İçeriğe Yönlendir

Toyota Auris - Xenon Taktırmak İstiyorum

Macit Aliyev

Recommended Posts

Metin Akbal
Çok yakından çekmişsiniz. Biraz daha uzaktan lazım sanki. 10mt'den bi bakalım bence.
Sol far değişmemiş durumda diyorsunuz, doğru mu anlıyorum? Halojen yani? Resimde öyle durmuyor da.
Sol far degismis diger far ise eski kullandigi niken marka olan led.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
17 dakika önce, Metin Akbal yazdı:
24 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:
Çok yakından çekmişsiniz. Biraz daha uzaktan lazım sanki. 10mt'den bi bakalım bence.
Sol far değişmemiş durumda diyorsunuz, doğru mu anlıyorum? Halojen yani? Resimde öyle durmuyor da.

Sol far degismis diger far ise eski kullandigi niken marka olan led.

Tamamdır. Bence biraz daha uzaktan sol far güzel gibi duruyor. Üstteki ışık patlamasını saymazsak dağılım homojen gibi. Sizce?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bana da odaklama yok gibi geldi. Bixenon odaklamasina en yakin sag taraf sanki.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Yanlışlık olmasın diye resim üzerinde belirtiyorum.

pn1p5o.jpg

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sol ampül tam oturmamış ancak ışık dağılımı daha homojen ve yüksek. Sağ Led ise ortada toplamış ışığı. Düzgünce ikisi takılsın fazlaca iş görecek. Halojen oyuncak kalacak yanında

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
18 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Sol ampül tam oturmamış ancak ışık dağılımı daha homojen ve yüksek. Sağ Led ise ortada toplamış ışığı. Düzgünce ikisi takılsın fazlaca iş görecek. Halojen oyuncak kalacak yanında

Tekrardan tam oturtmaya çalışacağım. Sizce tam oturunca daha parlak olur mu?

Çünkü bu şekilde gece vakti sellektör yapınca Sağdakı eski led çok çok etkili. Yeni aldığım led sanki 2 yada 3 kat daha az parlaklığa sahip.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Tam oturunca ışık kendine gelecek te, amaç önde yoğun ışık ile selektör atmak mı yoksa yolda görülmesi gereken her yere eşit ışığı yaymak mı

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

sonuçta orijinal led farlı araçların da selektörü çok kötü. gündüz görülemiyor neredeyse.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Tam oturunca ışık kendine gelecek te, amaç önde yoğun ışık ile selektör atmak mı yoksa yolda görülmesi gereken her yere eşit ışığı yaymak mı

Her ikiside 😜

Şimdi Metin abi diyecek 'o zaman xenon'😆

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Her ikiside [emoji12]
Şimdi Metin abi diyecek 'o zaman xenon'[emoji38]
Yoo niye diyeyim [emoji16] Care Drogba
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bu akşam oem Led, oem xenon, oem halojen ve aftermarket Led fotoları koyayım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
23 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Yani Ford Mondeo aracımdaki osram night breaker limited dan daha iyi olacak diyorsanız ampüller patladıktan sonra bu 360 derece ledden alayımmı?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mercek varsa sıkıntı olmaz. Akşam fotolar atacağım aksilik olmazsa. Sabit açı manuel pozlama ve tam karanlık havada. Hella, koito Bosch ve aftermarket mercekler ve oem Philips xenon Ampülü Led ile kıyas yapacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Şimdi, Servet Aydın yazdı:

Mercek varsa sıkıntı olmaz. Akşam fotolar atacağım aksilik olmazsa. Sabit açı manuel pozlama ve tam karanlık havada. Hella, koito Bosch ve aftermarket mercekler ve oem Philips xenon Ampülü Led ile kıyas yapacağım.

Uff merakla bekliyoruz. Keşke şu bendeki iki tarafı aydınlatan ince filips çakması CSP ledlerden de olsaymış.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selçuk Keleş

Sağ ve sol birbirine çok yakın duruyor , ayarlanması gerek gibi.

Yanal aydınlatma gitmiş, ortaya kümelenen ışık telafi eder umarım, sağı kastediyorum.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)

Dün gittim aksesuarcıya ve tamponu söküp farı çıkarttıktan sonra yeni aldığım Ledleri taktılar.

Bu arada daha önce kendim taktığımda tam oturtamamıştım o yüzden pek aydınlatmıyordu.

Şimdi sol tarafta az bi gölge var ama çok beğendim bu Ledleri. @Servet Aydın teşekkürler.

image.php?di=PE2S

image.php?di=P29V

Galiba hizliresim çalışmıyor. Farklı siteden resim yüklemeye çalıştım o da direkt göstermiyor resimleri.

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
Resim linkleri eklendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Güzel duruyor.auris avantajı mercek olması sanırım.ilginç şekilde corolla da mercek yok.aranıp duruyoruz kısalar için

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Güzel olmuş. Sanırım sol far bi tık yukarı alınacak. Biraz aşağıda ışığı. Gece performans hakkında bilgi bekliyoruz 

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
40 dakika önce, Akan Belen yazdı:

Güzel duruyor.auris avantajı mercek olması sanırım.ilginç şekilde corolla da mercek yok.aranıp duruyoruz kısalar için

38 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Güzel olmuş. Sanırım sol far bi tık yukarı alınacak. Biraz aşağıda ışığı. Gece performans hakkında bilgi bekliyoruz 

Bir önceki ledlere göre gerçekten fark var. (sol farda yeni led, sağ farda eski led kullanma şansım olduğundan dolayı yeni ledin çok iyi olduğunu söyleyebilirim) Gece de çok güçlü. Yarın araç kamerasından görüntü atarım buraya.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
3 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Gece performans hakkında bilgi bekliyoruz 

karşıdan geleni yoldan atabiliyorsa iyi demektir

2 saat önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Bir önceki ledlere göre gerçekten fark var. (sol farda yeni led, sağ farda eski led kullanma şansım olduğundan dolayı yeni ledin çok iyi olduğunu söyleyebilirim) Gece de çok güçlü. Yarın araç kamerasından görüntü atarım buraya.

güzel bir nokta, vesile ile her led her farda aynı aydınlatmayı veremiyor, bir farda en iyi aydınlatma yapabilen bir led de başka farda yapamayabiliyor...

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Sinema bahane, Ledler şahane.

Dün sırf bunları denemek için sinemaya gittik, dönüş yolunda sağa sola ateş ede ede geldim😜

Belki videodan çok belli olmuyor ama gece gözle daha da net aydınlattığı görülebiliyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Farlar birbirine çok yakın açılması lazım, ışık dağılımı düzensiz, soğuk ışık zaten yetersizliğini hemen belli ediyor, yağmurda iptal olur, seviye biraz aşağıda kalmış. Halojende kalsan daha iyiydi. Olumlu bişey söylesem şaşardım zaten :) 

Güle güle kullan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Aydın Sert

Sevet abimin önerdiği bu ledlerden ben de aldım ve bugün elime ulaştı :)

Aracımın üzerindeki uzunlarda mevcut olan ledler şu püsküllü diye tabir edilenlerden. Onlardan da memnunum aslında ama kaşıntı tuttu bi kere. En kısa sürede montajını yapıp resimlerini ekleyeceğim.

jgJXkD.jpg

267nXd.jpg

BaXvpQ.jpg

ZXNMbo.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Macit Aliyev
On 29.10.2018 at 17:50, Servet Aydın yazdı:

Sanırım sol far bi tık yukarı alınacak. Biraz aşağıda ışığı.

On 01.11.2018 at 08:29, Selçuk Keleş yazdı:

Farlar birbirine çok yakın açılması lazım

Bu ayarlamayı kendim yapabilirim? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...