İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Soğuk Çalışmada 1100-1200 Devirde Titreme ve Çekişten Düşme

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Sami Demirpaz

Harun beye ben belki 1 ay önce demiştim, sorun büyüyünce masrafta büyüyebilir. En kısa yoldan çözüme gidilmeli diye. 

Hayırlısı bakalım, ama enjektör sorunlu görünüyor bu sebeplerden dolayı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
30 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Harun beye ben belki 1 ay önce demiştim, sorun büyüyünce masrafta büyüyebilir. En kısa yoldan çözüme gidilmeli diye. 

Hayırlısı bakalım, ama enjektör sorunlu görünüyor bu sebeplerden dolayı. 

Aynen doğru en kısa zamanda hallettireceğim bu işi bakalım 

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

sabah ilk calıstırmada motor titriyorsa enejktörlerin kısmen arızalı baska nokta atısı yok bence.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Sorunla ilgili güncelleme;

Arabayı ben genelde yokuş yukarı çekerdim, sorunun oluştuğu gün de konuda da bahsettiğim gibi depoda nerdeyse yakıt yoktu.

Son 5 gün arabayı yokuş aşağı bıraktım. Sorundan hiç eser kalmadı gibi bir şey. Bir anlam veremedim. Diğer taraftan Liqui Moly'nin bir enjektör temizleyicisi var onu attık. Bu depoya atılan tipten değil motoru direk bunla çalıştırmak gerekiyor. Ya da yakıt filtresini değişim sırasında bununla dolduruyorsunuz. 

Şu an haftasonu hiçbir sorun olmadı. Diğer hafta tekrar yokuş aşağı bırakarak test edeceğim. Eğer sorun olmazsa tekrar yokuş yukarıya döneceğim bakalım ne olacak.

Düzeltme:

3 defa da yokuş yukarı park ederek denedim hiçbir sorun yok. 

1 yıl oldu arkadaşlar bir sorun yok henüz. Demek ki enjektörler gitmemiş .:biggrin:

Düzeltme: Araba 245.000 de 4 yıl oldu hala sorun yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...