İçeriğe Yönlendir

Caravelle Şanzıman Yağ Soğutucusu Patlamış

Yusuf Berke

Recommended Posts

Yusuf Berke

Bir araç buldum. Araç iyi durumda. Motor da iyi. 2008 model 2.5 TDI 130 PS otomatik vites Caravelle. Arabayı gördüm, pazarlık ettim. Tek sorun şu: Yağ soğutucusu patlamış ve bu yüzden şanzıman yağına su karışmış. Şanzımancı arkadaşımla konuştum, belli bir fiyat söyledi. Kafama yattı araç. Sizce bu araç alınır mı? Şanzıman nasıl masraflar çıkarır? 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Efe Özer

Benim bildiğim yağ sogutucusu patlayınca motor sogutma suyuna yag karısıyordu buda ilginçmiş.

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
20 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

sanziman yagina mi su karismis 🤔

Evet. Ne olur bu sorun?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)
5 dakika önce, Yusuf Berke yazdı:

Evet. Ne olur bu sorun?

En basta o ustadan vazgecin...

Sanziman yagina su karismasinin yag sogutucusuyla alakasini hic duymadim.

Sogutma suyuna yag karisir..

Genlesme kabinin kapagini acip bakin... suyun rengi ve kivami nedir? tahinimsi bir yapida mi?

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
(düzenlendi)
2 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Araç sahibi dedi yağ soğutucusu patlamış diye. Ne olur bu sorun peki?

tarihinde Yusuf Berke tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
35 dakika önce, Yusuf Berke yazdı:

Şanzımancı arkadaşımla konuştum, belli bir fiyat söyledi. Kafama yattı araç. Sizce bu araç alınır mı? Şanzıman nasıl masraflar çıkarır? 

arkadaşınız ne kadara çıkar dedi?

şanzıman yağ soğutucusu patlamışıtr, ordan da şanzımana su girmiştir. motor yağ soğutucusu patlarsa motora su girdiği gibi.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
2 dakika önce, Yusuf Berke yazdı:

Araç sahibi dedi yağ soğutucusu patlamış diye. Ne olur bu sorun peki?

İlk yapacaginiz ne zaman patladigini ogrenmek...

Ayrica yag sogutucusundan mi degilmi onu tespit etmek lazim...

Genlesme kabinin kapagini acin(Arac soguksa) fotografini yukleyin durum anlasilir kismen...

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
11 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Genlesme kabinin kapagini acip bakin... suyun rengi ve kivami nedir? tahinimsi bir yapida mi?

Yalnız araba otomatik. Şanzıman yağ sökücü bir şekilde zarar görmüş ve soğutan şu yağa karışıyor. 

Araç daha önceden kazaya karışmış mi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Dsg değildi. En kötü şanzıman revizyonu olsa eski tip şanzıman çok deli para tutmaz.

Max masrafdan daha fazla bı fiyat kırılıyorsa başka sıkıntı yoksa alırdım.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Şanzıman yağ soğutucusu , motor soğutma suyunu soğutan radyatörle entegre olan araçlarda bu olabilir neden olmasın? Şanzımana su girdiyse komple revize edilmesi gerekir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
7 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

yoksa alırdım.

esnafff senii.. kredi mi çıkaracaksın

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
7 dakika önce, Serkan Aktay yazdı:

Yalnız araba otomatik. Şanzıman yağ sökücü bir şekilde zarar görmüş ve soğutan şu yağa karışıyor. 

Araç daha önceden kazaya karışmış mi?

Hayır. Kazaya girmemiş.

7 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Dsg değildi. En kötü şanzıman revizyonu olsa eski tip şanzıman çok deli para tutmaz.

Max masrafdan daha fazla bı fiyat kırılıyorsa başka sıkıntı yoksa alırdım.

Alacağım gibi duruyor.

1 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

Şanzıman yağ soğutucusu , motor soğutma suyunu soğutan radyatörle entegre olan araçlarda bu olabilir neden olmasın? Şanzımana su girdiyse komple revize edilmesi gerekir.

Yağ değiştirip deneyin deniyor internette. Denemeli miyim sizce? Aradığım bir tamirci de öyle dedi. Olmazsa revize olacak galiba.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-panelvan-volkswagen-multivan-business-3.2v6-ekstrali-ozel-bir-arac-602076350/detay

Canavar

esnafff senii.. kredi mi çıkaracaksın

Şanzıman yağı ile kurtarırsa süpermiş.

Yağ değiştirip deneyin deniyor internette. Denemeli miyim sizce? Aradığım bir tamirci de öyle dedi. Olmazsa revize olacak galiba.
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
15 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

arkadaşınız ne kadara çıkar dedi?

şanzıman yağ soğutucusu patlamışıtr, ordan da şanzımana su girmiştir. motor yağ soğutucusu patlarsa motora su girdiği gibi.

4 bin ₺ ye revize ederiz dedi. Kendisi yakın arkadaşımdır. B5 - B6 Passat'larımda sorunları en uygun fiyatlara kesin çözdü. Birkaç tamirci daha aradım. Kimi 9 bin ₺, kimi 8 bin ₺ diyor. Su girince pert olurmuş şanzıman dediklerine göre. Ne kadar doğru, ne kadar yanlış orası muamma.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sistem içinde yağ olduğu halde su karışıyor ise sadece yağı tamamen değiştirmek, kalan sudan arındırmak sorunu %90 düzelecektir. Revizyon olacağını sanmıyorum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

arkadaşı kaçırmayın süper ötesi rakam. alın fırsattır. alış fiyatı da piyasa tamir fiyatından ineceğine göre 3-5 bin TL arası kar var

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

En fazla vites geçiş beyni denen mekanik sistemin üzerinde olan 5 adet veya 6 adet selenoid tamamen sökülür ve iyicene temizlenir. Bizim sektörde boldur böyle sorunlar. Bu zamana kadar hasar gören olmadı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Hasarla oluşup üstüne sürülmedi ise kurtarır da arıza olup geç farkedildi ise revizyon şart olabilir uzun vade kullanımda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Şimdi, Servet Aydın yazdı:

Revizyon olacağını sanmıyorum

tamri takımı değişecek zaten revizyon dediği. tas felan eskisini kullanır çatlak yoksa. su girdi mi revizyon şart. katkı ile yağı basıp galeri usulü kurtarırısın 1000 km sonra tas çatlar.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Binici için bence de doğru yapılmalı al satci usulü haybeye çift işçilik olur

tamri takımı değişecek zaten revizyon dediği. tas felan eskisini kullanır çatlak yoksa. su girdi mi revizyon şart. katkı ile yağı basıp galeri usulü kurtarırısın 1000 km sonra tas çatlar.
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Vites geçişlerine iyice bakın.Hareket halindeiken gaz verin bırakın boşluk varmı bakın.Ben olsam o aracı almam.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Satış fiyatı önemli. Uyguna alınacaksa tamir masrafı ile uzun vadede kârlı olabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
5 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

arkadaşı kaçırmayın süper ötesi rakam. alın fırsattır. alış fiyatı da piyasa tamir fiyatından ineceğine göre 3-5 bin TL arası kar var

Hayırlısı bakalım. Yarın konuşacağım.

1 dakika önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Vites geçişlerine iyice bakın.Hareket halindeiken gaz verin bırakın boşluk varmı bakın.Ben olsam o aracı almam.

Neden almazsınız? Araçta sadece şanzıman sorunu var. Fiyat çok uygun, sanırım full araç (ön-arka dijital klima, fabrikasyon otomatik kapı falan).

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...