İçeriğe Yönlendir

Caravelle Şanzıman Yağ Soğutucusu Patlamış

Yusuf Berke

Recommended Posts

Servet Aydın
tamri takımı değişecek zaten revizyon dediği. tas felan eskisini kullanır çatlak yoksa. su girdi mi revizyon şart. katkı ile yağı basıp galeri usulü kurtarırısın 1000 km sonra tas çatlar.
Keçe conta vs onlar birşey değil, göz korkmasın. Motor gibi 800 derece gören yere gitmiyor su.
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
12 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Sistem içinde yağ olduğu halde su karışıyor ise sadece yağı tamamen değiştirmek, kalan sudan arındırmak sorunu %90 düzelecektir. Revizyon olacağını sanmıyorum

O şekilde binilmediyse geçerli olabilir sadece. 

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
19 saat önce, Yusuf Berke yazdı:

Hayırlısı bakalım. Yarın konuşacağım.

Neden almazsınız? Araçta sadece şanzıman sorunu var. Fiyat çok uygun, sanırım full araç (ön-arka dijital klima, fabrikasyon otomatik kapı falan).

Şanzıman sorunu olduğu için almam.Karpuz gibi nasıl çıkacağı belli değil.Wv aracı sadece servis bakımlı ise alırım.Hemen karar vermeyin iyice araştırın.

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
(düzenlendi)

Aracı Cumartesi günü alıyorum. Tamiri de fiyattan düştük, yarın çekeceğiz arabayı. Direk tamire bırakacağım. Araç bana hayırlı olsun.

tarihinde Yusuf Berke tarafından düzenlendi
Yarın kelimesi yanlış. Cumartesi alınacak.
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
1 dakika önce, Yusuf Berke yazdı:

Aracı yarın alıyorum. Tamiri de fiyattan düştük, yarın çekeceğiz arabayı. Direk tamire bırakacağım. Araç bana hayırlı olsun.

hayirli ugurlu olsun..

Detay bilgi paylasimlarini unutmayin lutfen...

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Şimdi, Alpay Sumer yazdı:

hayirli ugurlu olsun..

Detay bilgi paylasimlarini unutmayin lutfen...

Yeni bir konu açıp tüm aşamaları toplayacağım. Yanlış yazmışım düzelltim, Cumartesi alacağım. Pazartesi tamirine başlanır, Çarşamba elimde olur araç tam haliyle. Sağolun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 dakika önce, Yusuf Berke yazdı:

Pazartesi tamirine başlanır, Çarşamba elimde olur

şanzımancı arkadaşınızın bilgisini de paylaşın az kaldı böyle esnaf

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Büyük boyuttaki araçlarda otomotik vites olunca bu tarz sorunlar aşikar taşımıyor şanzıman aracı ! + bir de dsg şanzıman ise aman aman başa bela tam dert yumağı olur.

Yani işin özeti tona jı ağır araçlarda otomatik vites arıza yapma olasılığı her zaman daha yüksek dir.

şanzıman yağı diyorsunuz ! bu araç dsg ise yagsız olması lazım 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
20 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

Büyük boyuttaki araçlarda otomotik vites olunca bu tarz sorunlar aşikar taşımıyor şanzıman aracı ! + bir de dsg şanzıman ise aman aman başa bela tam dert yumağı olur.

Yani işin özeti tona jı ağır araçlarda otomatik vites arıza yapma olasılığı her zaman daha yüksek dir.

şanzıman yağı diyorsunuz ! bu araç dsg ise yagsız olması lazım 

arac kuru kavramada olsa içinde 1 litre yag oluyor mekatronıkın yag deısgımınde kurtarmassa mektronık degısır ama arkdasın ustası varsa kavramayı da degısır bahane ıle güzelce bıner t5 lerde yag soguıtucyu patlatıp radyatör suyuna yag verme kronık gıbı bırsey hayırlı olsun dıyelım

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
2 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

arac kuru kavramada olsa içinde 1 litre yag oluyor mekatronıkın yag deısgımınde kurtarmassa mektronık degısır ama arkdasın ustası varsa kavramayı da degısır bahane ıle güzelce bıner t5 lerde yag soguıtucyu patlatıp radyatör suyuna yag verme kronık gıbı bırsey hayırlı olsun dıyelım

eyw

hayırlı olsun aldıysa ! 

inş büyük masraf değildir

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
eyw
hayırlı olsun aldıysa ! 
inş büyük masraf değildir

Masraf servısde mekatronık degısmı 12000 tl ımış 500 lira alarak dogus sıfır mekatronık takıyor servıs bakımlı araclara
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bir saat önce, Erkan Işık yazdı:

Masraf servısde mekatronık degısmı 12000 tl ımış 500 lira alarak dogus sıfır mekatronık takıyor servıs bakımlı araclara

doğuş kendi hatasından olan hatalı onarımın tazminini bile kabul etmemişti, 500 e şanzıman değiştiren bayağı şanslı imiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
doğuş kendi hatasından olan hatalı onarımın tazminini bile kabul etmemişti, 500 e şanzıman değiştiren bayağı şanslı imiş.

Ikı gun önce 2014 passat mekatronık arızası vrrdı arkdasın ordan bıkıyorum
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
9 saat önce, Erkan Işık yazdı:

2014 passat

honda olsa hala daha koşulsuz 2 sene garantisi vardı tüm tamirler ama sı fakat ı olmadan ücretsizdi mesela.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
honda olsa hala daha koşulsuz 2 sene garantisi vardı tüm tamirler ama sı fakat ı olmadan ücretsizdi mesela.

Honda forumunu oku hersey kullanıcı hatası ımıs hondada [emoji3]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yusuf Berke
(düzenlendi)

Yağ değişimi ile kurtardık şanzımanı. Su zarar vermemiş parçalara. 1-2 haftadır test ediyorum. Tık yok. Aldığımda direksiyonda sorun vardı. Direksiyon dönerken baya ses çıkarıyor, sağa çevirdiğimde baya titriyordu. Direksiyon basınç hortumunda sorun varmış. Ses yapıyor. Değiştik ama parça sorunlu çıktı ve ses tam gitmedi. Parçayı değiştireceğim bu hafta. Şuan araçta sorun yok. Mükemmel gidiyor. Gaz pedalına basmaya korkutacak bir gücü var. Gaza dokunduğunuz anda hissettiriyor gücü. Yakın zamanda araçla ilgili herşey bitince ufak bir uzunyol yapıp konusunu açacağım forumda.

Tabi ilk haftadan araca vurmasalardı iyiydi :angry:  Siyahta da çok belli oluyor sanki. Ufak boya işlerini halledeceğim. Bodykit takmayı düşünüyorum.Zamanla yapılacak şeyler tabii. 

Bilgi veren herkese teşekkürler. 

Aracın tam gözüken fotoğrafını çekmemişim. Sadece burnunu çekmişim. Onu koyuyorum şimdilik. Aracın fotoğrafı: 

nl8mNB.jpg

:nazar:

tarihinde Yusuf Berke tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

babam cok sever kendilerini bizden habersiz almıstı 2012 model 2,0 2 ay bindi sonra aklına girdik saattırdık. zaten elinde bir tane daha 2003model t4 var 2,5luk.

aracı bu süre zarfında bir kere kısa mesafe birkerede uzun yolda kullandım beni pek mutlu etmedi performansı. sözde arac 140lık ama 170 i gecmiyordu. ilk kalkarken cok güzel torkla gücle kalkıyor ama sonrası beni tatmin etmedi. yada ben hep kendi aracıma alıstım belkide ondandır yok bunda eminim t4ün performansı buna göre daha iyi son hız 200e geliyor o arac.

hayırlı ugurlu olsun güzel rahat konfor ful paket. arkadaslarım öve öve bitirememişti. :) peynir ekmek gibi piyasası olan bir araclar. pazar sabah koyduk ilana aksam 8de ilk gelen kapora vermişti.

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
4 dakika önce, Okay Kaygusuz yazdı:

babam cok sever kendilerini bizden habersiz almıstı 2012 model 2,0 2 ay bindi sonra aklına girdik saattırdık. zaten elinde bir tane daha 2003model t4 var 2,5luk.

aracı bu süre zarfında bir kere kısa mesafe birkerede uzun yolda kullandım beni pek mutlu etmedi performansı. sözde arac 140lık ama 170 i gecmiyordu. ilk kalkarken cok güzel torkla gücle kalkıyor ama sonrası beni tatmin etmedi. yada ben hep kendi aracıma alıstım belkide ondandır yok bunda eminim t4ün performansı buna göre daha iyi son hız 200e geliyor o arac.

hayırlı ugurlu olsun güzel rahat konfor ful paket. arkadaslarım öve öve bitirememişti. :) peynir ekmek gibi piyasası olan bir araclar. pazar sabah koyduk ilana aksam 8de ilk gelen kapora vermişti.

Teşekkür ederim, şanzıman yapımından sonra teste çıktığımızda 160'a rahat çıktı. Frenleri de mutlu etti beni. Fusion'dan sonra buna binince güven verdiğini hissettim. S'ye alınca dip gazda içim havaya kalktı bir an sanki:biggrin: DSG olmadığı için rahatım. Tork konvertörlü tiptronik vites.

Yeğenimde 2013 model 2.0 102 beygirlik modeli var. O bile gidiyor yine. Tabi yavaş hızlanıyor. 1.8 ton civarı boş ağırlığı. Benim araç daha ağır motordaki karta göre.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

soru şu: kaskolu aracınız var, şanzımana bir şekilde su giriyor. eksper yağ değiştirtip teslim etse kabul eder misiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
5 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

soru şu: kaskolu aracınız var, şanzımana bir şekilde su giriyor. eksper yağ değiştirtip teslim etse kabul eder misiniz?

Sorunlu ise almam. Benim araç su girdiğinde hiç kullanılmadığı için zarar vermemiş. Revizyona gerek yoktu. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...