu bunu aldım.

Mehmet bey çok güzel ürün videoya göre.anladığım kadarıyla bu yedek akü gibi görev yapıyor. içinde elektrik depolayan bir batarya-akü aracın aküsüne destek veriyor. bende böyle birşey düşünüyorum . akü bitse bile başka araç aramaya gerek yok . çıkar bagajdan çalıştır arabayı. Bizim servisin acil servis aracında da var buna benzer bişey.

şuna benzeyen birşey 

https://urun.n11.com/yedek-aku-ve-sarj-cihazlari/schumacher-pbi-201-profesyonel-aku-takviye-cihazi-12-24v-P233597119

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Selim Bilgin
On 18.09.2018 at 20:30, Mehmet Göktürk yazdı:

Ben geçende şöyle birşey aldım: 

daha doğrusu bunu aldım.

Link var mı hocam?

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Sorunsuz şarj eder.

Servet abi, sadece ve sadece arabanın kontağı açıkken hareket halinde sisteme ekstra enerji vermek için bunu kullanabilir miyiz. Maksat sisteme bir kaç amper fazla vermek sisteme. Kontak Kapalıyken aküyü şarj etmez ama hareket halinde support olurmu. 

foldable-solar-panel-with-dual-charging-

Yorum bağlantısı
Ali Gök

tavana güneş paneli koy . her daim destek çıkar araba park halinde bile sisteme elektrik verir. estatik olanlarıda var.

bagaj büyük olsa daha iyi fikirlerde olur aslında ama bagaj küçük 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

tavana güneş paneli koy . her daim destek çıkar araba park halinde bile sisteme elektrik verir. estatik olanlarıda var.

bagaj büyük olsa daha iyi fikirlerde olur aslında ama bagaj küçük 

Ben bunu ön camın altına sericem. Döşeme gibi duracak.  Toz kir pislik derdi çalınma riski olmıyacak. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

Ben bunu ön camın altına sericem. Döşeme gibi duracak.  Toz kir pislik derdi çalınma riski olmıyacak. 

resmini buliyim de atiyim geçen yotubda izledim. aynı şeye benziodu hastane de eskiden film çekilirdi ya siyah değişik bir malzeme olurdu doktor ışığa tutardı ona benzio

rulo gibi 

adam onu kamp romorkunun tavanına ve landruiserin tavanına montaj yapmıştı

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Servet abi, sadece ve sadece arabanın kontağı açıkken hareket halinde sisteme ekstra enerji vermek için bunu kullanabilir miyiz. Maksat sisteme bir kaç amper fazla vermek sisteme. Kontak Kapalıyken aküyü şarj etmez ama hareket halinde support olurmu. 

foldable-solar-panel-with-dual-charging-cable-1.jpg

Olmaz. Aracın en soft haliyle seyir ederken bile tam hesap yapmak zor ama en düşük 200watt harcar. Onun üstüne çıkmak için esnek solar panel konur tavana. Tavandaki aerodinamik hava akışı mutlaka bozulacak ve yine kayıp oluşacak. El ele baş başa kalınır.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Darbaz yazdı:

foldable-solar-panel-with-dual-charging-

Edeceğin tasarruf ile harcayacağın para?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Olmaz. Aracın en soft haliyle seyir ederken bile tam hesap yapmak zor ama en düşük 200watt harcar. Onun üstüne çıkmak için esnek solar panel konur tavana. Tavandaki aerodinamik hava akışı mutlaka bozulacak ve yine kayıp oluşacak. El ele baş başa kalınır.

Abi bu torpido panelinin üstüne konucak. Arabanın içinde duracak. Tavana felan takmıyacağim. 

Peki notebook pillerinde 100 k mili amper batarya bağlasam. Çakmaklıktan sisteme eklesem. 

Nasıl olur. Akşamda söker evde şarj ederim. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Olmaz.

Abi tamam vazgectim. Zaten akü füllendi. Artık ne kadar kassamda şarj olmuyor. Frende bile 14.1 üstüne çıkmıyor. Akü şarj edecem diye 3 gündür kasıyom. Artık dolmuyor yada  aşırı yavaşladı. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...